Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z MŠ Otická v Památníku P. Bezruče

  • Opava,

Předškoláci z Mateřské školy Otická si povídali o knihách a také o tom, co v nich najít. Beseda se uskutečnila v Památníku Petra Bezruče.

O knihách si nejprve povídaly učitelky s dětmi ve školce. Mluvily s nimi o tom, k čemu knihy jsou, o čem pojednávají a proč se nám některé líbí více a jiné měně.

Michaela Pelcová, učitelka, MŠ Otická, Opava: „Vysvětlovali jsme jim přínos knížek, ukazovali jsme jim různé učebnice a encyklopedie. Mluvili jsme o knihách pro dospělé, aby viděli, že knihy nejsou jen o pohádkách, ale že i dospělí si je mohou číst.“

Na besedě v Památníku Petra Bezruče pak muzejní pedagožka ukázala, že knihy mohou také vychovávat. A lze v nich najít i řešení mnoha situací. Vybrala si k tomu knihu krátkých příběhů s názvem Dobré rady Josefa Lady, kterou převyprávěla Hana Kneblová.

Eva Schwanová, Památník P. Bezruče: „Jsou tam příběhy o zvířatech, která mají různé lidské vlastnosti. Děti si to takto lépe připodobní různé situace. A lépe se učí sociálním dovednostem. Např. jak slušně pozdravit, jak se chovat v kulturních zařízeních, jak se chovat ke zvířátkům, jak pomáhat doma a jak se chovat ke knížkám.“

Pozornosti malých návštěvníků neunikly ani obrazy, které jsou nyní v Památníku Petra Bezruče vystaveny. Jde o ztvárnění pravěkého světa současných malířů a ilustrátorů Arnošta Hanáka, Petra Modlitby a Vladimíra Rimbaly, které jsou zde vystaveny do konce roku.

Nahlásit chybu