Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci usednou do lavic na obecním úřadě, v hasičárně či na faře

  • Opava,

Zítřejší první den nového školního roku zahájí školáci z Komárova na Opavsku netradičně: namísto ve třídě se sejdou na obecním úřadě, v hasičárně či na faře. Jejich škola je totiž v rekonstrukci. A tak následující školní rok budou muset žáci strávit v náhradních učebnách.

Omšelá fasáda, dosluhující elektroinstalace, netěsnící okna či špatný stav střechy byly důvodem celkové rekonstrukce téměř 150 let staré školní budovy. Opravy mají přinést také více prostoru pro výuku.

Po dobu stavebních prací zůstane komárovská základní škola pro žáky zavřená. Děti se teď budou muset učit v náhradních prostorách. Jedna třída bude třeba na faře. Lavice zaplnily také místnost, kde zasedá obecní zastupitelstvo. Dočasně se ve školu promění také hasičská zbrojnice.

Sedmdesát  žáků prvního stupně zdejší školy stráví nadcházející měsíce v náhradních třídách, kde učitelky připravily školní atmosféru. Zdobily zdi, okna, ukládaly pomůcky. Někde to šlo jednoduše, jinde se jen těžko hledalo místo pro tabuli, která je pro školní výuku už od dob Marie Terezie nezbytná.

Kateřina Dumbrovská, učitelka 4. třídy, ZŠ Komárov: „V rámci možného už to zútulněné máme.“

Uskromnit se budou muset také učitelé. Jako sborovna jim bude sloužit jedna z tříd, ale až poté, co v ní skončí výuka. Počítače zatím nefungují, protože vázne internetové pokrytí jednotlivých učeben.

Tomáš Weicht, ředitel, ZŠ Komárov: „Problém je se zasíťováním tak, aby ve všech třídách byl internet.“

V náhradních třídách budou muset žáci strávit nadcházejících 10 měsíců.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy