Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Staronové vedení OHK Opava chce pokračovat ve spolupráci se školami

  • Opava,

Staronovým předsedou představenstva Okresní hospodářské komory Opava se stal Lukáš Pavelek. Prioritou vedení bude v následujících tří letech i nadále spolupráce se školami v regionu. Cílem je, aby z nich odcházeli absolventi oborů, které trh práce potřebuje.

Opavská hospodářská komora sdružuje víc jak stovku firem. Jejich delegáti na svém shromáždění volili nové vedení pro nadcházející tři roky. O funkci předsedy představenstva se znovu ucházel Lukáš Pavelek, který provedl podnikatele náročnou kovidovou krizí. V tajné volbě byl přítomnými jednomyslně zvolen. Ve funkci zůstali také oba místopředsedové Tomáš Kerlín i Walo Hinterberger.

Lukáš Pavelek, předseda představenstva: "Kovidová situace byla jedna věc, která se, doufám, opakovat nebude. Ale je před námi spousta dalších výzev, které mohou mít podobné dopady na podnikatele. A já doufám, že se firmy naučí lépe reagovat na nenadálé situace.“

Pandemie ale přerušila rozvíjející se spolupráci se školami. Kvůli protiepidemickým opatřením se nemohl uskutečnit Veletrh povolání, který pomáhal deváťákům správně si zvolit střední školu a perspektivní zaměstnání.

Firmy a školy budou i v následujících letech spolupracovat při vzniku nových oborů tak, aby je opouštěli kvalifikovaní pracovníci, kteří jsou v regionu potřeba.

Tomáš Kerlín, místopředseda představenstva, Okresní hospodářská komora Opava: „Dále bychom chtěli spolupráci mezi firmami a středními školami prohlubovat."

Navzdory problémům, které kvůli koronaviru v hospodářství nastaly, ať už je to nedostatek materiálů či komponentů a také stagnace automobilového průmyslu, se počet lidí bez práce na Opavsku už čtvrtý měsíc stagnuje. Podíl nezaměstnaných činí 2,8 % a je nejnižší v kraji.



Nahlásit chybu