Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele II. etapy stavby jižního obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí

Opava |  | Opavský expres

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Už příští rok by měla začít II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí. Ředitelství silnic a dálnic už vyhlásilo tendr na zhotovitele. Jde o úsek dlouhý bezmála dva a půl kilometrů..

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57: “Předpokládaná cena bez DPH činí 600 milionů korun, My předpokládáme, že by nabídky mohly být podány v průběhu prázdnin. Máme samozřejmě přání, aby výběr zhotovitele k této stavbě proběhl bez komplikací. Očekáváme, že tato stavba bude zahájena v průběhu roku 2025. V tuto chvíli probíhají archeologické výzkumy v rámci dostavby.”
Petr Popadinec (ANO), radní Opavy: “Obchvaty pomáhají Opavě ulevit dopravě, protože vozidla, která jedou z Bruntálu, Krnova a směřují na Ostravu, tak to objíždějí po obchvatu. Ale, budeme si to muset přiznat, že v momentě, kdy vozidla, i ty nákladní, těžké, to jsou třeba ty lesní. Tahače a tak dále, které směřují z Bruntálu, Olomouce, Krnova a jedou dál na tu Olomouckou, nebo opačným směrem, tak opravdu projíždí centrem města a zatěžují nám ulici jak Krnovskou, tak ulici Olbrichovu, protože dále pokračují směr Olomouc nebo Hradec nad Moravicí a tam je pro nás stěžejní, aby se podařilo dokončit samozřejmě ten obchvat směr Olomoucká Hradecká.”

Navazujícím úsekem je poslední etapa jižního obchvatu mezi Olomouckou a Bruntálskou ulicí

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57: “V tuto chvíli se zpracovává čistopis, dokumentace pro společné povolení a my bychom byli velmi rádi, kdyby v druhé polovině tohoto roku mohlo ŘSD podat žádost o příslušné povolení ze strany stavebního úřadu. K tomu definitivnímu odvedení tranzitní dopravy zejména té nákladní dojde až po dobudování a definitivní kompletaci celého jižního obchvatu města Opavy.”

Sdružení I/11-I/57 usiluje o kompletaci a zkapacitnění ať už silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou, tak mezi Opavou, Krnovem a hraničním přechodem s Polskou republikou v Bartultovicích.

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57: “Běží projektová příprava na obchvat Komárova a Nových Sedlic. Běží projektová příprava na obchvat Skrochovic na 57, západního obchvatu Krnova, napojení severovýchodního obchvatu Krnova na hraniční přechod Krnov Petrovice. Samozřejmě je v tuto chvíli připraven k realizaci úsek I/57 u Linhartov. Čili to zkapacitnění toho úseku je klíčové pro plynulou dopravu od Ostravy ve směru na státní hranici s Polskem v Bartultovicích.”

Linhartovské zatáčky už jsou připraveny k realizaci a probíhá jednání o finančním zabezpečení této stavby. Další zmíněné úseky budou realizovány nejdříve po roce 2026.

Nahlásit chybu


K tématu

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Oprava mostu omezí průjezd Beskydskou ulicí ve Frýdku-Místku

1. července 2023 9:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od pondělí 3. července začíná oprava mostu silnice I/56 ve Frýdku-Místku, proto bude Beskydská ulice průjezdná zúžením. Předem plánovaná rekonstrukce potrvá do poloviny prosince letošního roku za změny vedení dopravy na režim 1+1 neboli jeden jízdní pruh pro každý směr provozu.

Dálniční policie i údržba má mít ve Frýdku-Místku nový areál v bývalých kasárnách

6. července 2023 9:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

V prostorách bývalých kasáren ve Frýdku-Místku má vzniknout nové zázemí pro dálniční údržbu i policii. Město jedná s Ředitelstvím silnic a dálnic o prodeji pozemků, na kterých by byl nový areál postupně vybudován. Zároveň s tím se připravují i podklady pro nové sjezdy a nájezdy na dálnici D48.


Krnovská nemocnice uvádí do praxe felinoterapii, podpůrnou léčebnou metodu pro nejtěžší pacienty

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Ostravští policisté hledají svědky srážky vozidla s chodcem v Nové Vsi

Dnes 12:10 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují dopravní nehodu a žádají veřejnost o pomoc. Stala se 27. března 2024 kolem 13:45 hodin v Ostravě Nové Vsi na ulici U Hrůbků, na přechodu pro chodce u zastávky MHD "Školní Statek". Na tomto místě se střetl mladý muž s projíždějícím červeným vozidlem Renault.

Žerotínský zámek odkrývá poklady země, Novojičínsko je na ně bohaté

Pod střechou Žerotínského zámku jsou k vidění Poklady země. To je název nové výstavy, která představuje zemské suroviny a jejich dobývání na Novojičínsku. Pojata je zážitkově a potrvá do listopadu.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Slezská muzejní noc nabídla netradiční prohlídky zdarma. Navštívily ji tisíce lidí

Včera 16:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na Opavsku proběhla už tradiční Slezská muzejní noc. Lidé si tak zcela zdarma mohli až do pozdních večerních hodin prohlédnout muzea, která si proto tuto příležitost připravila i doprovodný program.

Opava bude patřit multižánrovému festivalu Slunovrat. Nabídne koncerty, přednášky i komentované prohlídky

Včera 16:04 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už ve čtvrtek 20. června bude v Opavě zahájen multižánrový festival Slunovrat. Probíhat bude na náměstí Osvoboditelů, na Ptačím vrch a v sadech Svobody a také v historických budovách města.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

Včera 15:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Opava nechala vysadit nové stromy v Městských sadech

10. června 2024 9:29 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opava nechala vysadit nové stromy v Městských sadech. Nahradily stromy napadené jmelím, které byly pokáceny v minulých letech. Poškozeny byly natolik, že ohrožovaly bezpečnost kolemjdoucích.

Opava si připomíná 150 let od narození Davida Weinsteina unikátní výstavou před Bredou

8. června 2024 11:38 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

David Weinstein by letos oslavil 150 let. Toto výročí připomíná výstava na náměstí před Bredou, jejíž dominantou jsou stará demontovaná okna obchodního domu Breda, který prochází celkovou rekonstrukcí.

Opava přispěje klubům na provoz a údržbu sportovišť. Z rozpočtu vyčlenila 2 miliony

8. června 2024 11:18 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava zavedla novinku pro sportovní kluby. Schválila pravidla na přidělování finančních prostředků pro sportovní infrastrukturu. Za peníze města si tak mohou pořídit zařízení na údržbu a provoz sportovišť.

ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele II. etapy stavby jižního obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí
Vydáno 26. května 2024 19:22, Opava, Yvona Fajtová
Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohly zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Už příští rok by měla začít II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí. Ředitelství silnic a dálnic už vyhlásilo tendr na zhotovitele. Jde o úsek dlouhý bezmála dva a půl kilometrů..

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57: “Předpokládaná cena bez DPH činí 600 milionů korun, My předpokládáme, že by nabídky mohly být podány v průběhu prázdnin. Máme samozřejmě přání, aby výběr zhotovitele k této stavbě proběhl bez komplikací. Očekáváme, že tato stavba bude zahájena v průběhu roku 2025. V tuto chvíli probíhají archeologické výzkumy v rámci dostavby.”
Petr Popadinec (ANO), radní Opavy: “Obchvaty pomáhají Opavě ulevit dopravě, protože vozidla, která jedou z Bruntálu, Krnova a směřují na Ostravu, tak to objíždějí po obchvatu. Ale, budeme si to muset přiznat, že v momentě, kdy vozidla, i ty nákladní, těžké, to jsou třeba ty lesní. Tahače a tak dále, které směřují z Bruntálu, Olomouce, Krnova a jedou dál na tu Olomouckou, nebo opačným směrem, tak opravdu projíždí centrem města a zatěžují nám ulici jak Krnovskou, tak ulici Olbrichovu, protože dále pokračují směr Olomouc nebo Hradec nad Moravicí a tam je pro nás stěžejní, aby se podařilo dokončit samozřejmě ten obchvat směr Olomoucká Hradecká.”

Navazujícím úsekem je poslední etapa jižního obchvatu mezi Olomouckou a Bruntálskou ulicí

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57: “V tuto chvíli se zpracovává čistopis, dokumentace pro společné povolení a my bychom byli velmi rádi, kdyby v druhé polovině tohoto roku mohlo ŘSD podat žádost o příslušné povolení ze strany stavebního úřadu. K tomu definitivnímu odvedení tranzitní dopravy zejména té nákladní dojde až po dobudování a definitivní kompletaci celého jižního obchvatu města Opavy.”

Sdružení I/11-I/57 usiluje o kompletaci a zkapacitnění ať už silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou, tak mezi Opavou, Krnovem a hraničním přechodem s Polskou republikou v Bartultovicích.

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57: “Běží projektová příprava na obchvat Komárova a Nových Sedlic. Běží projektová příprava na obchvat Skrochovic na 57, západního obchvatu Krnova, napojení severovýchodního obchvatu Krnova na hraniční přechod Krnov Petrovice. Samozřejmě je v tuto chvíli připraven k realizaci úsek I/57 u Linhartov. Čili to zkapacitnění toho úseku je klíčové pro plynulou dopravu od Ostravy ve směru na státní hranici s Polskem v Bartultovicích.”

Linhartovské zatáčky už jsou připraveny k realizaci a probíhá jednání o finančním zabezpečení této stavby. Další zmíněné úseky budou realizovány nejdříve po roce 2026.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043235/rsd-vyhlasilo-tendr-na-zhotovitele-ii-etapy-stavby-jizniho-obchvatu-opavy-mezi-hradeckou-a-olomouckou-ulici