Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava zvedá cenu jízdného MHD a ruší trolejbusové linky. Pandemie snížila počet cestujících o třetinu

  • Opava,

Opavskou hromadnou dopravu čekají od března změny. Cestující jednak zaplatí za přepravu více, a pak také dojde ke zrušení 7 trolejbusových linek. Zůstanou pouze čtyři, ale budou jezdit častěji. Přeprava autobusy zůstane beze změn.

Úbytek cestujících, zdražování elektrické energie a také krácení rozpočtu kvůli koronavirové krizi má za následek hledání úspor v městské hromadné dopravě v Opavě. Řešení přinesl loňský průzkum, který předložil optimalizaci dopravy. A také navýšení ceny jízdného.

Michal Jedlička (KDU – ČSL), náměstek primátora Opavy: „K tomuto zdražování dochází zejména kvůli navyšování cen energií, které je enormní a také z důvodu inflace.“

Ještě v roce 2019 přepravily opavské trolejbusy a autobusy kolem 9 mil. cestujících. V době pandemie koronaviru jich třetina (33%) ubyla a přinesla dopravnímu podniku víc jak deseti milionovou ztrátu.

Pavel Gebauer, ředitel Městského dopravního podniku Opava: „Děti velkou část roků nechodili do škol snížil se počet i přepravených důchodců pracující byli na home office, hodně lidí přešlo do osobních vozidel.“

Poloprázdné spoje a také nedostatek řidičů sníží počet trolejbusových linek Jezdit ale budou častěji. Třeba v době ranní špičky to bude co 12 minut, namísto současných 20. Z 11 linek zůstanou ale jen 4, které se přečíslují.

Autobusová doprava na 15 linkách zůstane nadále beze změn. Nový ceník jízdného a také úprava trolejbusových linek začnou platit od 1. března.


Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail