Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začalo hlasování o participativním rozpočtu. Opavané vybírají ze 16 projektů

  • Opava,

Z 16 projektů teď mohou Opavané vybírat ty, které se budou realizovat v rámci participativního rozpočtu Nápady pro Opavu. Elektronické hlasování právě začalo. Více v rozhovoru řekne Adéla Kozelková z odboru rozvoje města a strategického plánování opavského magistrátu.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Do participativního rozpočtu Opavané letos přihlásili 16 projektů. Jaké nápady obsahovaly?

Adéla Kozelková, odb. rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: „Letošní podané nápady obsahovaly opravdu zajímavé projekty. Jednalo se především o zvelebení městského prostoru, jak už to tak bývá. Jeden z nápadů je např. znovu vybudování historického alpského potůčku na Ptačím vrchu. Také se objevily projekty, které chrání životní prostředí, ochraňují ptactvo. Jeden se třeba soustředí na polepy zastávek. Ale více podrobností se podrobněji občané dozví při hlasování.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Často se mezi nápady objevují dětská hřiště. A mají mezi veřejnosti velkou podporu při hlasování. Jak je to letos?

Adéla Kozelková, odb. rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: „Letos se, samozřejmě, hlásí také dětská hřiště. Opavané asi cítí potřebu mít tady prostor pro děti. Máme tady jeden nápad, který spojuje děti hendikepované a děti zdravé, jde o vybudování integračního dětského hřiště.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Ještě mne zajímá doba, která uplyne od podání návrhu k jeho realizaci. Jak dlouhá bude?

Adéla Kozelková, odb. rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: "Vzhledem k tomu, že nápady se podávaly od ledna do března, nyní jsme je potřebovali vyhodnotit. Hlasovat se začne v červnu. Takže na realizace zbývá od července do konce příštího roku. Tedy do prosince 2023."

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Město na realizaci projektů v participativního rozpočtu už třetím rokem uvolňuje částku 1,5 mil. korun. Nechystá se navýšení?

Adéla Kozelková, odb. rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy:  "Vzhledem k tomu, jaký počet nápadů se každoročně přihlašuje, je tato částka z pohledu odboru rozvoje města a strategického plánování dostatečná. Nicméně konečné číslo záleží vždy na zastupitelstvu města, které o tom bude rozhodovat v září.“NÁPADY PRO OPAVU - hlasování zde: www.opava-city/napadyproopavu

zahájení hlasování: 1. 6. 2022 ve 12:00 hod.

ukončení hlasování: 15. 6. 2022 ve 12:00 hod.

Zveřejnění výsledků: 16. 6. 2022
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGADO, s.r.o. - pracoviště Lidl Kravaře
Kravaře
od 107 Kč/hod.

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 49 000 Kč/měsíc

Detail