Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci dostali vysvědčení za on-line školní rok

  • Opava,

Končí školní rok, který by se možná přesněji měl nazývat „online rok“. Žáci a studenti totiž většinu z 10 měsíců strávili kvůli pandemii koronaviru doma, u počítačů. Učitelé v Základní škole v Suchých Lazcích na Opavsku se to snažili v hodnocení na vysvědčení, stejně jako jejich kolegové v ostatních školách, zohlednit.

video: TV Polar

Skončil školní rok, který se tentokrát počítal ne na měsíce, ale na týdny. Kvůli pandemii koronaviru totiž byly školy zavřené, děti se pak do nich vracely postupně. A mnozí žáci strávili v lavicích doslova jen pár týdnů. A většinu učiva museli zvládnout doma, od počítače.

Martina Škrobánková, ředitelka, ZŠ Suché Lazce: „Uplynulý školní rok byl náročný, náročný jak pro děti, tak pro učitele, ale hlavně i pro rodiče.“

To, co školákům v době domácí koronavirové výuky chybělo, ovšem učení rozhodně nebylo.

žákyně ZŠ Suché Lazce: „Bylo to pro mne smutné, protože jsem si to letos s kamarády moc neužila.“

Poslední školní den se pět desítek žáků z malotřídky v Suchých Lazcích sešlo nejprve na zahradě, aby uzavřeli tento podivný školní rok. Společně se loučili s žáky 5. tříd, kteří se v září rozprchnou na jiné školy.

žákyně 5. třídy, ZŠ Suché Lazce: „Tady mne to bavilo, protože tady mám hodně kamarádů. .Ale do nové školy se těším.“

Pak se žáci vrátili do svých tříd a začalo rozdávání vysvědčení. Ve zdejší první třídě se všichni školáci mohli pyšnit samými jedničkami. Ale i ti, kteří schytali nějakou tu horší známku, přesně věděli, na čem budou muset zapracovat. Učitelé žáci i doufají, že se v příštím školním roce uvidí častěji tváří v tvář, a ne jen přes obrazovku počítače.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy