Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavský majáles změnil místo konání, přišlo více jak dva tisíce lidí

Opava |

Opavský majáles 2023 letos proběhl na tradičním místě v Městských sadech a už po dvacáté sedmé. Návštěvníci zažili pořádnou nálož muziky na třech podiích, mezi hlavními taháky byl Ben Cristovao, Mucha nebo Pam Rabbit. Novinkou byla Opava stage určená pro umělce z Opavska. Součástí festivalu byla Family, Art nebo Chill zóna.

Festival pořádají absolventi a studenti Slezské univerzity v Opavě. Program tradičně začal už brzy odpoledne. Mezi nejvíce očekávané hvězdy Majálesu patřil Ben Christovao, skupina Elly nebo kapela Pam Rabbit, která byla nominována na cenu Anděl.

Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity: "Třeba kapela The Middle of the Sandwitch, což jsou kluci, kteří částečně studují na Slezské univerzitě. Opravdu se snažíme dát prostor i studentům. Dále třeba zahraje kapela Žádný Ostych nebo na elektro stagei bude jedno z těch vzdušnějších jmen Akira. Velmi významný dj."
Eliška Tunková, zpěvačka Elly: "Je to hodně dlouho plánovaná akce a jsme moc rádi, že tady můžeme být. Je to trošku z ruky pro nás, protože jsme přijeli z Prahy, takže zároveň je to i velký výlet. A věřím, že si to tady všichni užijeme."

Kromě hlavního pódia nechyběla Saurus stage pro dj. Novinkou festivalu byla třetí hudební scéna.

Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity: "Kterou jsme nazvali Opava stageí. Je určena speciálně místním umělcům a samozřejmě nechybí ani novinky jako chill zona nebo teva family zona, což je prostor určený pro rodiny s dětmi."
Tomáš Gongol, rektor Slezské univerzity: "Já jsem především moc vděčný za všechny studenty, kteří jsou proaktivní a kteří jsou ochotni jít mimo komfortní zónu a zorganizovat něco takového jako je Majáles se všemi těmi riziky jako je počasí, lidi a tak dále."

Oproti minulým ročníkům se Majáles uskutečnil na travnaté ploše v Městských sadech. Poprvé se taky vybíralo vstupné, a to proto, aby pořadatelé mohli nabídnout bohatší program i více známých jmen v playlistu.

Anketa: “Loňský byl na jiném místě, kousek vedle. Bylo to v podstatě na betonu, zatímco tady je to na trávě a myslím si, že je to pohodlnější.”
“Výběr těch interpretů na letošní rok je lepší než minulý, takže já jsem jedině spokojenej.”

Festival nabídl family stage, kde si mohli návštěvníci například poskládat hlavolamy, vyzkoušet drogové brýle nebo otestovat svůj čich. Pro nejmenší byla připravena překážková dráha, malování na tvář i deskové hry.

Nahlásit chybu


K tématu

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Klíč od Majálesu putuje v Havířově opět na Gymnázium Komenského

10. června 2023 15:46 | Havířov | Bára Kelnerová

Gymnázium Studentská předalo na radnici putovní klíč od Majálesu opět Gymnáziu Komenského. Tato škola bude pořadatelem akce v příštím roce. Město věří, že v dalších letech se do organizace zapojí i jiné střední školy.

Studenti Gymnázia Komenského zvou na havířovský Majáles

12. dubna 2024 11:08 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Už 26. dubna vyrazí do průvodů stovky havířovských studentů, aby oslavili svůj svátek. Organizace Majálesu se v letošním roce ujalo Gymnázium Komenského. Studenti vytvořili tým a s přípravnými akce začali už na podzim.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. června 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Centrum Opavy je zelenější a atraktivnější. Nainstalovány tady byly nové květináče s rostlinami a platany

Z centra Opavy a jeho přilehlého okolí zmizely staré nevzhledné květináče a přístřešky. Nahradily je nové, které jsou prostornější a bylo tak možné do nich zasadit nejen různé druhy květin, ale také stromy. To vše díky dotacím z Norských fondů.

Den dětí a Opava slaví FEST. Tisíce lidí se bavily v Městských sadech a na Sádráku na oslavách 800 let města

Včera 20:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Druhý den oslav 800 let města si opět užili děti i dospělí. V městských sadech byl připraven Dětský den se spoustou atrakcí jako kolotoče, soutěže a dílničky a děti pobavili i Karol a Kvido nebo Michal Nesvadba. Odpoledne pak Opava slaví FEST vyvrcholil koncerty u Stříbrného jezera.

MŠ Edvarda Beneše v Opavě slaví 50 let. Původně se jmenovala Budovatelská

26. května 2024 20:04 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

MŠ Edvarda Beneše v Opavě letos slaví 50 let. Vznikla v roce 1974 pod názvem Budovatelská a postavena byla pro 180 dětí. Od té doby jen vzkvétá.

ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele II. etapy stavby jižního obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí

26. května 2024 19:22 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Opavský majáles změnil místo konání, přišlo více jak dva tisíce lidí
Vydáno 27. května 2023 16:40, Opava, Adéla Pluhaříková
Opavský majáles 2023 letos proběhl na tradičním místě v Městských sadech a už po dvacáté sedmé. Návštěvníci zažili pořádnou nálož muziky na třech podiích, mezi hlavními taháky byl Ben Cristovao, Mucha nebo Pam Rabbit. Novinkou byla Opava stage určená pro umělce z Opavska. Součástí festivalu byla Family, Art nebo Chill zóna.

Festival pořádají absolventi a studenti Slezské univerzity v Opavě. Program tradičně začal už brzy odpoledne. Mezi nejvíce očekávané hvězdy Majálesu patřil Ben Christovao, skupina Elly nebo kapela Pam Rabbit, která byla nominována na cenu Anděl.

Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity: "Třeba kapela The Middle of the Sandwitch, což jsou kluci, kteří částečně studují na Slezské univerzitě. Opravdu se snažíme dát prostor i studentům. Dále třeba zahraje kapela Žádný Ostych nebo na elektro stagei bude jedno z těch vzdušnějších jmen Akira. Velmi významný dj."
Eliška Tunková, zpěvačka Elly: "Je to hodně dlouho plánovaná akce a jsme moc rádi, že tady můžeme být. Je to trošku z ruky pro nás, protože jsme přijeli z Prahy, takže zároveň je to i velký výlet. A věřím, že si to tady všichni užijeme."

Kromě hlavního pódia nechyběla Saurus stage pro dj. Novinkou festivalu byla třetí hudební scéna.

Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity: "Kterou jsme nazvali Opava stageí. Je určena speciálně místním umělcům a samozřejmě nechybí ani novinky jako chill zona nebo teva family zona, což je prostor určený pro rodiny s dětmi."
Tomáš Gongol, rektor Slezské univerzity: "Já jsem především moc vděčný za všechny studenty, kteří jsou proaktivní a kteří jsou ochotni jít mimo komfortní zónu a zorganizovat něco takového jako je Majáles se všemi těmi riziky jako je počasí, lidi a tak dále."

Oproti minulým ročníkům se Majáles uskutečnil na travnaté ploše v Městských sadech. Poprvé se taky vybíralo vstupné, a to proto, aby pořadatelé mohli nabídnout bohatší program i více známých jmen v playlistu.

Anketa: “Loňský byl na jiném místě, kousek vedle. Bylo to v podstatě na betonu, zatímco tady je to na trávě a myslím si, že je to pohodlnější.”
“Výběr těch interpretů na letošní rok je lepší než minulý, takže já jsem jedině spokojenej.”

Festival nabídl family stage, kde si mohli návštěvníci například poskládat hlavolamy, vyzkoušet drogové brýle nebo otestovat svůj čich. Pro nejmenší byla připravena překážková dráha, malování na tvář i deskové hry.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037427/opavsky-majales-zmenil-misto-konani-prislo-vice-jak-dva-tisice-lidi