Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V krajském kole Přírodovědné soutěže zvítězili studenti z Masarykova gymnázia v Příboře

  • Opava,

Studenti Mendelova gymnázia uspořádali pro žáky 9. tříd základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií z Moravskoslezského kraje Přírodovědnou soutěž. Dvacítka tříčenných týmů mohla porovnat své teoretické i praktické znalosti z biologie, fyziky, chemie a ekologie.

Přírodovědnou soutěž pořádá Mendelovo gymnázium už 13 let. Donedávna ale byla určená pouze pro žáky základních školy a víceletých gymnázií v opavském okrese. Nyní se soutěž rozrostla do celého Moravskoslezského kraje.

Monika Klapková, ředitelka Mendelova gymnázia v Opavě: „ Připravili jsme zábavné, zajímavé úlohy z fyziky, chemie, biologie a ekologie. Všechny jsou originální.“

V moderní biologické laboratoři se po absolvování teoretického testu chlapci a dívky pustili do bádání. Kromě mikroskopu používali i moderní techniku, iPady.

Barbora Bitomská, učitelka biologie, Mendelovo gymnázium v Opavě: „Děti přes ně načítají QR kódy. Otevře se jim stránka, kde jsou autorské fotografie, které jim pak pomáhají odpovídat na otázky.“

Zdá se, že nejvíce rušno bylo v chemické laboratoři. Děti si zahrály na detektivy. Měly určit předložené chemické látky.

Vojtěch Zieliny, soutěžící, Gymnázium Třinec: „Už máme jasný plán, jak to budeme dělat. Takže by to neměl být žádný problém.“

 Kdo měl dost odvahy, mohl okusit smažené cvrčky. Tedy až poté, co správně určil, o jaký hmyz se jedná.

Jan Vlček, ZŠ V. Martínka, Brušperk: „Bylo to zvláštní, ale víceméně chuť připomínala chipsy ochucené kořením.“

Po vyhodnocení teoretické a praktické části získalo nejvíce bodů družstvo Masarykova gymnázia v Příboře, druhé místo patřilo žákům z Gymnázia v Třinci a třetí příčku obsadili studenti pořádajícího Mendelova gymnázia.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy