Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OHK Opava chce dále rozvíjet spolupráci se školami

  • Opava,

Staronovým předsedou představenstva Okresní hospodářské komory Opava se stal Lukáš Pavelek. Prioritou vedení bude v následujících tří letech i nadále spolupráce se školami v regionu. Cílem je, aby z nich odcházeli absolventi oborů, které trh práce potřebuje.

Opavská hospodářská komora sdružuje víc jak stovku firem. Jejich delegáti na svém shromáždění volili nové vedení pro nadcházející tři roky. O funkci předsedy představenstva se znovu ucházel Lukáš Pavelek, který provedl podnikatele náročnou kovidovou krizí. V tajné volbě byl přítomnými jednomyslně zvolen. Ve funkci zůstali také oba místopředsedové Tomáš Kerlín i Walo Hinterberger.

Lukáš Pavelek, předseda představenstva: "Kovidová situace byla jedna věc, která se, doufám, opakovat nebude. Ale je před námi spousta dalších výzev, které mohou mít podobné dopady na podnikatele. A já doufám, že se firmy naučí lépe reagovat na nenadálé situace.“

Pandemie ale přerušila rozvíjející se spolupráci se školami. Kvůli protiepidemickým opatřením se nemohl uskutečnit Veletrh povolání, který pomáhal deváťákům správně si zvolit střední školu a perspektivní zaměstnání.

Firmy a školy budou i v následujících letech spolupracovat při vzniku nových oborů tak, aby je opouštěli kvalifikovaní pracovníci, kteří jsou v regionu potřeba.

Tomáš Kerlín, místopředseda představenstva, Okresní hospodářská komora Opava: „Dále bychom chtěli spolupráci mezi firmami a středními školami prohlubovat. Ale je důležité, aby byla dobrá vůle na obou stranách. Jak ve školách, tak i na straně firem. A po vzájemné dohodě  mohl následovat určitý proces, který povede k tomu, aby ředitel střední školy mohl nový obor založit."

Navzdory problémům, které kvůli koronaviru v hospodářství nastaly, ať už je to nedostatek materiálů či komponentů a také stagnace automobilového průmyslu, se počet lidí bez práce na Opavsku už čtvrtý měsíc stagnuje. Podíl nezaměstnaných činí 2,8 % a je nejnižší v kraji.

Jan Schindler, člen Okresní hospodářské komory Opava: „Myslím, že Opavané čím zaujmout. Má širokou platformu firem. Nejen ve výrobním segmentu, ale i ve službách."

Celostátní sněm Hospodářské komory ČR již dříve ocenil za rozvoj podnikání představitele dvou opavských firem: ředitele KHS Industrial Tomáše Kerlína a Kateřinu Krejčí, jednatelku Slezských staveb. Výrazné podnikatele v regionu hledá nyní soutěž Merkurova křídla.

Miluše Psotová, ředitelka Okresní hospodářské komory Opava: „Pokud máte dojem, že znáte živnostníka, máte nějakou oblíbenou firmu či osobnost, která pro region udělala něco významného, vyplňte dotazník, který je na našem webu.“

Vyhlášení vítězů plánuje okresní hospodářská komora na začátek prosince.

Odkaz na dotazník MERKUROVA KŘÍDLA:  https://docs.google.com/forms/...

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy