Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice se k plánovaným operacím prozatím nevrací

  • Opava,

Slezská nemocnice chystala návrat k běžné péči i k plánovaným operacím. Ovšem kvůli prudkému nárůstu pacientů s koronavirem to není možné. Problém představují také chybějící lékaři a zdravotní sestry, kteří jsou v karanténě nebo izolaci.

Ještě minulý měsíc vedení Slezské nemocnice přemýšlelo o návratu k plánované operativě. Od podzimu loňského roku tady totiž kvůli nárůstu pacientů s koronavirem museli upravit provoz. Ale jak se zdá, prozatím se kvůli stále vysokému počtu hospitalizovaných s covid-19, nic měnit nebude.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Máme rapidní nárůst hospitalizovaných covidových pacientů. Denně jsme měli přírůstky 10 -15 pacientů denně, včetně víkendu. Z tohoto důvodu jsme museli zřídit další dvě covidové jednotky na geriatrickém oddělení.“

Nyní jsou tedy ve Slezské nemocnici 4 covidové jednotky s celkem 75 lůžky. Počet hospitalizovaných se pohybuje od 60 do 70. Dostatek lékařů a sester je další podmínkou pro návrat nemocnice k plánované operativě.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Těžko situaci predikovat, nicméně si myslím, že pokud dojde k poklesu nově hospitalizovaných pacientů a vrátí se zpět zaměstnanci z karantény a izolace, tak bychom mohli v dohledné době 14 dnů, operativu opět zprovoznit.“

Někteří bezpříznakoví pozitivně testovaní zaměstnanci na koronavirus mohou pracovat s respirátorem v režimu tzv. pracovní karantény. Ve Slezské nemocnici jde pouze o jednotky zaměstnanců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy