Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavský babybox zachránil další miminko

  • Opava,

Opavský babybox zachránil život v pořadí už 9. miminku. Tentokrát jde o chlapečka, který dostal jméno Vojtěch. Dítě prozatím zůstává v péči lékařů na novorozeneckém oddělení Slezské nemocnice. Pokud se o něj nikdo nepřihlásí, bude nabídnuto k adopci.

Babybox, který je umístěný na jednom z pavilonů Slezské nemocnice, zachránil život miminku už po deváté. Tentokrát šlo o chlapečka, který se sem dostal zřejmě jen několik desítek minut po porodu.

Dalibor Hudec, primář, dětské odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Nebyl podvázaný pupečník, takže paní doktorka ho na místě podvázala. A miminko přenesla spolu se sestřičkou na dětskou jednotku intenzivní péče. Kde potom dítě přijali a dělali další zdravotní a ošetřovatelské úkony.“

Nyní je malý Vojta ještě v nemocnici. Pobude si tady ještě týden.

Dalibor Hudec, primář, dětské odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Teď u něj řešíme lehkou infekci. Okolnosti narození mohly být v různém prostředí. Teď má antibiotika momentálně. Ale nemá žádné jiné problémy či komplikace.“

Po šesti týdnech od narození bude miminko nabídnuto k adopci. Do té doby bude vyrůstat v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc nebo v pěstounské rodině.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail