Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Roztančená Opava: na náměstí zněla Jerusalema a kdo šel okolo, mohl se přidat!

  • Opava,

Opavané roztančili Horní náměstí v rytmu písně Jerusalema, která obletěla svět a stala se symbolem pandemie. Vždyť na ni ve výzvě tancovali lidé nejrůznějšího vyznání, profese i věku a videa sdíleli na sociálních sítích či video kanálech. Teď se na africké rytmy vlnili také Opavané.

Taneční lektorka Eva Grambalová adresovala svou výzvu všem, kteří mají rádi tanec a mají odvahu svou náklonnost k němu projevit na veřejnosti. Jako taneční parket totiž mělo posloužit náměstí v cetntru Opavy.

Eva Grambalová, taneční lektorka, studio Tany Tany, Opava: „Myslím si, že až to lidé uslyší, protože to rozhodně slyšet bude, a také uvidí, jak radostně tančíme, tak se přidají!“

Píseň Jerusalema, která se stala symbolem boje proti koronaviru, už roztančila miliony lidí po celém světě. A teď to budou také Opavané. Na náměstí se jich sešlo několik desítek a zhruba stejný počet byl i přihlížejících.

obyvatelé Opavy:  „Přišli jsme se podívat. Ten tanec známe. Uvidíme, jestli se připojíme.“

Přidat se mohl každý. Do tance ale pustily především ženy nejrůznějšího věku a pak také děti.

Eva Grambalová, taneční lektorka, studio Tany Tany, Opava: „Choreografii jsem vytvořila tak, aby si mohli zatančit ti, kteří tancem políbení jsou, ale také ti, kteří žádnou taneční průpravu nemají.“

tanečníci: „Není to těžké, zvládáme to. Je to fajn.“

Během půl hodiny tanečníci nacvičili choreografii. Za kterou se nakonec mohli právem odměnit potleskem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy