Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletický cirkus - exhibiční závod závod skokanů o tyči v centru Opavy

  • Opava,

Tradiční letní dostaveníčko si dali přímo v centru Opavy skokani o tyči. Na dlažbu byla položena speciální rozběhová dráha i doskočiště. Na exhibiční závod s názvem Atletický cirkus dorazil také opavský rodák a třinácti násobný mistr republiky Jan Kudlička.

Opavské Dolní náměstí vždy jednou za rok hostí skokany o tyči. Letos se do Opavy sjela jedenáctka atletů, která proěřila své síly v netradičním prostředí. Krásnou kulisu závodu dotvářely kromě publika také starobylé domy i Kostel sv. Vojtěcha.

návštěvník akce: „Je to něco výjimečného. Já chodím každý rok.“

Na městské dlažbě by se ale atletům příliš dobře neběhalo, a tak zde musela být položena speciální rozběhová dráha a také doskočiště.

Jiří Lesák, ředitel závodu a trenér TJ Sokol Opava: „Je to trochu jiné. Je to určitá změna oproti stadionu. Povrch je tady pružný, je dřevěný. Takže je také trochu rychlejší. Navíc se náměstí mírně svažuje.“

Zatímco někteří mladší závodníci začínali na výšce 345 cm, úřadující mistr republiky, opavský rodák Jan Kudlička si počkal na 510 cm. Už na této výšce nenašel přemožitele. Pak zdolal ještě 540 centimetrů. O další zvýšení laťky už ale neusiloval.

Jan Kudlička, Dukla Praha: „540 cm není asi žádný ostudný výkon. Ale já se přiznám, že když byla pandemie, tak jsme přišli o všechny tyto závody na pódiích. A já na to nejsem absolutně připravený skákat na tom pružném.“

O druhé místo se podělili slovenský závodník Ján Zmoray a Sebastian Hajzler z Vyškova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy