Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravici brázdilo plavidlo Lidojedů

Ostrava-Centrum |

Moravské a slezské nábřeží Ostravice opanovaly o minulém víkendu Rozmarné slavnosti řeky. Příjemné počasí přilákalo do okolí Sýkorova mostu davy lidí.

Na pocity z úspěšné akce jsme se zeptali starostky: “Atmosféra byla skvělá, počasí vyšlo nebylo ani vedro ani zima, prostě akorát. Bylo to výborné. Především bych chtěla poděkovat naší příspěvkové organizaci Centru kultury a vzdělávání za uspořádání této nádherné akce,” řekla s nadšením Zuzana Ožanová (ANO), starostka Moravské Ostravy a Přívoz.

“Atmosféra je skvělá i díky tomu, že to je kolem vody. Máme opravenou moravskou stranu, začínáme opravovat slezskou a je to tady skvělé,” Radim Babinec (ANO), náměstek ostravského primátora.
Je skvělé, že se nám pomalu oživuje řeka, máme zájem, aby se tady konalo co nejvíce akcí,” řekl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš (ANO).

Vedle zábavného programu a rozmanité nabídky stánkařů, si lidé vyzkoušeli přejít řeku několika způsoby a ti odvážnější soutěžili v bitvě o nejlepší plavidlo. Podmínkou účasti je loď vlastní výroby. Soutěžící opět předvedli, že mají fantazii, a tak Ostravici sjížděl prezident, lidojedi, hasiči anebo Stará panna.

“Zvítězilo plavidlo s názvem Lidojedi, byť byli nejpomalejší, ale umělecký dojem byl opravdu nejlepší. Ti chudáci neměli ani pořádné pádlo a pádlovali oštěpem a nechali se nést proudem, ale hlavně bavili diváky na březích,” okomentovala vítěze starostka Ožanová. 

“Oni si to rychle spluli a nás si mohli lidé prohlédnout ze všech stran,” okomentovali svůj sportovní výkon Lidojedi.
Ostrava po celý rok akcemi žije, ale v letních měsících jsou vidět více v otevřeném prostoru. Na Masarykově náměstí například vrcholí přípravy multifunkčního hřiště, které bude vybízet ke sportu a ti méně zdatní budou mít letní příležitost k posezení.

Nahlásit chybu


K tématu

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice trhaly rekordy, řeku letos splul i nepotopitelný Titanic

17. června 2025 14:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

K červnu patří ve Slezské Ostravě už tradičně oblíbené Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, bavící soutěžící i návštěvníky hlavně sjezdem netradičních plavidel. Počet jejich posádek letos opět trhl rekord. Mezi plavidly pak tentokrát nejvíce vyniknul Titanic.

Lávku z Dolní oblasti Vítkovic na Slezskou Ostravu pokřtili po Janu Balabánovi

17. června 2025 15:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Lávka pro pěší i cyklisty propojující Slezskou Ostravu s Dolní oblastí Vítkovic byla slavnostně pokřtěna. Od poloviny června tak už oficiálně nese jméno ostravského spisovatele Jana Balabána, stejně jako odkazy na jeho dílo.

Lékaři a sestry si předávali zkušenosti na Beskydských pediatrických dnech

14. dubna 2025 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na Ostravici proběhla opět velká konference dětských lékařů. Beskydské pediatrické dny letos přilákaly více než 130 účastníků. Odborníci z různých oblastí pediatrie, zástupci firem a zdravotnických institucí, si předávali zkušenosti a nejnovější poznatky z oblasti právě dětského lékařství.


Velkochov drůbeže v Bohumíně postihla newcastleská choroba, lidé v okolí mají chránit své chovy

Dnes 8:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S naléhavou výzvou se na veřejnost obrátili veterináři, kteří řeší zamoření velkochovu v Bohumíně-Skřečoni tzv. newcastleskou chorobou. Tu přenášejí volně žijící ptáci.

Participativní rozpočet podpoří v Bílovci jeden ze dvou projektů, rozhoduje se mezi ohništěm a discgolfem

Včera 15:00 | Bílovec | Michal Slonina

Vytvoření dřevěného betléma nebo stavby dětských hřišť podpořil v minulosti v Bílovci participativní rozpočet. Ve městě funguje od roku 2020 a občanům tak dává možnost podílet se na místním rozvoji. Letos podali pět návrhů.

Při explozi domácího kotle muž utrpěl rozsáhlé popáleniny

Dnes 8:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlé popáleniny utrpěl muž, který byl v pátek večer doma v Lesních Albrechticích zasažen explozí kotle na tuhá paliva. Záchranáři ho stabilizovali a letecky transportovali na specializované popáleninové centrum v Ostravě.

Děti z MŠ Čajkovička v Karviné zažily atmosféru i sporty jako na zimní olympiádě

Dnes 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Lázně Karlova Studánka dále léčí horníky z Ostravska

Včera 8:40 | Bruntál | Karel Soukop

Přestože těžba černého uhlí na Ostravsku s počátkem února oficiálně skončila, její následky zůstávají a lázně Karlova Studánka dále léčí a budou léčit nemocné horníky. Těžké povolání postihuje především dýchací cesty i fyzický stav.

Vážná srážka auta s chodcem uzavřela most přes Opavu, v koloně se pak srazila čtyři vozidla

Včera 14:18 | Opava | Lukáš Zavadil

Kriminalisté na Opavsku prověřují vážnou dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 12. února vpodvečer na Ratibořské ulici v Opavě. Na mostě přes řeku Opavu se střetl řidič dodávky s chodcem, který přecházel mimo přechod. Zraněného muže záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Další automat s kratomem u základní školy odstraněn. Frýdek-Místek je na svém území nechce

Včera 11:10 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Frýdecko-místecká radnice rázně zakročila proti prodeji kratomu v blízkosti dětí. Automat u páté základní školy musel provozovatel po výzvě města okamžitě odstranit. Magistrát nyní prověřuje další lokality a chce tyto stroje dostat z ulic pryč.

Porubská cyklistka Bukovská je mistryní světa. Je první českou šampionkou v historii

12. února 2026 17:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska porubská 17letá cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul. O stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili a stala se první českou šampionkou v historii.

Student zpracoval rozbor o vlakobusu, uchází se o vysokoškolskou cenu

Kryštof Žatečka je 18 letý kluk, jehož koníčkem je veřejná doprava. Dva roky tvořil středoškolskou odbornou práci zaměřenou na autobusový spoj z Nového Jičína k vlakům do Hranic. Díky jeho studii město ušetřilo peníze.

Záchranný útvar HZS v Hlučíně má nové drony

12. února 2026 20:51 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Záchranný útvar v Hlučíně získal špičkové nákladní drony, které výrazně usnadní zásahy v extrémním terénu. Tato moderní technika zvýší bezpečnost hasičů a umožní jim efektivněji čelit přírodním katastrofám.

Lešenáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Hornický průvod Ostravou ukončil těžbu černého uhlí v České republice

Včera 10:06 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Tradiční hornický pochod zněl na začátku února Ostravou i Stonavou. Z dolu ČSM vyjel symbolicky poslední vozík uhlí, který ukončil těžbu nejen v ostravsko-karvinském revíru, ale i v celé republice.

Městskou policii Ostrava posílili strážníci z Poruby. Celkem jich v Porubě slouží 90

12. února 2026 17:52 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Řady městské policie Ostrava posílilo 13 nových strážníků, mezi kterými nechyběli ani ti z Poruby. Složením slavnostního slibu připomněli význam této práce.

Hokejistka z Poruby dala na MS vítězný gól. Reprezentace z Kanady přivezla bronz

12. února 2026 17:42 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Bývalá žákyně ZŠ Dětská v Ostravě-Porubě a odchovankyně HC RT TORAX PORUBA Kateřina Pěnčíková vybojovala s českou reprezentací bronz na mistrovství světa v Kanadě. Vstřelila vítězný gól.

Mariánskohorská radnice vyráží přímo do domů. S nájemníky řeší podněty na domovních schůzích „na stojáka“

12. února 2026 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice pokračuje v setkávání s nájemníky městských bytů. Nově se schůze konají přímo v jednotlivých domech a vchodech v rámci projektu Domovník Preventista. Cílem je být lidem blíž a řešit jejich podněty přímo na místě.

Vykrádal auta i domy, osudným se mu stalo schovávání ve křoví. Policie dopadla ostravského fantoma

12. února 2026 9:58 | Ostrava-město | Anna Břenková

Měl na svědomí sérii více než dvaceti vloupání do domů i aut po celé Ostravě. Recidivista způsoboval škody za stovky tisíc korun, přičemž často využíval pouhé nepozornosti majitelů a otevřených dveří. Jeho řádění ukončila až pohotová reakce ženy, díky které skončil zloděj ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.

O půl třetí ráno jí neznámé osoby klepaly na dveře. Strážníky přivolala pomocí Senior linky

12. února 2026 9:12 | Ostrava-Mariánské hory | Anna Břenková

89letou seniorku v noci vylekalo klepání na dveře a cizí hlasy. Ihned stiskla tísňové tlačítko u vchodu svého bytu. Hlídka dům prohledala a seniorku ujistila, že je v pořádku.

Ostravici brázdilo plavidlo Lidojedů
Vydáno 2. července 2019 8:30, Ostrava-Centrum, Renáta E. Orlíková
Moravské a slezské nábřeží Ostravice opanovaly o minulém víkendu Rozmarné slavnosti řeky. Příjemné počasí přilákalo do okolí Sýkorova mostu davy lidí.

Na pocity z úspěšné akce jsme se zeptali starostky: “Atmosféra byla skvělá, počasí vyšlo nebylo ani vedro ani zima, prostě akorát. Bylo to výborné. Především bych chtěla poděkovat naší příspěvkové organizaci Centru kultury a vzdělávání za uspořádání této nádherné akce,” řekla s nadšením Zuzana Ožanová (ANO), starostka Moravské Ostravy a Přívoz.

“Atmosféra je skvělá i díky tomu, že to je kolem vody. Máme opravenou moravskou stranu, začínáme opravovat slezskou a je to tady skvělé,” Radim Babinec (ANO), náměstek ostravského primátora.
Je skvělé, že se nám pomalu oživuje řeka, máme zájem, aby se tady konalo co nejvíce akcí,” řekl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš (ANO).

Vedle zábavného programu a rozmanité nabídky stánkařů, si lidé vyzkoušeli přejít řeku několika způsoby a ti odvážnější soutěžili v bitvě o nejlepší plavidlo. Podmínkou účasti je loď vlastní výroby. Soutěžící opět předvedli, že mají fantazii, a tak Ostravici sjížděl prezident, lidojedi, hasiči anebo Stará panna.

“Zvítězilo plavidlo s názvem Lidojedi, byť byli nejpomalejší, ale umělecký dojem byl opravdu nejlepší. Ti chudáci neměli ani pořádné pádlo a pádlovali oštěpem a nechali se nést proudem, ale hlavně bavili diváky na březích,” okomentovala vítěze starostka Ožanová. 

“Oni si to rychle spluli a nás si mohli lidé prohlédnout ze všech stran,” okomentovali svůj sportovní výkon Lidojedi.
Ostrava po celý rok akcemi žije, ale v letních měsících jsou vidět více v otevřeném prostoru. Na Masarykově náměstí například vrcholí přípravy multifunkčního hřiště, které bude vybízet ke sportu a ti méně zdatní budou mít letní příležitost k posezení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000016550/ostravici-brazdilo-plavidlo-lidojedu