Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blíží se prázdniny, rekonstrukce škol začínají!

  • Opava,

Školní rok se blíží ke konci a některé školy plánují využít čas prázdnin ke stavebním úpravám. Připraveny jsou rekonstrukce budov i modernizace učeben.

VIDEO: TV Polar

Základní škola Boženy Němcové sídlí v této historické budově víc jak 70. let. Téměř pětistovce žáků je tady ale poněkud těsno. A tak vloni na jaře začala růst ve dvoře nová trojpodlažní budova, kde bude prostor pro šest odborných učeben pro výuku jazyků, přírodních věd či počítačů.

Ivana Lexová, ředitelka ZŠ B. Němcové, Opava: „My máme nedostatek kmenových tříd. Takže v původních starých odborných učebnách, vzniknou nové kmenové třídy. A veškeré odborné učebny přejdou tady, na přístavbu.“

S prvním prázdninovým dnem vypuknou stavební práce také v komárovské základní škole, takže tady pomalu začínají se stěhováním. Chystá se totiž kompletní rekonstrukce budovy, kvůli které se budou muset školáci učit od září v náhradních prostorách – v místní hasičárně nebo na faře.

Tomáš Weicht, ředitel, ZŠ Komárov: „Absolutně nevyhovující je stav fasády. Naprosto nevyhovující je stav oken.“

Kromě špatného technického stavu budovy je problém také v nedostatku prostoru. A tak V nevyužitých půdních prostorách vzniknou další třídy.

Novou fasádu i střechu bude mít také Základní škola v Malých Hošticích nebo Mateřská škola na Mostní ulici v-OP. Mnohé školy plánují také modernizaci svých učeben odborných předmětů.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „V maximální možné míře se snažíme získávat dotace na tyto projekty. Aktivně je vyhledáváme a jakmile jsou, tak se snažíme opravovat a rekonstruovat.“

V tomto roce se v Opavě opraví a zmodernizují školy za víc jak 60 milionů korun.

Petr Orieščík (ČSSD), náměstek primátora: „V případě, že se jedná o velké rekonstrukce škol, tak se je snažíme časovat právě do prázdnin.“

Méně náročné opravy stihnou dělníci během léta, ty složitější zasáhnou do příštího školního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy