Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká voda způsobila milionové škody na rozestavěném zimním stadionu v Opavě

Opava |

Zářijová ničivá povodeň se dotkla nejen náhradní ledové plochy v Městských sadech, ale také zimního stadionu na Zámeckém okruhu, který prochází kompletní rekonstrukcí. Škody po záplavách byly vyčísleny na 6 a půl milionů korun.

Stavba zimního stadionu v Opavě se protáhne. Může za to zářijová povodeň, která se znatelně podepsala na už provedených pracích.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Bylo nutné sanovat celou tu stavbu, protože byla zaplavená, bylo tam velké množství bahna a to sebou znamenalo jednak likvidaci toho bahna, samozřejmě vyčerpávání vody, což zabralo zhruba dva týdny, likvidace bahna další jeden až dva týdny, nicméně musela se znovu zkontrolovat statika stavby, té konstrukce, která tam zůstala a taky se znovu kontrolovaly takzvané larseny, protože tam byl velký tlak vody.”

Voda zatopila veškeré stavební jámy, které jsou hluboké až 4 metry a napáchala škody za 6 a půl milionů korun.

Tomáš Macek, stavbyvedoucí realizační firmy: “Měli jsme hotové HTU celého objektu, především ledové plochy a tribun, které to spláchlo, protože byla poškozena celistvost jak tribun, tak podloží. Všechno se bude muset podle statika odbagrovat o 30 cm, nový návoz štěrku a podobně. Čistily se armatury, čistily se pohledové betony, vyváželo se bahno. Předpokládáme, že skutečně o 3 a půl měsíce se nám prodlouží doba výstavby.”
Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Má to bohužel návaznosti na dotační titul, který jsme získali z Národní sportovní agentury 40 milionů korun, kde jsou stanovené termíny dokončení stavby, musíme jednat i s Národní sportovní agenturou a samozřejmě s vládou o tom, aby jsme mohli celý projekt posunout.”

Připravují se i další opatření, aby případná další povodeň nezaplavila budoucí technologii stadionu.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Tudíž připravujeme nějaká opatření proto, aby technologie, která byla momentálně umístěna někde níže, aby se zvedla na tu hladinu vody, která byla v letošním roce.”

Co se týká stavebních prací, tak dál probíhá zakládání monolitických konstrukcí spodního patra, tedy šaten, statické posouzení konstrukce a další výkopové práce, které jsou součástí vnitřního prostoru.

Nahlásit chybu


K tématu

Zimní stadion v Opavě roste jako z vody, rekonstrukce běží podle plánu

14. srpna 2025 13:46 | Opava | Yvona Fajtová

Rekonstrukce zimního stadionu v Opavě pokračuje rychlým tempem. V jižní části už jsou všechna patra hotová a připravují se rozvody vzduchotechniky, rýsují se i tribuny a pracuje se i na prvcích vnější fasády.

Rekonstrukce zimního stadionu v Opavě pokračuje podle plánu, řeší se trafostanice

13. srpna 2025 17:23 | Opava | Yvona Fajtová

Rekonstrukce zimního stadionu v Opavě pokračuje rychlým tempem. V jižní části už jsou všechna patra hotová a připravují se rozvody vzduchotechniky, rýsují se i tribuny a pracuje se i na prvcích vnější fasády.

Betonáž tribun, montáž vzduchotechniky i dokončování šaten. Opavský zimní stadion roste jako z vody

8. listopadu 2025 16:42 | Opava | Yvona Fajtová

Betonáž tribun, montáž vzduchotechniky i dokončování šaten. Tak to vypadá na stavbě zimního stadionu v Opavě. Rekonstrukce, která má sportovcům i fanouškům přinést moderní a komfortní zázemí, pokračuje podle plánu a první velké části se už pomalu rýsují.


Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

Včera 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Dva řidiči zablokovali záchranářskou uličku a zdrželi sanitku při nehodě u Hladkých Životic

Včera 13:46 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva řidiči na dálnici D1 u Hladkých Životic vážně zkomplikovali práci záchranářům. Místo ohleduplnosti zneužili záchranářskou uličku k předjíždění kolony. Svým manévrem zablokovali cestu sanitce mířící k nehodě. Případ teď řeší policie a hříšníkům hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Oba české hokejbalové týmy získaly stříbro na mistrovství světa, ženy i muže porazili Američané

12 zemí a přes 400 špičkových sportovců. V neděli skončilo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

120 kolapsů způsobené horkem za jediný den. Záchranáři byli v pondělí rekordně vytíženi

Včera 8:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Závratě, dehydratace a celkový kolaps. Záchranáři v moravskoslezském kraji vyjížděli v pondělí ke skoro 120 pacientům, na kterých se podepsalo tropické počasí. Nejvíce zásahů bylo v Ostravě. Záchranáři za jediný den zaznamenali více než 500 událostí a operátoři tísňových linek museli zvládnout přes 800 telefonátů.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

Včera 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Divoká honička skončila v příkopu. Řidič se zákazem řízení ujížděl z Orlové do Ostravy až 150 km/h

Včera 10:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Noční směna moravskoslezských policistů se změnila v dramatickou honičku. 29letý muž, který měl zákaz řízení, se snažil hlídce ujet z Orlové do Ostravy rychlostí až 150 km/h. Bezohledná jízda skončila v příkopu, kde se auto převrátilo na bok.

Zahrada mateřinky inspiruje a zásobuje kuchyni

Včera 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Vítkovičtí rybáři poprvé získali pohár starostů

Pohár pro vítěze rybářského souboje městských obvodů Vítkovic a Nové Vsi poprvé získali rybáři z Vítkovic. Své soupeře v délce nachytaných ryb porazili o více než dva metry.

Den historie v Havířově přenesl návštěvníky do časů krále Artuše

Včera 8:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Legendy o králi Artušovi letos ožily přímo v centru Havířova. Den historie a barev pro všechny nabídl celodenní program plný rytířských soubojů, jezdeckých turnajů, historických řemesel i zábavy pro děti. Tečkou za akcí byla po setmění efektní ohnivá show.

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

Včera 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Pletení na veřejnosti spojilo Opavany. Háčkované polštáře potěší seniory

Včera 9:02 | Opava | Yvona Fajtová

Opava se zapojila do světového dne pletení na veřejnosti. Tentokrát se v Arkádách háčkovaly polštáře pro seniory z Domova sv. Zdislavy.

Vávrovice mají zrekonstruovaný Dům služeb. Nabídne knihovnu, zázemí pro seniory i krizové bydlení

29. června 2026 10:02 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě-Vávrovicích slavnostně otevřeli zrekonstruovaný Dům služeb. Objekt prošel rozsáhlou obnovou po povodních, během které získal zcela nové uspořádání i využití. Kromě běžných služeb nabídne nově také prostory pro seniory, knihovnu nebo krizové ubytování.

Mistrovství republiky v inline bruslení se po dvou letech vrátilo do Opavy

24. června 2026 15:05 | Opava | Yvona Fajtová

Po dvou letech hostila Opava opět Mistrovství České republiky v rychlobruslení na kolečkových bruslích. Na zdejší oválné dráze bojovalo o republikové tituly více než 180 závodníků všech věkových kategorií včetně reprezentantů, kteří usilují o nominaci na mistrovství Evropy.

Festival ZUŠ Muziáda vyvrcholil v Opavě koncertem nejúspěšnějších mladých hudebníků

24. června 2026 14:55 | Opava | Yvona Fajtová

Nejlepší žáci základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje se představili na závěrečném koncertu festivalu Muziáda. V opavském Minoritu vystoupili vítězové soutěží i mladí skladatelé, kteří svými výkony potvrdili vysokou úroveň uměleckého vzdělávání v regionu.

Sochy na průčelí Knihovny Petra Bezruče v Opavě získávají po 25 letech novou podobu

24. června 2026 14:49 | Opava | Yvona Fajtová

Průčelí budovy Knihovny Petra Bezruče v Opavě prochází obnovou. Restaurátoři zde opravují čtyři monumentální sochy a reliéfní výzdobu od významného sochaře Josefa Obetha. Cílem je zachovat jedinečné umělecké dílo pro další generace a vrátit mu část původní podoby.

Sanitka jedoucí k případu se srazila v Opavě s osobním autem

23. června 2026 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Senior za volantem osobního auta zřejmě neupřednostnil sanitku, která jela k případu. Následovala lehká dopravní nehoda. Přesto on i jeho spolujezdkyně skončili v nemocnici. Okolnosti nehody prověřují opavští policisté.

Velká voda způsobila milionové škody na rozestavěném zimním stadionu v Opavě
Vydáno 16. října 2024 17:38, Opava, Yvona Fajtová
Zářijová ničivá povodeň se dotkla nejen náhradní ledové plochy v Městských sadech, ale také zimního stadionu na Zámeckém okruhu, který prochází kompletní rekonstrukcí. Škody po záplavách byly vyčísleny na 6 a půl milionů korun.

Stavba zimního stadionu v Opavě se protáhne. Může za to zářijová povodeň, která se znatelně podepsala na už provedených pracích.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Bylo nutné sanovat celou tu stavbu, protože byla zaplavená, bylo tam velké množství bahna a to sebou znamenalo jednak likvidaci toho bahna, samozřejmě vyčerpávání vody, což zabralo zhruba dva týdny, likvidace bahna další jeden až dva týdny, nicméně musela se znovu zkontrolovat statika stavby, té konstrukce, která tam zůstala a taky se znovu kontrolovaly takzvané larseny, protože tam byl velký tlak vody.”

Voda zatopila veškeré stavební jámy, které jsou hluboké až 4 metry a napáchala škody za 6 a půl milionů korun.

Tomáš Macek, stavbyvedoucí realizační firmy: “Měli jsme hotové HTU celého objektu, především ledové plochy a tribun, které to spláchlo, protože byla poškozena celistvost jak tribun, tak podloží. Všechno se bude muset podle statika odbagrovat o 30 cm, nový návoz štěrku a podobně. Čistily se armatury, čistily se pohledové betony, vyváželo se bahno. Předpokládáme, že skutečně o 3 a půl měsíce se nám prodlouží doba výstavby.”
Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Má to bohužel návaznosti na dotační titul, který jsme získali z Národní sportovní agentury 40 milionů korun, kde jsou stanovené termíny dokončení stavby, musíme jednat i s Národní sportovní agenturou a samozřejmě s vládou o tom, aby jsme mohli celý projekt posunout.”

Připravují se i další opatření, aby případná další povodeň nezaplavila budoucí technologii stadionu.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Tudíž připravujeme nějaká opatření proto, aby technologie, která byla momentálně umístěna někde níže, aby se zvedla na tu hladinu vody, která byla v letošním roce.”

Co se týká stavebních prací, tak dál probíhá zakládání monolitických konstrukcí spodního patra, tedy šaten, statické posouzení konstrukce a další výkopové práce, které jsou součástí vnitřního prostoru.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000045502/velka-voda-zpusobila-milionove-skody-na-rozestavenem-zimnim-stadionu-v-opave