Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita Opava pořádá sbírku na auto pro mobilní hospic Pokojný přístav

  • Opava,

Opavská Charita žádá veřejnost o příspěvek na automobil pro mobilní hospic Pokojný přístav, který pomáhá rodinám v péči o nevyléčitelně nemocné 24 hodin denně. Kvůli velkému zájmu o tyto služby totiž posílí stávající tým zdravotních sester další. Ke své práci potřebuje auto. Peníze na jeho nákup ale nezisková organizace nemá.

Stále více nevyléčitelně nemocných touží po tom, prožít své poslední dny doma. S pomocí zdravotních sester z mobilního hospicu Pokojný přístav, které přijíždějí pečovat o pacienty do jejich domovů, je to možné.

Eva Mertová, vedoucí hospicové péče Pokojný přístav, Charita Opava: „Jsou schopné promluvit s rodinou, uklidnit pacienta.“

K pacientům přijíždějí v pravidelných intervalech sestry i několikrát denně. Podávají infuze a kyslík, převazují rány a učí péči o nemocného rodinné příslušníky.

Eva Pustková, pečující: „Jsou velice šikovné. Jsem ráda, že tady přijedou. Protože sama si nevím rady.“

Pět zdravotních sester z mobilního hospicu Pokojný přístav se vloni staralo o víc jak dvě stovky klientů. Zájemců o tyto služby je ale mnohem více. Je to totiž jediný mobilní hospic na Opavsku. Proto tým nyní doplní další zdravotní sestra.

Ta kvůli cestám za pacienty potřebuje auto. Částka na jeho pořízení, která se pohybuje od 200 000 do 300 000 korun, je ale pro opavskou Charitu, která hospic zřizuje, nedostupná.

Jan Hanuš, ředitel Charity Opava: „Nemáme dostatek prostředků, proto jsme se rozhodli oslovit veřejnost, aby nám  pomohla.“

Dárci mohou své finanční příspěvky posílat na účet, přes portál Darujme.cz, QR kód nebo také mohou peníze přinést osobně na ředitelství Charity Opava. Podrobnější informace najdete také na webových stránkách této neziskové organizace.


MOŽNOSTI PŘISPĚNÍ NA AUTO PRO MOBILNÍ HOSPIC POKOJNÝ PŘÍSTAV:

- převodem na účet: 154871941/0300, VS 20

- osobní doručení na Ředitelství Charity Opava, Přemyslovců 26

- přes portál Darujme.cz (Charita Opava – Auto pro mobilní hospic Pokojný přístav)Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail