Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ulicích Opavy se hrálo. zpívalo i tančilo. Happening Colours of ZUŠ oživil centrum Opavy

  • Opava,

Žáci opavské základní umělecké školy vyšli do ulic a na happeningu Colours of ZUŠ se představili veřejnosti. Vystoupili žáci všech oborů: hudebního, literárního, tanečního i divadelního. Do workshopů se mohli zapojit i kolemjdoucí.

Happening opavské základní umělecké školy Colours of ZUŠ bývá ozdobou jarních ulic, ovšem kvůli koronaviru byl letos přeložený na podzimní dny. A poprvé také oživil zdi zavřeného kostela Sv. Jana Křtitele.

Markéta Janečková, učitelka, výtvarný obor, ZUŠ Opava: „My jsem v rámci vyučování chodili sem přímo do tohoto místa, aby děti načerpaly genius loci tohoto místa, tu atmosféru.“

Obrázky, které děti během návštěv kostela namalovaly, daly základ výstavě. 

 Pod Ptačím vrchem zahrál kolemjdoucím dechový orchestr. Na své první vystoupení se chystali členové nedávno vzniklého školního souboru Ka-pe-la.

Pavel Neuwirth, člen skupiny KA-PE-LA, ZUŠ Opava: „Je to moje největší vystoupení, co jsem kdy měl. Je to pro mne nový pocit.“

Improvizovaným hledištěm se pro posluchače v parku stala obrovská pikniková deka, kterou žáci výtvarného oboru rozprostřeli naproti pódiu. A kdo chtěl, mohl sem připojit další, vlastnoručně vyrobený kus, a pak se na něj pohodlně usadit.

Kousek dál, u Obecního domu, vystupovali žáci tanečního oboru.

Lucia Bilíková, vedoucí tanečního odd., ZUŠ Opava: „Původně to bylo připravené na trávu, kde ale bylo vlhko. Tak jsme museli improvizovat ."

Většina choreografií vznikala ještě v době on–line hodin. Jednou z nich bylo i rytmické cvičení,  které připomnělo, jak asi vypadala výuka ve stísněných domácích prostorech.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy