"Jsou to děti ze sedmé, osmé a deváté třídy. Říkali jsme, že se nechytnou za ruce, ale byli naprosto bezvadní," pochvaluje si lektorka a učitelka Jana Boháčová.
"Projekt je dlouhodobý, začali jsme před čtyřmi lety, kdy to byl projekt Sportem přes hranice. Druhý projekt byl o historii česko-polského pohraničí. Tohle je třetí projekt, který se zaměřil na tanec," vysvětluje koordinátor projektu Jan Lapčík.
"Jsme parta, seznámili jsme se, i když jsme z jiných zemí," říká k projektu jeden z českých účastníků. "Hodně se integrujeme, hodně se učíme a poznáváme nové lidi a lidové tance," dodává polská účastnice.
Školy absolvovaly už dva společné týdenní pobyty - jeden v Česku a druhý v Polsku.
"Jsme ohromně rádi, že můžeme spolupracovat. Vidíme, jak se mladí lidé integrují. To bylo přesně to nejdůležitější v celém projektu a to se nám také povedlo," říká Beata Stepień, ředitelka partnerské základní školy v Racibórzi. Iwona Krużołek, koordinátorka projektu dodává: "Projekt se vyvíjí skvěle. Je to ale výsledek už naší dlouholeté spolupráce, ve které chceme pokračovat. Vidíme ohromný smysl tohoto projektu a integrace v přeshraničí."
Závěrečný večer projektu Tanec bez hranic proběhne v prosinci v polském městě Ratiboř. Školy ale chtějí spolupracovat i nadále. Už teď plánují projekt Tváří v tvář bez internetu, zaměřený na komunikaci mladých lidí.