Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo vyhlíží po prázdninové pauze diváky. Zahájení sezóny chystá na 9. září

  • Opava,

Slezské divadlo se s očekáváním vyhlíží novou sezónu, kterou navzdory důsledným plánům může změnit, stejně jako dva roky předtím, koronavirus. Zdejší soubory chystají, 10 premiér. Ještě předtím ale odehrají pro předplatitele tituly, které kvůli lockdownu nemohli vidět.

Slezské divadlo se po prázdninové pauze otevírá divákům. Ovšem koronavirová pandemie změnila roky zavedený začátek sezóny. Už vloni namísto v září, startovala v lednu. A stejně tomu bude i letos.

Alžběta Matoušková, dramaturgyně činohry, Slezské divadlo: „Na podzim budeme dohrávat tituly, které jsme předplatitelům nestihli dohrát v minulé sezóně. A od ledna spouštíme novou sezonu.“

Se zpožděním se na řadu dostane třeba činohra Edmond, muzikál Funny girl nebo taneční show Action man.

Kamila Srubková, herečka, Slezské divadlo: „Já doufám, že ta situace to dovolí a lidé se vrátit do divadla.“

Daniel Volný, herec, Slezské divadlo: „Těšíme se moc!“

Na příští rok je připraveno představení Cyrano z Bergeracu, které už mělo předpremiéru. Dohromady čeká na milovníky divadelního umění 10 premiérových činoherních a operních kusů.

Ilja Racek, ředitel Slezského divadla: „My plánujeme jakoby bylo všechno v pořádku. Jakobychom mohli všechno, co připravujeme nabídnout, což také činíme.“

Diváci se mohou těšit třeba na Gogolova Revizora, Mozartova Dona Giovanniho nebo na hru současné dramatičky Lenky Lagronové Jako břitva o Boženě Němcové.

Prodej předplatného na novou sezonu stále ještě trvá. S koupí abonmá ale lidé otálejí. A to přesto, že divadlo nechalo cenu předplatného stejnou, jako v minulých letech. Zatímco před koronakrizí mělo divadlo víc jak 2 000 předplatitelů, nyní to bude zřejmě míň.

Kristýna Formánková, obchodní odd., Slezské divadlo: „Věříme, že se k nám diváci vrátí. Hlad po kultuře, za tu dobu, co byla divadla uzavřená, tady je. Nicméně počítáme s poklesem.“

Přestože podle aktuálních hygienických opatření mohou být divadelní sály zaplněné ze 100%, je slavnostní zahájení sezóny naplánováno do venkovního prostoru před divadlem. A to na 9. září od 20,00 hodin.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy