Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česká premiéra kanadské komedie Za dveřmi kanceláří ve Slezském divadle

  • Opava,

Slezské divadlo připravilo českou premiéru hry kanadského dramatika Norma Fostera Za dveřmi kanceláří. Jde o povídkovou komedii, kdy se jednotlivé příběhy postupně propojují. Inscenace je postavena na skvělých dialozích i nadsázce.

Jedno běžné páteční odpoledne v šesti různých kancelářích, kde se odehrávají různé příběhy: je tady slavný režisér, kterému došly nápady, příliš těžký žokej, pod kterým pošel dostihový kůň, podváděná manželka filmového agenta nebo stárnoucí novinář, kterého čeká vyhazov z práce. A navíc se mu ještě do cesty připlete jednoruký muž, který se mu chce pomstít.

Jakub Georgiev, herec, Slezské divadlo: „To je člověk, který přišel úplně o všechno, protože v televizi spletli titulky a označili ho za masového vraha.“

Co situace, to téma, které musí být snad každému povědomé: obavy z budoucnosti, neschopnost se prosadit nebo věčná smůla či mindrák z vlastních neúspěchů. 

Soňa Křepelová, herečka, Slezské divadlo: „Budeme se snažit diváka pobavit. Také zároveň ukázat charaktery lidí, jak komunikují, jak fungují.“

Jestliže scéna zůstává stejná, světelný předěl hru porcuje na šest částí, které se vzájemně propojují, a jednotlivé postavy procházejí dějem. 

Jiří Seydler, režisér, šéf činohry, Slezské divadlo: „Je to komedie, která je postavená na konverzačním základu. To znamená, že nejpodstatnější je tam preciznost, preciznost a timing.“

Závažná témata jsou servírována s lehkostí. A přestože hru kanadský dramatik Norm Foster, napsal v 90. letech, neubral čas nic na její aktuálnosti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy