Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě bude trojkoalice: ANO, OMČO a Zelená pro Opavu

  • Opava,

Koaliční smlouva na opavské radnici je uzavřená. Vítěz komunálních voleb, hnutí ANO, přizval ke spolupráci místní uskupení Občané městských částí Opavy a Zelená pro Opavu.  Do funkce primátora je navržený Tomáš Navrátil (ANO), který vedl město v uplynulém volebním období.

Vítěz voleb, hnutí ANO, získal 17 mandátů v zastupitelstvu. Vyjednávání o koalici začalo záhy po sečtení hlasů. A následně ANO uzavřelo memorandum o spolupráci s hnutími Občané městských částí Opavy a Zelená pro Opavu. Přestože koalice měla být širší, nakonec zůstalo jen u tří členů a 22 hlasů v 39 členném zastupitelstvu.

Tomáš Navrátil (ANO), lídr kandidátky a primátor Opavy: „Také jsme se bavili jsme s ostatními politickými stranami a hnutími, že pokud najdeme společnou shodu a přizveme je k jednání, tak nemají problém podporovat věci, na kterých se společně domluvíme.“

Koaliční smlouvu tedy podepsaly jen zmíněné tři subjekty. Zkušenosti mají ze společného koaličního působení v uplynulém volebním období.

Funkci primátora bude obhajovat Tomáš navrátil z ANO. Do funkcí jeho tří náměstků jsou navrženi také členové ANO.

Jde o dosavadního 1. náměstka Michala Kokoška. Dále je to Vladimír Schreier a Pavel Meletzký. OMČO ani Zelená pro Opavu ve vedení města zastoupení nemají.

Dalibor Hudec (Zelená pro Opavu), lídr kandidátky: „S ohledem na dva mandáty jsme o místo náměstka nežádali. Shodli jsme se, že náměstka nebudeme chtít.“
Miroslav Kořistka (OMČO), lídr kandidátky, starosta Vávrovic: „Pro nás jsou prioritní městské části. Obsazení úřadů městských částí. Vzešli jsme z městských částí a jsme strana, která obhajuje zájmy městských částí.“

V jedenácti členné radě budou mít místo kromě zástupců hnutí ANO dva členové hnutí Občané městských částí Opavy a pak také jeden zástupce Zelené pro Opavu.

Tomáš Navrátil (ANO), lídr kandidátky a primátor Opavy: „Připravuje se hodně projektů, mnohé z nich jsou dotační. Chceme maximálně pracovat. A k tomu potřebujeme lidi na výkon, abychom si na finanční dotace sáhli."

Ustavující zasedání nově zvoleného opavského zastupitelstva, které musí ještě navržené kandidáty do vedení města ve funkci potvrdit, je naplánováno na 18. října od 14 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy