Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ženu museli policisté z hořícího bytu vyvést násilím přes její odpor

  • Opava,

S překvapivým chováním ženy, jejíž život ohrožoval požár bytu, se museli vypořádat policisté při ranním zásahu v Opavě.

Žena totiž odmítala svou domácnost opustit, přestože jí za zády šlehaly plameny. Z domu bylo nakonec evakuováno asi 10 lidí. 

Požár vypukl ráno v domě v ulici Na Dolním poli. K zásahu vyjeli hasiči, záchranná služba a policisté. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Okamžitě po ohlášení požáru, což bylo chvíli před sobotní 8. hodinou, vyjeli k místu naši policisté z opavského Oddělení hlídkové služby. protože byli na místě první, provedli opatření k záchraně osob v domě. Do bytu, ve kterém požár vypukl, museli vniknout násilím, a to vyražením vstupních dveří. Uvnitř našli ženu ročníku 1949, která však tvrdošíjně odmítala domácnost opustit. Policisté ji proto do bezpečí vyvedli i přes její odpor. Před domem se jí následně ujali zdravotníci, kteří ji převezli do nemocnice. Evakuováno bylo další asi 10 osob. Byt, ve kterém požár vypukl, byl zcela zničen. Okolnosti vzniku požáru se vyšetřují."

Do nemocnice byli převezeni i další dva obyvatelé domu. Po ošetření byli propuštění domů. Tam se mohli ještě dopoledne vrátit i ostatní evakuovaní. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu krátce před osmou hodinou ranní. Do opavského Předměstí ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava, společně s ní dvě opavské jednotky dobrovolných hasičů – Kylešovice a Komárov. Hořelo v bytě 2+1 v prvním patře (2. NP) třípatrového bytového domu. Mezi zraněnými osobami byla jeho uživatelka (1949), vedle ní další dvě osoby z jiných bytů. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 21 minut, dohašování s odvětráváním pomocí přetlakového ventilátoru jim zabralo další více než dvě hodiny. Škoda je předběžně odhadována na 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření."
Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail