Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD je v Opavě omezená kvůli nemocným řidičům

  • Opava,

Kvůli vysoké nemocnosti řidičů musel opavský dopravní podnik na čas zrušit tři trolejbusové linky číslo 202, 204 a 210 Toto opatření jsou prodloužena do konce listopadu.

Do konce měsíce se musí cestující hromadnou dopravou v Opavě obejít bez trolejbusových linek číslo 202, 204 a 210. Jedná se o spoje, které míří k nákupním centrům na okraji města. K jejich dočasnému zrušení muselo vedení opavského dopravního podniku přistoupit poté, co do práce nepřišla téměř čtvrtina řidičů.

Pavel Gebauer, ředitel MDPO: „Máme momentálně 19 řidičů v nemocenském stavu. Ze 100 řidičů je to 20%. Jedná se o dlouhodobé nemocenské, případně krátkodobé respirační nemoci.“

Část chybějících řidičů dočasně nahradí zaměstnanci z řad dopravního podniku. Na zachování plného rozsahu provozu to ale stačit nebude. Proto je omezení plánováno do 30. listopadu, kdy by se z pracovní neschopnosti měla vrátit většina chybějících zaměstnanců. V případě, že tomu tak nebude, vedení podniku omezení dopravy ještě prodlouží.


OMEZENÍ PROVOZU TROLEJBUSOVÝCH LINEK

                  18. 10 - 30.11. 2021


202   Globus – Kateřinky

204   Kylešovice, Bílovecká – Albert

210   Kylešovice, Bílovecká - GlobusNahlásit chybu

K tématu

Opavská MHD od září zlevní

Opavané budou jezdit hromadnou dopravou levněji. Tedy děti, studenti a pak také lidé nad 65 let. Schválili to na svém červnovém zasedání zas...


Nejčtenější zprávy