Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Biatlon bez sněhu, zato v centru Opavy

  • Opava,

Opavské středisko volného času připravilo navzdory jarnímu počasí závod v biatlonu. Soutěžící se sešli v centru města. A na střelnici museli doběhnout nikoliv na lyžích, ale po svých.

Běžeckou trasu pro biatlon připravili organizátoři přímo uprostřed Opavy na Horním náměstí. V městských kulisách vytýčili 300 m dlouhý okruh, který obepínal kamennou plastiku Slunce uprostřed vydlážděného náměstí. Soutěžící se vzhledem k jarnímu počasí, obešli bez lyží.

Lubomír Barvík, pedagog volného času, SVČ Opava: „Měli tři běžecké okruhy a za každou netrefenou ránu měly trestný okruh. Říkali jsme si, proč nevyužít opavskou sochu koule, takže trestné kolečko běhali závodníci tam.

V dopoledním závodě soutěžilo 33 tříčlenných týmů chlapců a dívek ze základních škol z opavského regionu. Každý závodník nejprve běžel po kamenné dlažbě tři sta metrový okruh a pak jej čekala střelba z laserové pušky. Pokud byl úspěšný ve třech z pěti výstřelů, mohl hned předat štafetu dalšímu sportovci v týmu. Jinak jej čekalo trestné kolo.

První ročník Městského biatlonu chystali organizátoři z opavského střediska volného času už před dvěma lety. Tehdy závod překazila pandemie koronaviru, a tak na řadu přišel až nyní.

Matěj Kaštovský, učitel, ZŠ Štítina: „Děti teď během covidu měli málo aktivit. Každá aktivita je vítána. Děcka to otestuje ve všech možných směrech: zasoutěží si, zastřílí si, zaběhají si.“

Celkovým vítězem Městského biatlonu se v dívčí kategorii stalo družstvo ze Základní školy ve Štítině. O vítězství rozhodla rychlost a čistá střelba.

Veronika Janošková, Lucie Kubesová, Markéta Plachká, 1. místo, ZŠ Štítina: „Máme obrovskou radost. Zvládli jsme to díky skvělé střelbě. Měli jsme perfektní družstvo.“

Vítězky získaly putovní pohár, stejně, jako nejlepší družstvo chlapců. V celkovém hodnocení se jím stal tým z opavské Základní školy Edvarda Beneše.

Lukáš Kuřitka, 1. místo, ZŠ E. Beneše, Opava: „Trochu trať klouzala, ale dařilo se mi. Střelba mi sedla.“

Zatímco dopoledne patřila trasa dětem ze základních škol, odpoledne si Městský biatlon mohla vyzkoušet i veřejnost.


Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail