Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pedagogové ZUŠ MSK se představili v Minoritském klášteře v Opavě

Opava |

V Opavě odstartoval už 12. ročník Muziády. A to výjimečným Koncertem pedagogů základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje, který proběhl v krásných prostorách Minoritského kláštera.

Festival Muziáda se koná už od roku 2010. Na úvodním koncertu v Minoritském klášteře v Opavě vystoupili učitelé z 15 základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje.

Lukáš Poledna, ředitel ZUŠ Opava: “Dnešní koncert je v pořadí 12., organizuje ho celkově Sdružení ZUŠ Múza, sdružuje teda ZUŠ v MSK a podruhé v řadě za sebou jsme se ujali organizace tohoto koncertu my v Opavě, ZUŠ v Opavě.”

Na koncertě zazněla široká škála hudebních děl od barokních skladeb až po muzikál a zazněly i operní árie.

Lukáš Poledna, ředitel ZUŠ Opava: “Střídají se různé hudební nástroje, různé seskupení od komorních ansáblů přes sólová čísla. Příspívá na to MSK a statutární město Ostrava. Do tohoto koncertu se mohou přihlásit všichni pedagogové ze ZUŠ MSK a je to takové krásné setkání, kde můžeme ukázat i našim žákům, že když vyučujeme, tak také na ty nástroje něco umíme.”
Kamila Sobotková, učitelka, ZUŠ Opava: “Je to pro nás velká čest a je to moc hezké navázat i takové kontakty právě s kolegy z jiných škol. Já účinkuju v takovém seskupení, kde hrajeme 4 akordeony, smyčce a klavír a náš kolega Martin Žurek pro nás složil skladbu, která se jmenuje La La Land a je to takové příjemné, moc hezké.”
Karolína Levková, učitelka ZUŠ Ostrava-Zábřeh: “Na dnešní koncert bedagofů ZUŠ jsme si připravili arii z opery La boheme od Giacoma Pucciniho a árii Julie z opery Romeo a Julie od Charlese Gmoda. A připravovali jsme se tady s kolegou a partnerem docela dlouho, protože připravujeme zároveň můj magisterský koncert.”
Martin Pančocha, učitel ZUŠ Ostrava-Zábřeh: “Kromě toho, že spolu vystupujeme na jevišti, tak jsme i partneři, takže cvičíme v podstatě i po večerech, tak jsme tak nacítěni na sebe.”
Kateřina Vidličková, učitelka, ZUŠ Krnov: “Slyšeli jsme takovou, dalo by se říct, soudobou hudbu pro dvě flétny s doprovodem klavíru a zahráli jsme si ji my dvě kolegyně ze ZUŠ z Krnova a přizvali jsme si mou bývalou žačku, která je posluchačkou 2. ročníku Ostravské konzervatoře, protože si myslím, že tato akce má svým způsobem i přesah do budoucích šikovných hudebních generací.”

Múziáda každoročně nabízí pestrý program složený z koncertů, nesoutěžních přehlídek, výstav a dalších projektů, které představují talenty mladých umělců v oblastech hudby, tance, dramatického umění a výtvarné tvorby.

Nahlásit chybu


K tématu

V Opavě letos přibude šest fotovoltaických elektráren, a to na střechách budov ZŠ a magistrátu

21. února 2025 11:46 | Opava | Yvona Fajtová

Opava připravuje další fotovoltaické elektrárny. Úspory energií řeší už od začátku energetické krize v roce 2021, kdy začala jednoduchými opatřeními jako je například montáž spořičů vody nebo regulace tepla ve svých objektech.

Rekonstrukci zaplavených tělocvičen opavských ZŠ brzdí vlhkost a výběrová řízení

23. února 2025 21:21 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě loňské zářijové povodně zničily hned 5 tělocvičen základních škol. V současné době se stále vysušují a rekonstrukcí postupně projdou ihned poté, co se zbaví veškeré vlhkosti.

Projekt Trenéři ve školách pomáhá dětem i učitelům. V opavských školách probíhá už druhým rokem

8. března 2025 15:23 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě také letos pokračuje projekt Trenéři ve školách. Prioritně je určen žákům prvních tříd, pro které je tak tělesná výchova daleko atraktivnější a zábavnější než dřív.


Po těžbě končí na Dole ČSM i úpravna uhlí, zaměstnanci dostanou odstupné

Včera 13:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S ukončením těžby černého uhlí v Česku končí svou činnost také navazující provozy. Patří mezi ně i úpravna uhlí. Na konci února tam skončí zhruba 150 zaměstnanců.

Policie hledá svědky tragické nehody na Bruntálsku. Viník zemřel, dva těžce zranění

Včera 18:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

27letý řidič Felicie nezvládl průjezd zatáčkou, přejel do protisměru a čelně se srazil s Octavií. Na místě zemřel. Z protějšího auta hasiči vyprostili dva těžce zraněné, muže a ženu. Nehoda se stala na začátku prosince mezi Městem Albrechtice a obcí Krásné Loučky. Policie nehodu stále prověřuje a obrátila se na veřejnost, hledá totiž svědky.

Vzácné protilátky ohrožovaly porod, pomohla špičková péče FNO

Včera 10:56 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Fakultní nemocnice Ostrava má za sebou mimořádný případ. Lékaři zde úspěšně zvládli rizikové těhotenství ženy s velmi vzácnými protilátkami v krvi, pro kterou v České republice neexistuje vhodný dárce. Díky pečlivé přípravě a využití moderních metod se nakonec narodil zdravý chlapeček.

U řeky Lučiny v Havířově se daří bobrům, zásah vodohospodářů není nutný

Včera 16:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Klidné úseky řek a dostatek potravy lákají zpět do krajiny stále více bobrů, kterým se daří i v Havířově. Správce toku Povodí Odry prozatím nemá důvod u řeky Lučiny zasahovat.

ZŠ Pokorného se zapojila do Týdne wellbeingu. Poruba jej podporuje dlouhodobě

19. února 2026 17:39 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Škola jako prostředí, kde se žáci i učitelé cítí dobře. To je poslání iniciativy Wellbeing, která pro školy každoročně pořádá také celorepublikovou týdenní akci. Opět se do ní zapojila i porubská ZŠ Karla Pokorného.

Budoucí profesionálové trénovali na Karvinském moři záchranu tonoucího

Včera 8:51 | Karviná | Anna Břenková

Karvinské moře se stalo místem speciálního cvičení. Studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku si vyzkoušeli, jaké to je zachraňovat člověka propadlého ledem. Tyto zkušenosti využijí jak ve své budoucí profesi, tak v běžném životě.

Hrad Hukvaldy nabízí mimořádné komentované prohlídky i v zimě

Včera 9:16 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Přestože je většina památek v zimě pro návštěvníky uzavřena, například hrad Hukvaldy si lidé mohou po domluvě prohlédnout i nyní. Zasněžený hrad nabízí jiné pohledy na někdejší život jeho obyvatel.

Policistům se podařilo dopadnout jednoho z kyberšmejdů. Hráli to na policistu a bankéře

19. února 2026 12:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravští kriminalisté poslali do vazby muže, který jako kurýr přebíral peníze od poškozených v rámci dnes už známého podvodu s falešným policistou a bankéřem. Podvodníci oběť tlačili do „tajné mise“ a vyhrožovali trestným činem.

Havárie kanalizačního potrubí ve studénecké škole, uvnitř jsou sbíječky i děti

Včera 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka řeší havárii kanalizačního potrubí v Základní škole Sjednocení. Stavební práce se dotýkají celého prvního stupně a družiny. Děti zůstávají v lavicích.

Děti se učí chápat umění formou zážitků. Karvinská galerie pořádá edukační workshopy

Včera 12:44 | Karviná | Jiří Cileček

Prohlédnout si výstavu nestačí. Děti ze základních škol mohou v Galerii města Karviné zažít výtvarné edukační lekce, které je učí díla nejen vnímat, ale také jim porozumět. Program propojuje moderní umění s vlastní tvorbou a dětským prožitkem.

Základní školy zaplnili budoucí prvňáčci. O zápisy byl v Opavě velký zájem

18. února 2026 20:26 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhly zápisy do prvních tříd základních škol. Letos nově už v polovině února, aby měli rodiče více času na případné řešení odkladů a školám má posun z dubna usnadnit plánování kapacit.

Stavba jižního obchvatu Opavy běží přesně rok. Téměř dva a půl kilometru dlouhý úsek se má otevřít v listopadu

18. února 2026 20:11 | Opava | Yvona Fajtová

Stavba jižního obchvatu Opavy, který zároveň poslouží jako obchvat Otic, běží přesně rok. Podle Ředitelství silnic a dálnic pokračují práce podle harmonogramu a nová silnice by měla být uvedena do provozu letos v listopadu.

Malé Hoštice plesaly. Tradiční bál zaplnil víceúčelovou halu

18. února 2026 19:49 | Opava | Yvona Fajtová

Víceúčelová hala v Malých Hošticích se opět proměnila v taneční sál. Tradiční ples městské části byl i letos beznadějně vyprodaný a návštěvníkům nabídl bohatý program, tombolu i slavnostní atmosféru.

Stavba jižního obchvatu Opavy běží i v zimě a míří k listopadovému otevření

18. února 2026 8:26 | Opava | Yvona Fajtová

Stavba jižního obchvatu Opavy, který zároveň poslouží jako obchvat Otic, běží přesně rok. Podle Ředitelství silnic a dálnic pokračují práce podle harmonogramu a nová silnice by měla být uvedena do provozu letos v listopadu.

Opava po povodních obnovila školy téměř kompletně, posledním velkým úkolem je rekonstrukce haly na ZŠ Mařádkova

14. února 2026 13:32 | Opava | Yvona Fajtová

Povodně v roce 2024 zasáhly v Opavě také školská zařízení. Voda se dostala do tříd, tělocvičen i zázemí školek a školy přišly o vybavení i venkovní areály. Dnes, zhruba rok a čtvrt po katastrofě, město hlásí, že výuka už probíhá ve funkčních prostorách, opravy jsou téměř hotové a posledním velkým úkolem zůstává rekonstrukce haly a tělocvičny na Základní škole Mařádkova.

Vážná srážka auta s chodcem uzavřela most přes Opavu, v koloně se pak srazila čtyři vozidla

13. února 2026 14:18 | Opava | Lukáš Zavadil

Kriminalisté na Opavsku prověřují vážnou dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 12. února vpodvečer na Ratibořské ulici v Opavě. Na mostě přes řeku Opavu se střetl řidič dodávky s chodcem, který přecházel mimo přechod. Zraněného muže záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Pedagogové ZUŠ MSK se představili v Minoritském klášteře v Opavě
Vydáno 29. března 2025 14:38, Opava, Yvona Fajtová
V Opavě odstartoval už 12. ročník Muziády. A to výjimečným Koncertem pedagogů základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje, který proběhl v krásných prostorách Minoritského kláštera.

Festival Muziáda se koná už od roku 2010. Na úvodním koncertu v Minoritském klášteře v Opavě vystoupili učitelé z 15 základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje.

Lukáš Poledna, ředitel ZUŠ Opava: “Dnešní koncert je v pořadí 12., organizuje ho celkově Sdružení ZUŠ Múza, sdružuje teda ZUŠ v MSK a podruhé v řadě za sebou jsme se ujali organizace tohoto koncertu my v Opavě, ZUŠ v Opavě.”

Na koncertě zazněla široká škála hudebních děl od barokních skladeb až po muzikál a zazněly i operní árie.

Lukáš Poledna, ředitel ZUŠ Opava: “Střídají se různé hudební nástroje, různé seskupení od komorních ansáblů přes sólová čísla. Příspívá na to MSK a statutární město Ostrava. Do tohoto koncertu se mohou přihlásit všichni pedagogové ze ZUŠ MSK a je to takové krásné setkání, kde můžeme ukázat i našim žákům, že když vyučujeme, tak také na ty nástroje něco umíme.”
Kamila Sobotková, učitelka, ZUŠ Opava: “Je to pro nás velká čest a je to moc hezké navázat i takové kontakty právě s kolegy z jiných škol. Já účinkuju v takovém seskupení, kde hrajeme 4 akordeony, smyčce a klavír a náš kolega Martin Žurek pro nás složil skladbu, která se jmenuje La La Land a je to takové příjemné, moc hezké.”
Karolína Levková, učitelka ZUŠ Ostrava-Zábřeh: “Na dnešní koncert bedagofů ZUŠ jsme si připravili arii z opery La boheme od Giacoma Pucciniho a árii Julie z opery Romeo a Julie od Charlese Gmoda. A připravovali jsme se tady s kolegou a partnerem docela dlouho, protože připravujeme zároveň můj magisterský koncert.”
Martin Pančocha, učitel ZUŠ Ostrava-Zábřeh: “Kromě toho, že spolu vystupujeme na jevišti, tak jsme i partneři, takže cvičíme v podstatě i po večerech, tak jsme tak nacítěni na sebe.”
Kateřina Vidličková, učitelka, ZUŠ Krnov: “Slyšeli jsme takovou, dalo by se říct, soudobou hudbu pro dvě flétny s doprovodem klavíru a zahráli jsme si ji my dvě kolegyně ze ZUŠ z Krnova a přizvali jsme si mou bývalou žačku, která je posluchačkou 2. ročníku Ostravské konzervatoře, protože si myslím, že tato akce má svým způsobem i přesah do budoucích šikovných hudebních generací.”

Múziáda každoročně nabízí pestrý program složený z koncertů, nesoutěžních přehlídek, výstav a dalších projektů, které představují talenty mladých umělců v oblastech hudby, tance, dramatického umění a výtvarné tvorby.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000047988/pedagogove-zus-msk-se-predstavili-v-minoritskem-klastere-v-opave