Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Eliška Podzimková a její ilustrace Malého prince v pohybu

  • Opava,

Galerie Eisler v Obecním domě v Opavě hostí interaktivní výstavu ilustrací Elišky Podzimkové ke slavné knize Antonia de-Saint Exupéryho Malý princ. Obrázky před zraky návštěvníků ožívají díky mobilní aplikaci.

Ještě předtím, než vznikla výstava, vytvořila 29 letá výtvarnice Eliška Podzimková ilustrace k modernímu pohádkovému příběhu Malý princ.

Jednotlivé ilustrace se později staly základem výstavy. Své typické koláže, ve kterých Podzimková kombinuje fotografii s kresbou, doplnila tentokrát přírodninami. Pro inspiraci si zajela na Island. Některé náměty měla dopředu promyšlené. Jiné vznikaly spontánně na místě.“

S pomocí digitálních technologií obrázky na stěnách ožívají. Rozpohybovaného Malého prince i jeho lišku mohou návštěvníci výstavy vidět díky mobilní aplikaci.

Eliška Podzimková, ilustrátorka, animátorka: „Mně technologie docela baví, tak se snažím s tím pracovat tak, aby to nebylo násilnou formou, ale ukáže vám to další obraz, toho, co za ilustrací je. Takže se vám to v aplikaci rozhýbe."

návštěvnice výstavy: „Myslím, že je to další rozměr, jak může člověk věci vidět jinak.“

Pro děti ze základních škol je připravena také animovaná prohlídka výstavy.

Nela Vejrostová, galerijní animátorka, OKO Opava: „Jde nám hlavně o to, představit ten příběh. Chceme dětem ukázat, jak dospělý vnímá své dětství a jak se ztrácí ideály.“

Pro malé i velké příznivce nestárnoucího příběhu Malého prince, který cestuje po planetách bude výstava k vidění v Galerii Eisler v opavském Obecním domě do konce ledna příštího roku.

Nahlásit chybu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail