Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komunální volby v Opavě vyhrálo s přehledem ANO. Už vyjednává koalici

  • Opava,

Volby do zastupitelstva statutárního města Opavy vyhrálo s přehledem hnutí ANO v čele se současným primátorem Tomášem Navrátilem, který by rád funkci obhájil. Kromě ANO překročilo potřebnou pěti procentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva také 6 dalších stran a uskupení.

Komunální volby vyhrálo v Opavě hnutí ANO už potřetí za sebou. Tentokrát s nejlepším výsledkem, ziskem 17 mandátů. Ostatní politické subjekty mají počet křesel výrazně nižší. Koalice Společně pro Opavu 7, SPD 5, Občané městských částí 3, Změna pro Opavu také tři, Zelená pro Opavu a KDU-ČSL po dvou.

Díky velkému náskoku hnutí ANO před ostatními, nebude zřejmě vytvoření koalice, ke které je 39 členném zastupitelstvu potřeba nejméně 20 hlasů, problém. Nejdříve osloví své současné koaliční partnery.

Tomáš Navrátil (ANO), lídr kandidátky: „Určitě to budou Občané městských částí (OMČO), mohou to být také Zelení pro Opavu a také KDU-ČSL. Oslovíme je jako první. Ale spolupráci si dokážeme představit s každým.“

Vyjednávání o koalici zahájí vítězné ANO v neděli. Když vše dobře půjde, ustavující zasedání zastupitelstva by se mohlo konat na konci října. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy