Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

Opava |  | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Fenomenální herec a sedminásobný držitel Českého lva Ivan Trojan, bavič, moderátor a bývalý profesionální fotbalista Petr Švancara, bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Pospěch, bývalý atlet Jakub Holuša, primátor Opavy Tomáš Navrátil, nebo populární

komentátor Jaromír Bosák. Ti všichni a mnoho dalších si zahráli pro dobrou věc.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Pro mě těžký, protože jsem dlouho na hřišti nestál, s tou moji vahou prostě náročné, ale užil jsem si to fantasticky. Prostě tady se nehraje o život, hraje se o zábavu a skončilo to remízou. Prostě nedal jsem penaltu, snažil jsem se, brankář mě vychytal, úžasná atmosféra, strašně moc diváků a moc si toho vážíme, že se nám podařilo vybrat na charitativní věc. Pomůžeme dětem, které to potřebují a neměli to štěstí jako my, prostě zdraví. Vy byste si to zopakoval? Určitě ano, myslím, že ta kulisa, ta atmosféra, všechno dohromady, prostě to je euforie, kterou člověk si vychutná a nezapomene. Děkuji za to vše.”
Ivan Trojan, herec, hráč REAL TOP Praha: “Užil, přišlo hodně lidí, což je fajn, jako to k tomu patří a úroveň hry byla vysoká, je tady spousta bývalých reprezentantů, takže pro mě je to taková, vždycky si to užiju, že to je taková vzácnost. Opavě bych popřál ať je dál takové jako fajn sportovní a myslím, že i kulturní město a tak asi pořád je co vylepšovat tak, to co si opavští přeji, ať se jim splní. A budu se sem zase rád vracet. Já sem jezdím každý rok na prázdniny na týden k Petrovi Czudkovi a v průběhu roku vlastně i několikrát.”
Petr Švancara, bývalý hráč SFC Opava: “Já jsem hlavně šťastný, že jsem se po 20 letech mohl proběhnout tady na tom stadionu, který jsem měl strašně rád. Já vždycky říkám, že Lužánky, Uherské Hradiště a Opava budu mít asi trošičku víc v té kariéře, protože tady chodilo více lidí a ta sezona byla úspěšná. Měli jsme tady skvělou partu, dobré kamarády, s kterýma se vídám do dneška, skvělé hráče a hlavně jsme měli fantastické diváky a jsem rád, že na mě nezapomněli.”
Libor Kozák, bývalý hráč SFC Opava: “Bylo skvělý, skvělý den, byl jsem takový nervózní dneska, protože jsem nevěděl, i když každý rok děláme tuto akci, ale děláme ji trošku jinou formou, trošku v , takže jsem rád, že se to povedlo, že přišlo dost lidí, fandilo se a hlavně se vybralo tolik peněz. Prostě jsme si to užili, i kluci na hřišti, i lidi v hledišti a myslím a hlavně to pomůže dětem a rodičům.”

Celkově se vybralo neuvěřitelných 400 tisíc korun.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Mám z toho velkou radost, nějaká část byla z dražby dresů. 200 tisíc přispělo město Opava a zbytek je z výběru vstupného. Ještě budeme dražit dresy na CECA cupu, takže veškeré peníze potom půjdou těmto dětem. Takže mám velkou radost, že se tolik vybralo a všem za to velký dík. Děkuji.”

Před i během zápasu byl pro návštěvníky připraven doprovodný program jako cvičení s dětmi pod taktovkou Colliery CrossFit Opava, fotokoutek nebo možnost přihlásit se do registru dárců kostní dřeně.

anketa: návštěvníci utkání: “Vyzkoušel jsem si fotbal, střelbu na bránu a posilku. Komu teda fandíš? Fandím Praze a našim klukům, protože mám tam zajímavosti a co tady hráli za nás.”
“Tady jsem zkoušel kopat s kamarády, moc gólů jsem nedával. Baví mě to tady.”

Po závěrečném hvizdu proběhla autogramiáda všech osobností.

Nahlásit chybu


K tématu

Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

14. června 2024 11:43 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

MFK Karviná stříhá metr. Za pár dní je opět čeká první zápas v 1.lize

18. července 2023 15:43 | Karviná | Monika Danková

Tým MFK Karviná se po roční pauze vrací do 1. ligy a před sebou má tak sedmou sezonu mezi nejlepšími týmy republiky.

V Karviné se opět konal fotbalový kemp pro děti

15. srpna 2023 15:58 | Karviná | Monika Danková

V Karviné se o prázdninách fotbaloví trenéři věnovali dětem v rámci týdenního příměstského fotbalového kempu, od kterého se mohly přihlásit nejen sportující děti, ale i úplní nováčci. Pro velký zájem se letos uskutečnily kempy dva.


Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Knihovna města Opavy prošla rekonstrukcí střechy a fasády. Získala tak původní vzhled

Knihovna Petra Bezruče v Opavě roste do krásy. Národní kulturní památka po letech prošla rekonstrukcí střechy a fasády a získala tak původní vzhled z roku 1911, kdy byla postavena podle návrhu architekta Leopolda Bauera.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uspořádala už tradiční Den prevence

10. července 2024 10:48 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Univerzitní centrum UniPoint v Obchodním centru Breda patřilo už tradičnímu Dni prevence. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tom, jak je prevence důležitá, a to nejen v oblasti zdraví.

MŠ v Malých Hošticích už uspokojí všechny děti. Díky přístavbě se její kapacita zvýšila o 28 míst

3. července 2024 16:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Mateřská škola v Malých Hošticích má nově o jednu třídu více. Vznikla přístavbou za 17 milion korun, která se stavěla necelý rok. Do nového oddělení v září nastoupí 28 dětí, což je plná kapacita.

Domov Bílá Opava oslavil 120 let od svého vzniku. Původně to byl chudobinec s kapacitou 100 lůžek

3. července 2024 14:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Domov Bílá Opava slouží lidem už 120 let. Objekt domova na Rybářské ulici byl postaven v roce 1904 jako městský zaopatřovací dům, aktuálně nabízí sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem.

Dobrovolní hasiči v Oticích mají novou hasičskou zbrojnici. Z původní budovy zůstaly jen obvodové zdi

3. července 2024 13:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Dobrovolní hasiči v Oticích se dočkali nové hasičské zbrojnice. Po dlouhých letech tak mají moderní budovu s veškerým zázemím včetně sociálního, které v původní budově chybělo.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc
Vydáno 12. června 2024 15:55, Opava, Yvona Fajtová
Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Fenomenální herec a sedminásobný držitel Českého lva Ivan Trojan, bavič, moderátor a bývalý profesionální fotbalista Petr Švancara, bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Pospěch, bývalý atlet Jakub Holuša, primátor Opavy Tomáš Navrátil, nebo populární

komentátor Jaromír Bosák. Ti všichni a mnoho dalších si zahráli pro dobrou věc.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Pro mě těžký, protože jsem dlouho na hřišti nestál, s tou moji vahou prostě náročné, ale užil jsem si to fantasticky. Prostě tady se nehraje o život, hraje se o zábavu a skončilo to remízou. Prostě nedal jsem penaltu, snažil jsem se, brankář mě vychytal, úžasná atmosféra, strašně moc diváků a moc si toho vážíme, že se nám podařilo vybrat na charitativní věc. Pomůžeme dětem, které to potřebují a neměli to štěstí jako my, prostě zdraví. Vy byste si to zopakoval? Určitě ano, myslím, že ta kulisa, ta atmosféra, všechno dohromady, prostě to je euforie, kterou člověk si vychutná a nezapomene. Děkuji za to vše.”
Ivan Trojan, herec, hráč REAL TOP Praha: “Užil, přišlo hodně lidí, což je fajn, jako to k tomu patří a úroveň hry byla vysoká, je tady spousta bývalých reprezentantů, takže pro mě je to taková, vždycky si to užiju, že to je taková vzácnost. Opavě bych popřál ať je dál takové jako fajn sportovní a myslím, že i kulturní město a tak asi pořád je co vylepšovat tak, to co si opavští přeji, ať se jim splní. A budu se sem zase rád vracet. Já sem jezdím každý rok na prázdniny na týden k Petrovi Czudkovi a v průběhu roku vlastně i několikrát.”
Petr Švancara, bývalý hráč SFC Opava: “Já jsem hlavně šťastný, že jsem se po 20 letech mohl proběhnout tady na tom stadionu, který jsem měl strašně rád. Já vždycky říkám, že Lužánky, Uherské Hradiště a Opava budu mít asi trošičku víc v té kariéře, protože tady chodilo více lidí a ta sezona byla úspěšná. Měli jsme tady skvělou partu, dobré kamarády, s kterýma se vídám do dneška, skvělé hráče a hlavně jsme měli fantastické diváky a jsem rád, že na mě nezapomněli.”
Libor Kozák, bývalý hráč SFC Opava: “Bylo skvělý, skvělý den, byl jsem takový nervózní dneska, protože jsem nevěděl, i když každý rok děláme tuto akci, ale děláme ji trošku jinou formou, trošku v , takže jsem rád, že se to povedlo, že přišlo dost lidí, fandilo se a hlavně se vybralo tolik peněz. Prostě jsme si to užili, i kluci na hřišti, i lidi v hledišti a myslím a hlavně to pomůže dětem a rodičům.”

Celkově se vybralo neuvěřitelných 400 tisíc korun.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Mám z toho velkou radost, nějaká část byla z dražby dresů. 200 tisíc přispělo město Opava a zbytek je z výběru vstupného. Ještě budeme dražit dresy na CECA cupu, takže veškeré peníze potom půjdou těmto dětem. Takže mám velkou radost, že se tolik vybralo a všem za to velký dík. Děkuji.”

Před i během zápasu byl pro návštěvníky připraven doprovodný program jako cvičení s dětmi pod taktovkou Colliery CrossFit Opava, fotokoutek nebo možnost přihlásit se do registru dárců kostní dřeně.

anketa: návštěvníci utkání: “Vyzkoušel jsem si fotbal, střelbu na bránu a posilku. Komu teda fandíš? Fandím Praze a našim klukům, protože mám tam zajímavosti a co tady hráli za nás.”
“Tady jsem zkoušel kopat s kamarády, moc gólů jsem nedával. Baví mě to tady.”

Po závěrečném hvizdu proběhla autogramiáda všech osobností.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043520/osobnosti-opavy-si-zahraly-s-real-top-praha-fotbalovym-utkanim-hraci-prispeli-na-dobrou-vec