Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli rekonstrukci zůstane ZŠ Komárov zavřená. Školáci se budou učit na obecním úřadě, v hasičárně či na faře

  • Opava,

Základní škola v Komárově na Opavsku prochází totální rekonstrukcí. Kvůli rozsáhlým stavebním pracím zůstane i po prázdninách zavřená. A tak se děti v září sejdou v improvizovaných třídách. Učit se budou třeba na obecním úřadě, v hasičárně či na faře.

Omšelá fasáda, dosluhující elektroinstalace, netěsnící okna či špatný stav střechy byly důvodem celkové rekonstrukce téměř 150 let staré školní budovy. Opravy mají přinést také více prostoru pro výuku.

Po dobu stavebních prací zůstane komárovská základní škola pro žáky zavřená. Děti se teď budou muset učit v náhradních prostorách. Jedna třída bude třeba na faře. Lavice zaplnily také místnost, kde zasedá obecní zastupitelstvo. Dočasně se ve školu promění také hasičská zbrojnice.

Sedmdesát  žáků prvního stupně zdejší školy stráví nadcházející měsíce v náhradních třídách, kde učitelky připravily školní atmosféru. Zdobily zdi, okna, ukládaly pomůcky. Někde to šlo jednoduše, jinde se jen těžko hledalo místo pro tabuli, která je pro školní výuku už od dob Marie Terezie nezbytná.

Kateřina Dumbrovská, učitelka 4. třídy, ZŠ Komárov: „V rámci možného už to zútulněné máme.“

Eva Ballová, učitelka 1. třídy, ZŠ Komárov: „Tady tato místnost se chystala jednoduše, protože dříve tady byla školní družina.“

Uskromnit se budou muset také učitelé. Jako sborovna jim bude sloužit jedna z tříd, ale až poté, co v ní skončí výuka. Počítače zatím nefungují, protože vázne internetové pokrytí jednotlivých učeben.

Tomáš Weicht, ředitel, ZŠ Komárov: „Problém je se zasíťováním tak, aby ve všech třídách byl internet. Protože běžně tyto místnosti neslouží k těmto účelům výuky.“

V náhradních třídách budou muset žáci strávit nadcházejících 10 měsíců.

Petr Orieščík (ČSSD), náměstek primátora Opavy: „Rekonstrukce ZŠ v Komárově je tak náročná, že se děti do lavic základní školy vrátí až v září 2022.

Do oprav se během prázdnin pustily také další opavské školy. Většina prací ale nebyla časově náročná, takže je dělníci do konce srpna stihli. Kromě komárovské základní školy zůstane zavřená ještě MŠ v Podvihově.
OPRAVY ŠKOL V OPAVĚ

léto 2021

                                                                                         v mil. Kč

ZŠ Komárov                                                                      36

- celková rekonstrukce


MŠ Podvihov                                                                  18

- celková rekonstrukce


ZŠ a MŠ Malé Hoštice                                                 9,5

- oprava pláště budovy


Zařízení šk. stravování                                              2,4

- venkovní úpravy


MŠ Mostní                                                                      2,2

- výměna oken, zateplení, nový plášť budovy


odborné učebny                                                             15

ZŠ Riegrova, ZŠ Englišova, ZŠ Otická,

ZŠ Šrámkova, ZŠ E. Beneše

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy