Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny! Učitelé rozdali vysvědčení za online školní rok

  • Opava,

Končí školní rok, který by se možná přesněji měl nazývat „online rok“. Žáci a studenti totiž většinu z 10 měsíců strávili kvůli pandemii koronaviru doma, u počítačů. Učitelé v Základní škole v Suchých Lazcích na Opavsku se to snažili v hodnocení na vysvědčení, stejně jako jejich kolegové v ostatních školách, zohlednit.

video: TV Polar

Skončil školní rok, který se tentokrát počítal ne na měsíce, ale na týdny. Kvůli pandemii koronaviru totiž byly školy zavřené, děti se pak do nich vracely postupně. A mnozí žáci strávili v lavicích doslova jen pár týdnů. A většinu učiva museli zvládnout doma, od počítače.

Martina Škrobánková, ředitelka, ZŠ Suché Lazce: „Uplynulý školní rok byl náročný, náročný jak pro děti, tak pro učitele, ale hlavně i pro rodiče.“

To, co školákům v době domácí koronavirové výuky chybělo, ovšem učení rozhodně nebylo.

žákyně ZŠ Suché Lazce: „Bylo to pro mne smutné, protože jsem si to letos s kamarády moc neužila.“

Poslední školní den se pět desítek žáků z malotřídky v Suchých Lazcích sešlo nejprve na zahradě, aby uzavřeli tento podivný školní rok. Společně se loučili s žáky 5. tříd, kteří se v září rozprchnou na jiné školy.

žákyně 5. třídy, ZŠ Suché Lazce: „Tady mne to bavilo, protože tady mám hodně kamarádů. .Ale do nové školy se těším.“

Pak se žáci vrátili do svých tříd a začalo rozdávání vysvědčení. Zdejší učitelé vedou děti také k vlastnímu hodnocení svých schopností. Aby každý věděl, kde má příště přidat a v čem by se mohl ještě zdokonalit.

Lenka Apetická, učitelka 1. třídy, ZŠ Suché Lazce: „Po té pauze doma jsem rozdávala slovní hodnocení, kde jsem psala, co dětem jde. Aby rodiče věděli, co by měli ještě procvičovat.

Ve zdejší první třídě se všichni školáci mohli pyšnit samými jedničkami. Ale i ti, kteří schytali nějakou tu horší známku, přesně věděli, na čem budou muset zapracovat. Učitelé žáci i doufají, že se v příštím školním roce uvidí častěji tváří v tvář, a ne jen přes obrazovku počítače.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy