Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hravé dopoledne v parku aneb pozvánka do knihovny

  • Opava,

Knihovnice z opavské knihovny připravily pro děti hravé prázdninové dopoledne. V parku pro ně nachystaly nejrůznější úkoly. A také je pozvaly po prázdninách mezi regály s knihami.

Knihovnice tentokrát vyšly za dětmi ven, do nedalekého v parku. Na programu nebylo čtení, ale hraní. Posloužily k tomu vyřazené knihy, které museli soutěžící co nejrychleji namotat na provázek. Vyzkoušet si mohli také cestu bludištěm, lovení rybek či skákání panáka.

Romana Martiníková, knihovnice, Knihovna P. Bezruče, Opava: „Starší děti mohou hádat pohádky s rodiči, protože jsme zjistili, že je moc neznají.“

Kromě hraní se mohly děti, nebo spíš jejich rodiče, dozvědět něco o tom, jak knihovna funguje. A že vybrat knihu si mohou přijít jak školáci, tak děti, které ještě číst neumí. Samozřejmě v doprovodu rodičů. Právě na nich mnohdy záleží, jaký vztah ke čtení budou jejich ratolesti mít.

rodiče: „Určitě ke kníhám děti vedeme. Každodenně s nimi čteme.“

Během koronavirové krize ale zájem o knihy opadl. Čtvrtina z dvou tisícovek dětských čtenářů ubyla. Nyní se začínají pomalu vracet.

Marie Stanovská, ved. pobočky Kateřinky, Knihovna P. Bezruče, Opava: „Děti se i přes kovidovou dobu snažily číst a plnily soutěž Lovci perel.“

V září čeká malé čtenáře vyhodnocení soutěž a také beseda se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy