Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala Tříkrálová sbírka Charity

  • Opava,

Začíná Tříkrálová sbírka. Až do 16. ledna mohou lidé přispívat na projekty neziskové organizace Charita. Koronavirus už vloni změnil způsob získávání financí od dárců. Mnohé se přeneslo také do tohoto roku. Jak bude letošní Tříkrálová sbírka v Opavě vypadat? To se dozvíte v následujícím příspěvku.

Zatímco vloni Tři králové koledovat v ulicích Opavy nemohli, letos přece jen do některých domácností zavítají. Koledníků se ale přihlásil poloviční počet, než obvykle, tak se nejspíš na všechny nedostane. Letošní novinkou je proto Tříkrálová pohotovost.

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Když nám zavolají na naše tříkrálové číslo do 14. ledna. Tak my tam potom 15. ledna, to je sobota, přijedeme s Třemi králi přímo na to místo, kde si budou přát nás potkat. A napíšeme tříkrálové požehnání na dveře.“

Vhodit mince ale můžete také do pokladniček Charity umístěných v některých obchodech, lékárnách, na úřadech či v kostelích. Jejich seznam najdete na stránkách opavské Charity. A stejně jako vloni, i letos je možné poslat peníze na účet.

Číslo účtu Tříkrálové sbírky v Opavě: 66008822/0800, VS 777988012                                                                                                                                    Seznam sbírkových míst https://www.charitaopava.cz/

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Pokud chcete, aby peníze zůstaly v regionu a v opavské Charitě, pak je dobré zadat poštovní směrovací číslo nebo variabilní symbol pro opavskou charitu určený.“

Výtěžek Tříkrálové sbírky bude věnovaný na rekonstrukci bydlení pro lidi s mentálním znevýhodněním. Dále pak pro terénní ošetřovatelské a pečovatelské služby a také hospicovou péči Charity Opava. Ale smyslem sbírky není jen vhození peněz do pokladničky.

Jan Hanuš, ředitel Charity Opava: „Velice důležité je to setkávání. A to bude, bohužel, velmi omezené. Spousta lidí, hlavně seniorů, se těší, že koledníci přijdou. A to mám takový smutek, že, bohužel, to bude muset být omezené. "

Útěchou může být ovšem sekání s Kašparem, Melicharem a Baltazarem v Konkatedrále Nanebevzetí panny Marie, a to 9. ledna, kdy se chystá Tříkrálová neděle.DOPROVODNÉ AKCE TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY v Opavě:

Tříkrálová mše 6. ledna 2022, 17, 00 hod., Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie

Tříkrálová neděle 9. ledna 2022, 13 - 16.30 hod., Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie

Tříkrálová pohotovost 15. a 16. ledna 2022,   tel. 604 175 518                                                                               Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy