Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o letní tábory je mnohem vyšší než vloni

  • Opava,

Rekordní počet letních táborů, tři desítky, naplánovalo opavské středisko volného času na letošní prázdniny. 700 dětí si vybíralo z opravdu z široké nabídky. Naučit se mohou třeba jezdit na koni, pracovat v dílně, fotografovat, vyzkoušet si nejrůznější sporty nebo výtvarné techniky.

Opavské středisko volného času vypsalo letní tábory pro letošní prázdniny už v lednu. Během několika týdnů byly všechny obsazené. A to přesto, že pandemie koronaviru byla na vrcholu a nikdo netušil, zda pořádání těchto akcí bude vůbec možné.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „ U některých jsme museli pár míst přidávat. U některých to, bohužel, díky programu nejde. Ten zájem byl opravdu veliký.“

K prověřeným táborům z loňského roku přibyly ještě některé další. Letos se mohly děti nově zapsat např. do logopedického, vodáckého, plaveckého nebo technického tábora. Ten se konal v dílnách opavské střední školy technické.

Eva Vondálová, vedoucí tábora, SVČ Opava: „Myslím si, že všichni kluci si rádi hrají, do něčeho vrtají, něco kutí a tady k tomu mají strašně moc příležitostí.“

Mezi dvacítkou chlapců se ale našly také dívky, které si v dílnách pod vedením středoškolských učitelů odborné praxe rády vyzkoušely frézování, soustružení nebo svařování.

Marek Ulitzka, učitel odb. výcviku, Střední škola technická Opava: „Byl jsem překvapený z toho, jak jim jde práce s digitálem. Že okamžitě ví, co mají dělat, co si mají naklikat.“

účastnice tábora: „Přišlo mi zajímavé naučit se nové věci, které jsme ještě nikdy nedělala.“

Zatímco v dílnách převažovali chlapci, výtvarný tábor ve Stěbořicích je už několik let oblíbeným především u dívek všech věkových kategorií.

Hana Montagová, vedoucí tábora, SVČ Opava: „S dětmi vyrábíme na kruhu, pracujeme s hlínou, batikujeme, kreslíme.“

Během jednoho prázdninového týdne se mohly dívky naučit nejrůznější výtvarné techniky. Tábor pak uzavírala vernisáž výstavy výrobků, na kterou byli pozváni rodiče.

účastníci tábora:
„Ráda kreslím a ráda mám keramiku.“
„Prázdniny bez tábora si neumím představit.“

Opavské středisko volného času připravilo letos 29 táborů pro víc jak 700 dětí. Ve srovnání s loňským rokem se počet účastníků navýšil o 200.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy