Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo chystá změnu v dramaturgii i v nabídce předplatného

  • Opava,

Transparentní hospodaření, posílení marketingu a obchodu nebo změny v dramaturgii – to jsou priority ředitele Slezské divadla Aleše Kománka, který tuto instituci vede od začátku roku. A také zachování operního souboru. V posledních letech se totiž velmi často mluvilo o jeho zrušení kvůli úsporám.

Slezské divadlo je příspěvkovou organizací města Opavy, které jej pro letošní rok podpořilo částkou 76 mil. korun. To je o sedm milionů méně, než předešlý rok. A tak úkol pro nového ředitele Aleše Kománka je jasný: šetřit. Teď představil změny, které chce realizovat. Vychází z odborné analýzy zpracované během loňského roku.

Aleš Kománek, ředitel, Slezské divadlo v Opavě: „Zásadní je pro nás restrukturalizace obchodního a marketingového oddělení. “

Nyní příjmy ze vstupného tvoří něco málo přes 10% rozpočtu, v budoucnu by to měl být dvojnásobek. Pomoci k tomu mají např. změny v předplatném nebo v dramaturgii. Nově bude jako scéna pro alternativního diváka sloužit prostor Klubu Art v Obecním domě.

Daniel Volný, herec, Slezské divadlo v Opavě: „Měli bychom zacílit na mladého diváka. A možná ho pak přitáhnout ho možná i sem, do „velkého divadla“, přes tuto alternativní scénu.“

Zatímco ještě nedávno visel otazník nad tím, zda kvůli šetření zachovat zdejší šesti členný operní soubor, teď je jasné, že zůstane. A do jeho repertoáru přibude pravidelně muzikál a opereta.

Tereza Kavecká, operní pěvkyně, Slezské divadlo v Opavě: „Muzikál je momentálně velmi populární a nejvíce navštěvovaný žánr.“

Počet premiér pro následující sezónu zůstane stejný jako dřív. Bude jich deset. Nově naopak přibude platforma komorních či symfonických koncertů členů divadelního orchestru.


Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail