Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokladničky v MHD v Opavě definitivně končí, přednost mají bezkontaktní platby

  • Opava,

Opavská hromadná doprava se loučí s kasičkami, do kterých cestující dlouhá léta platili jízdné. Zároveň přechází na nový odbavovací systém. A poslední novinkou je kom

video: TV Polar

Trolejbusy i autobusy které zajišťují dopravu po Opavě postupně přijíždějí do depa, aby technici vyměnili původní odbavovací systém pro čtení karet za nový, modernější. Z vozů také nadobro zmizí pokladničky, kde cestující dlouhá léta mohli platit za jízdenky mincemi.

Milan Sedliský, servisní technik, Městský dopravní podnik Opava: „Demontovali jsme tři zařízení: čtečku karet, tiskárnu a čtečku QR kódů a místo toho jsme namontovali jedno zařízení.“

Nový odbavovací systém umožní na jednom místě čtení bankovních karet, čipových karet ODIS i mobilní aplikace. Objeví se postupně ve všech 66 trolejbusech a autobusech, které opavský dopravní podnik vlastní.

Pavel Gebauer, ředitel, Městský dopravní podnik Opava: "Spolehlivost po 7 letech už nebyla stoprocentní. A každá nespolehlivost je ztráta na tržbách. Je tady ta nutnost výměny odbavovacího systému za nový, modernější, rychlejší."

Od začátku července jsou nové přístroje spuštěny v pilotním provozu. Od stejného data pak opavská hromadná doprava bude kompletně začleněna do celokrajského systému KODIS, který v Opavě funguje částečně už od roku 2003. Systém nabízel zvýhodněné jízdné u různých dopravců na dlouhodobých jízdenkách. Nově tomu tak bude i při zakoupení jednotlivých jízdenek.

Aleš Stejskal, jednatel, Koordinátor ODIS: „ V případě platby jízdného ODISkou budou moci na linky MDPO přestoupit za mnohem výhodnějších podmínek.

Cestující s odiskou zaplatí při přestupu z regionálních spojů na hromadnou dopravu namísto 13 korun pouze 4. Ve voze si lidé budou moci zakoupit jízdenky nově u řidiče, a to za 20 korun. A novinkou je také prodej přes e-shop.
NOVINKY MDPO OD 1.7. 2021

- úplné začlenění do systému KODIS

- prodej jízdenek u řidiče (20,- Kč)

- možnost nákupu jízdenek přes e - shop

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyObec Bolatice - Domov sociálních služeb sv. Kateřiny
Bolatice
od 23 110 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o. - pracoviště Lidl, Kravaře
Kravaře
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

GADO, s.r.o. - pracoviště Lidl Kravaře
Kravaře
od 107 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry