Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký zájem o mateřské školy. Stovka opavských dětí se tam nedostane

  • Opava,

Zájem rodičů o umístění dětí do mateřských škol rok od roku roste. V Opavě podali rodiče na šest stovek žádostí. Zatímco v minulosti se dařilo většinu zájemců uspokojit, letos tomu tak nebude: na všechny se nedostane. Volných míst je jen 500.

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání mohli v Opavě rodiče přinést do 27 mateřských škol zřizovaných městem. Po odchodu dětí do prvních tříd se zde uvolní pět set míst. Nicméně žádostí je o stovku více. Proto má každá školka svá kritéria pro přijímání dětí.

Andrea Štenclová, vedoucí odboru školství, Magistrát Opava: „Je to přednostní přijímání dětí starších tří let. Trvalé bydliště ve městě Opava a bodové hodnocení podle věku dítěte. Specifická kritéria může mít každá škola zvlášť.“

Pro mnohé rodiče není pro výběr mateřské školy zásadní jeji blízkost k bydlišti, ale aktivity, které nabízí, přístup učitelů nebo vybavení, které má k dispozici. Nejvíce rodičů zamířilo s přihláškou do křesťanské mateřské školy v centru Opavy.

rodiče: „Jednak jsme měli dobré reference a jednak máme zájem o výuku angličtiny."

V letošním roce se ale školky musí připravit na mnohem větší zájem než dřív. Jednak v souvislosti s rostoucím počtem narozených dětí, jednak také kvůli tomu, že zapsat sem své dítě, budou moci v červnu i ukrajinští běženci. 

Petr Orieščík (ČSSD), náměstek primátora Opavy: „Pracujeme na tom, abychom získali především nové kapacity pro děti mladší 3 let. V rámci investic bychom chtěli do dvou let navýšit kapacity o 200 míst.“

Nová oddělení by mohla vzniknout přestavbou některých školek. A město zvažuje také výstavbu zcela nové mateřské školy.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail