Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě a okolí přibudou cyklostezky. V přípravě jsou cyklostezky do Raduně, Oldřišova a Milostovic

Opava |

Cyklistická sezóna je tu. V Opavě mohou lidé na kole vyrazit jak po městě, tak jejím okolí. Kromě cyklostezek je tady i 16 cyklotras a plánují se další cyklostezky, mimo jiné do Raduně nebo Oldřišova.

Opava je protkaná sítí cyklostezek. Těch je ve městě přes 20 kilometrů. Nejčastěji jsou to stezky pro chodce a cyklisty se společným provozem. Nechybí ani úseky cest s vyhrazeným pruhem pro cyklisty nebo značky umožňující cyklistům na některých místech vjezd do jednosměrek.

anketa: obyvatelé Opavy: “Cyklostezky používám hodně často, jezdím i mezi Opavou a okolními vesnicemi v podstatě denně. I tam, kde nemám teda."
"Jezdím po okolí hlavně, žádné dálkové tratě. Jezdím třeba na Slavkov, do Otic, takže tam. Slavkovský lesík, rybníky, to mám moc ráda.” 

Mimo město se mohou cyklisté vydat například do Otic, Hradce nad Moravicí a dále na Kružberk, nebo do Krnova a dále do Jeseníků. Aktuálně se intenzivně pracuje na cyklostezce z Opavy do Raduně.

Petr Popadinec (ANO), radní Opavy: “Máme tam i zámek a jízda z Kylešovic do Raduně je taková riziková, protože cyklostezka tam není. Spolupracujeme na tom s obcí Raduň."

Cyklostezka do Raduně by se mohla začít stavět už letos, nejpozději příští rok, a to v případě, že se podaří dojednat výkupy pozemků, na kterých povede.

Petr Popadinec (ANO), radní Opavy: "Další cyklostezka, která je v přípravě, tak připravujeme dokumentaci pro cyklostezku z Opavy do Oldřišova, kdy Oldřišov cyklostezku na katastrální hranici už má vybudovanou."

V přípravě je i cyklostezka Opava - Milostovice.

Nahlásit chybu


K tématu

Venkovní výtah má zajistit bezbariérový přístup do Slezského divadla v Opavě

24. prosince 2025 13:08 | Opava | Yvona Fajtová

Slezské divadlo v Opavě se po dlouhých letech může konečně dočkat řešení svého největšího provozního problému. Zcela nevyhovujícího a zastaralého přístupu pro osoby se sníženou pohyblivostí. Město připravilo projekt nového venkovního výtahu. O osudu stavby teď rozhodují památkáři a Ministerstvo kultury.

Opava připravuje rozpočet na příští rok. Město počítá s investicemi, ale i s úsporami

5. listopadu 2025 16:09 | Opava | Yvona Fajtová

Opava připravuje rozpočet na příští rok. Podle vedení města jde o velmi složitý proces – hlavně kvůli nejistotě státního rozpočtu a rostoucím výdajům. Přesto radnice plánuje pokračovat v klíčových investicích i opravách po loňských povodních.

Slunovrat v Opavě přinesl tři dny hudby, inspirace, zážitků a rekordní návštěvnosti

25. června 2025 15:52 | Opava | Yvona Fajtová

Opava se opět stala dějištěm jednoho z nejpestřejších multižánrových festivalů v regionu. Dvanáctý ročník Slunovratu přinesl tři dny nabité hudbou, besedami, zážitky i hlubokými myšlenkami. A především překonal rekord v návštěvnosti.


Nová čistírna odpadních vod v Razové řeší kvalitu vody pro přehradu Slezská Harta

Dnes 16:26 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

Dnes 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

Dnes 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

Dnes 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

Dnes 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Drama s dobrým koncem – tak vypadal závěr Dnů města v Bruntále

Dnes 13:08 | Bruntál | Karel Soukop

Historicky dosud nevídaný zážitek měli pořadatelé i návštěvníci Dnů města v Bruntále. To, že nelze poručit větru ani dešti, zažili na místě při vrcholu oslav.

Dětská skupina při MŠ Volgogradská v Ostravě-Zábřehu funguje už rok

Dnes 9:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dětská skupina, která vznikla při základní a mateřské škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu uzavírá první rok svého fungování. Kapacita se naplnila a nyní přijímají nové zájemce. Mezistupeň vzdělávání mezi mateřskou a základní školou zde poté doplňuje přípravná třída.

Zasáhli v krizové situaci. Středoškoláci převzali ocenění za poskytnutí první pomoci

Včera 11:39 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

Skupina středoškoláků dokázala v krizové situaci zachovat chladnou hlavu. Během výletu na Lysé hoře pomohli staršímu cyklistovi, který přímo před nimi zkolaboval. Za tento hrdinský čin byli oceněni přímo na půdě školy.

Kameny zmizelých v centru Fulneku připomínají členy židovských rodin, kteří se nevrátili z války

Dnes 13:05 | Fulnek | Libor Běčák

Také ve Fulneku si lidé připomněli památku obyvatel města, kteří nepřežili II. světovou válku. Setkání pozůstalých se školáky a tradiční židovský obřad na náměstí byl plný emocí.

Tropický víkend zaměstnal záchranáře. Vyjížděli ke stovce kolapsům kvůli horku

Včera 14:38 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Uplynulý víkend přinesl do Moravskoslezského kraje úmorná vedra, která se okamžitě projevila na vytíženosti záchranné služby. Během tří dnů musely posádky ošetřit více než stovku lidí, kteří zkolabovali v důsledku přehřátí a dehydratace. Nejčastěji šlo o seniory a osoby, které podcenily pobyt na přímém slunci nebo kombinaci horka s alkoholem.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Sanitka jedoucí k případu se srazila v Opavě s osobním autem

Dnes 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Senior za volantem osobního auta zřejmě neupřednostnil sanitku, která jela k případu. Následovala lehká dopravní nehoda. Přesto on i jeho spolujezdkyně skončili v nemocnici. Okolnosti nehody prověřují opavští policisté.

Koloběžkář narazil v Opavě do vyjíždějícího auta a těžce se zranil

21. června 2026 15:14 | Opava | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v neděli po poledni u východního nádraží v Opavě. Do vyjíždějícího auta z parkovacího místa tam naboural koloběžkář. S těžkým zraněním obou dolních končetin byl převezen do nemocnice. Okolnosti nehody dál prověřují policisté.

Alergií přibývá. Opavská nemocnice nabízí moderní řešení

18. června 2026 15:57 | Opava | Yvona Fajtová

Počet dětí trpících alergiemi každoročně narůstá. Nejčastěji jde o alergie na roztoče, pyl nebo potraviny. Jak probíhá jejich diagnostika a jaké možnosti léčby dnes medicína nabízí, jsme zjišťovali v alergologické ambulanci Dětského oddělení Moravskoslezské nemocnice Opava.

Na dětském dni v Opavě-Kylešovicích padl světový rekord. Akce navíc pomohla dobré věci

10. června 2026 8:54 | Opava | Yvona Fajtová

Dětský den v areálu hřiště v Opavě-Kylešovicích přilákal stovky návštěvníků. Součástí programu byl také pokus o překonání světového rekordu a charitativní sbírka na pomoc dětem a projektu Sanitka splněných snů.

Zrekonstruovaný zámeček v Arboretu Nový Dvůr vypráví příběh Quida Riedla

6. června 2026 20:50 | Opava | Yvona Fajtová

Po rozsáhlé rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřel zámeček v Arboretu Nový Dvůr u Opavy. Slezské zemské muzeum v něm nově instalovalo stálou expozici věnovanou Quidu Riedlovi, zakladateli zdejšího parku, který se stal základem dnešního arboreta. Návštěvníci se seznámí nejen s jeho životem, ale také s historií jedné z nejvýznamnějších dendrologických sbírek v Česku.

V Opavě a okolí přibudou cyklostezky. V přípravě jsou cyklostezky do Raduně, Oldřišova a Milostovic
Vydáno 15. března 2024 9:27, Opava, Yvona Fajtová
Cyklistická sezóna je tu. V Opavě mohou lidé na kole vyrazit jak po městě, tak jejím okolí. Kromě cyklostezek je tady i 16 cyklotras a plánují se další cyklostezky, mimo jiné do Raduně nebo Oldřišova.

Opava je protkaná sítí cyklostezek. Těch je ve městě přes 20 kilometrů. Nejčastěji jsou to stezky pro chodce a cyklisty se společným provozem. Nechybí ani úseky cest s vyhrazeným pruhem pro cyklisty nebo značky umožňující cyklistům na některých místech vjezd do jednosměrek.

anketa: obyvatelé Opavy: “Cyklostezky používám hodně často, jezdím i mezi Opavou a okolními vesnicemi v podstatě denně. I tam, kde nemám teda."
"Jezdím po okolí hlavně, žádné dálkové tratě. Jezdím třeba na Slavkov, do Otic, takže tam. Slavkovský lesík, rybníky, to mám moc ráda.” 

Mimo město se mohou cyklisté vydat například do Otic, Hradce nad Moravicí a dále na Kružberk, nebo do Krnova a dále do Jeseníků. Aktuálně se intenzivně pracuje na cyklostezce z Opavy do Raduně.

Petr Popadinec (ANO), radní Opavy: “Máme tam i zámek a jízda z Kylešovic do Raduně je taková riziková, protože cyklostezka tam není. Spolupracujeme na tom s obcí Raduň."

Cyklostezka do Raduně by se mohla začít stavět už letos, nejpozději příští rok, a to v případě, že se podaří dojednat výkupy pozemků, na kterých povede.

Petr Popadinec (ANO), radní Opavy: "Další cyklostezka, která je v přípravě, tak připravujeme dokumentaci pro cyklostezku z Opavy do Oldřišova, kdy Oldřišov cyklostezku na katastrální hranici už má vybudovanou."

V přípravě je i cyklostezka Opava - Milostovice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000042060/v-opave-a-okoli-pribudou-cyklostezky-v-priprave-jsou-cyklostezky-do-radune-oldrisova-a-milostovic