Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Módní přehlídka pro dobrou věc – lidé přispěli hendikepované Sáře 64 000 Kč

  • Opava,

Příznivci modelů opavské výtvarnice Alice Kurkové mohli poprvé vidět její šaty na módní přehlídce. Navíc mohli také přispět na chodítko a rehabilitaci šestileté Sáře. Součástí charitativní Módní přehlídky pro dobrou věc je také dražba originálních šatů, která stále ještě na sociálních sítích běží.

Přes 300 návštěvníků přišlo na Módní přehlídku pro dobrou věc do odsvěceného kostela sv. Václava. Prohlédnout si mohli nejen jedinečné modely opavské módní výtvarnice Alice Kurkové, ale také přispět na speciální chodítko a rehabilitaci šestileté Sáře. Ta se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a také ochrnutím končetin.

Sabina Schaalová, maminka Sáry: „Ona vlastně sama nezvládne vůbec nic. Když to tak řeknu, nezvládne se ani podrbat, když ji něco svědí. Neumí nám to ani říct, takže musíme dedukovat.“

Lidé mohli přispět jednak koupí vstupenky, jednak také na transparentní účet nebo přímo do pokladničky u vstupu.

návštěvnice akce: „Je super, že je to spojeno s charitou. To je velké plus.“
návštěvnice akce: „Je to na dobrou věc. Přispějeme holčičce a užijeme si hezký večer.“

Modelky během hodinové přehlídky oblékly na osm desítek společenských, večerních a svatebních šatů. Jejich autorka, Alice Kurková, je vytvořila speciálně pro tuto příležitost.

Alice Kurková, módní výtvarnice: „Každé ty šaty jsou originál. Žádné šaty neudělám dvakrát. Nejsem toho ani schopna. Protože je maluju jako obrazy.“

Na úvod miss ČR a miss Earth Karolína Mališová představila šaty, které se ještě nyní na Facebooku stanou předmětem dražby.

Eliška Kurková, organizátorka módní přehlídky: „My jsme se rozhodli dát také nějaký dárek. Samozřejmě, pořádáme tu přehlídku, ale jetě jsme chtěli dát nějaký dárek od srdce. Takže jsme se rozhodli, že dáme ty šaty do dražby.“

Kromě velkých společenských rób se modelky po molu prošly také ve večerních šatech ušitých z hedvábí a krajky. Mnohé z nich autorka pomalovala či pošila nejrůznějšími ozdobami.

Hlediště bylo do posledního místa zaplněné. Díky živému přenosu na sociálních sítích se mohli další diváci připojit přes internet. A také virtuálně do sbírky pro Sáru a její rodiče přispět. Nakonec dárci věnovali 64 000 korun.

Karolína Mališová, modelka: „Jsem nesmírně ráda za to, že se někdo do těchto akcí pouští. A jsem ráda, že můžu mít tu možnost být těchto akcí součástí. Díky bohu za ně, protože se vždy vyberou krásné peníze. A to dítě má zase o něco hezčí život.“

V poslední části Módní přehlídky pro dobrou věc přišly na řadu svatební šaty nejrůznějších stylů. V závěrečném defilé se po molu prošli také sourozenci Sáry. Jako družička a družba se publiku představili Lada a Ríša.

Nahlásit chybu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail