Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V DK Akord vyhlásili Miss Babču

Ostrava-Jih |

Kulturní dům Akord v Ostravě- Zábřehu ovládly krásné dámy ve zralém věku. Utkaly se tady o titul Miss Babča.

Do třetího ročníku soutěže krásy Miss Babča se přihlásilo 11 seniorek ve věku od 61 do 80 let. Soutěžily dámy nejen z městského obvodu Ostrava-Jih, který akci pořádal, ale také z jiných ostravských částí a jedna soutěžící přijela i s fanoušky dokonce až z Paskova.

“Máme tři disciplíny, trošku jsme to pozměnili, máme volnou disciplínu, máme módní přehlídku, tady agentury Petrklíč dámy oblékla do velmi vkusných společenských šatů a úvodní rozhovor, prezentace,” říká.Šárka Zubková, organizátorka

“Těšíme, moc se těšíme. Co budeme předvádět? Volné disciplíny, já mám takové vyprávění, pak budeme mít módní přehlídku, krásné šaty, no a teď budeme mít začátek takové cvičení.”

“Já jsem úplně v pohodě, připravená a už se těším.”

“Přihlásila mě kamarádka a já jsem nechtěla jít, no a pak řekli, že jich musí být aspoň 10, tak jsem říkala ať je legrace.”

“Přihlásili mě přátelé. Jako volnou disciplínu mám vlastně svůj koníček, svoji práci. A to je stříhání pejsků a starost o pejsky.”

“Upřímně řečeno se těším, ale mám z toho velkou trému, takže mi držte palce, ať to dobře dopadne.”

Dámy hodnotila nejen odborná porota, ale i diváci v sále. Každý měl k dispozici jeden hlas.

“Cítím se samozřejmě úžasně, protože už jsem byla v porotě v minulých letech. Myslám si, že je to skvělá akce. Všichni účastníci si ji vždycky nesmírně užijou a diváci jsou úžasní a ohromní, takže se moc těším,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Já jsem na tom odborně. Ze životní zkušenosti budu hodnotit stále vpřed,” hovoří František Staněk, místostarosta MOb Ostrava-Jih

“No já se dneska velice těším, ale nemám zrovna snadnou úlohu, protože se bude horko těžko vybírat, máme tady 11 účastnic ve věku 61 až 79 let, takže těžká konkurence. Záleží, jaký program předvedou,” Věra Válková, místostarostka MOb Ostrava-Jíh

A porota to měla opravdu těžké. Aktivní seniorky ve volné disciplíně tančily, zpívaly, nebo malovaly na hedvábí. Na závěr nechyběla ani promenáda ve společenských šatech. Miss Babčou 2017 se nakonec stala paní Věra Řezníčková. Publikum nejvíce zaujala paní Sylva Mezírková, která tak získala titul Miss sympatie Babča 2017. Obě dámy jsou z Ostravy Jihu a my jim samozřejmě gratulujeme.

Nahlásit chybu


K tématu

Kráska z Dětmarovic získala titul Miss Czech Republic

4. května 2025 15:59 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Titul královny krásy Miss Czech Republic pro rok 2025 získala jednadvacetiletá Linda Górecká. Studentka předškolní a mimoškolní pedagogiky z Dětmarovic na Karvinsku. Díky vítězství bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži Miss World.

Karvinská kráska bude reprezentovat Česko v rámci soutěže Miss Glam World v Indii

5. července 2025 14:08 | Karviná | Gabriela Stašová

Málokteré ženě se splní její dětský sen o tom, že bude jednou Miss. Nikole Botošové z Karviné se v rámci soutěže Miss Glam World splnil tento sen až ve třiceti letech a nyní bude svůj titul obhajovat mezinárodně.

Senioři z Moravskoslezského kraje se mohou hlásit na Miss Babču a Štramáka roku

27. května 2025 14:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Senioři z celého Moravskoslezského kraje se mohou opět hlásit na soutěž Miss Babča a Štramák, která vrcholí každý podzim v kulturním domě Akord.


Rizikové místo nahradí bezpečnější řešení. V Krásném Poli začala stavba nové okružní křižovatky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V Krásném Poli na křížení ulic Opavská a Družební začala stavba nové okružní křižovatky. Ta nahradí nepřehledné rizikové místo. Řidiče čekají zhruba dva a půl měsíce komplikace v podobě úplné uzavírky.

Fulnek se opět zapojil do akce Ukliďme Česko, dobrovolníci vysbírali 1550 kilogramů odpadu

Včera 19:30 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek se koncem března i tentokrát zapojil do dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Rukavice a odpadkové pytle si mohli občané vyzvednout v areálu Technických služeb. Ruku k dílu přidali i zástupci města.

Být policistou na zkoušku si vyzkoušeli středoškoláci v rámci náborové akce PČR

Včera 19:07 | Bruntál | Karel Soukop

Náborová akce Policistou na zkoušku byla pro studenty v Bruntále nejen užitečnou informací, ale také prověrkou jejich sil a schopností, stát se součástí Policie ČR. Policisté přijeli do školy s prezentací své práce, svého vybavení i ukázkami činnosti.

Oderské Tošovice se dočkají nového vodovodu, druhá etapa se dokončí do léta

Včera 19:00 | Odry | Michal Slonina

Významná investiční akce se v Odrách týká místní části Tošovice. Občané se tu konečně dočkají nového vodovodu. Část už je hotová a stavební práce pokračují.

Dostupné bydlení má v Bílovci zajistit bytové družstvo, zájem občanů je vysoký

Včera 18:30 | Bílovec | Michal Slonina

Město Bílovec chce zajistit občanům moderní a cenově dostupné bydlení. Úřad se inspiroval v Hanušovicích na Šumpersku, kde před nedávnem spustili unikátní bytový projekt Hubbleova.

Čeští a polští hasiči trénovali společný postup při hašení lesního požáru v hornatém terénu

Včera 9:22 | Jablunkov | Libor Běčák

Lesní požár, který zachvátil část hory na polském území u hranice s českým Bukovcem. Takový byl námět výcviku dobrovolných hasičů na Jablunkovsku.

Senioři v Rychvaldě potrápili paměť v soutěžním kvízu

Včera 17:03 | Rychvald | Libor Běčák

Rychvaldská komise pro kulturu a sport uspořádala další seniorský kvíz. Ten se konal ve společenské místnosti Domova s pečovatelskou službou.

Sezonu na hradě Štramberku zahájil rytířský turnaj

Včera 13:19 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Návštěvnické sezona začala také na hradě Štramberk. Jeho brány se sice otevřely už v březnu, slavnostní zahájení sezony se ale konalo až v sobotu 11. dubna.

Požární hlásič zachránil životy seniorky a jejího psa

12. dubna 2026 20:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Každý udělá někdy chybu. Stalo se to i starší ženě v panelovém domě ve Frýdku-Místku, která zavinila požár. Před nebezpečím ji nakonec zachránil požární hlásič.

V Bruntále vrcholí příprava na kolaudace nové lokality pro bydlení

12. dubna 2026 17:45 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále letos rostou velké projekty, které zásadně změní tvář i význam města. Vedle již probíhající stavby obchvatu jde především o rozvoj nové lokality pro bydlení.

Kapela Kazachstán se vrací na scénu, ostravský klub Parník zaplnila do posledního místa

Dnes 8:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Po delší pauze se na hudební scénu vrací ostravská artrocková kapela Kazachstán. Svůj comeback odstartovala koncertem v ostravském klubu Parník, který praskal ve švech.

Infocentrum ve Svinově bude na sezónu připraveno. Pracoviště poničily povodně 2024

Včera 13:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Katastrofální následky povodní se v roce 2024 nevyhnuly ani nádraží ve Svinově, kde bylo zatopeno také turistické informační centrum. V těchto dnech už ale v objektu naplno pracují stavebníci, aby před letní sezónou bylo vše připraveno.

UNICEF v Česku, Česko v UNICEF. V Ostravě začala unikátní výstava pod širým nebem

Včera 12:09 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Masarykovo náměstí v Ostravě se proměnilo v unikátní galerii pod širým nebem, která mapuje 80 let pomoci dětem. Výstava „UNICEF v Česku, Česko v UNICEF“ ukazuje, jak se z poválečného příjemce pomoci stala naše země jedním z klíčových zachránců dětských životů po celém světě.

Romové oslavili svůj mezinárodní den průvodem Ostravou

V centru Ostravy se slavil Mezinárodní den Romů. Pět organizací podporujících romskou komunitu připravilo bohatý program, který odstartoval průvodem z Prokešova náměstí.

Ostrava uklízela Česko. Do ulic se vydali také úředníci z radnic

10. dubna 2026 10:17 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V těchto dnech se po celé zemi konají úklidové akce. Jde o dobrovolnické aktivity v rámci projektu Ukliďme Česko, který se koná každé jaro. v pátek se domluvili také úředníci napříč městskými obvody a vyrazili uklízet ulice.

Výstava fotek v Husově sadu ukazuje příběh Loutek v nemocnici

10. dubna 2026 8:10 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Už dvacet let jezdí do nemocnic po České republice a přinášejí zde radost, pochopení a naději hospitalizovaným pacientům. Řeč je o organizaci Loutky v nemocnici. Emotivní zákulisí její činnosti nyní přibližuje výstava dvaceti panelů v Husově sadě.

V DK Akord vyhlásili Miss Babču
Vydáno 9. října 2017 21:36, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Kulturní dům Akord v Ostravě- Zábřehu ovládly krásné dámy ve zralém věku. Utkaly se tady o titul Miss Babča.

Do třetího ročníku soutěže krásy Miss Babča se přihlásilo 11 seniorek ve věku od 61 do 80 let. Soutěžily dámy nejen z městského obvodu Ostrava-Jih, který akci pořádal, ale také z jiných ostravských částí a jedna soutěžící přijela i s fanoušky dokonce až z Paskova.

“Máme tři disciplíny, trošku jsme to pozměnili, máme volnou disciplínu, máme módní přehlídku, tady agentury Petrklíč dámy oblékla do velmi vkusných společenských šatů a úvodní rozhovor, prezentace,” říká.Šárka Zubková, organizátorka

“Těšíme, moc se těšíme. Co budeme předvádět? Volné disciplíny, já mám takové vyprávění, pak budeme mít módní přehlídku, krásné šaty, no a teď budeme mít začátek takové cvičení.”

“Já jsem úplně v pohodě, připravená a už se těším.”

“Přihlásila mě kamarádka a já jsem nechtěla jít, no a pak řekli, že jich musí být aspoň 10, tak jsem říkala ať je legrace.”

“Přihlásili mě přátelé. Jako volnou disciplínu mám vlastně svůj koníček, svoji práci. A to je stříhání pejsků a starost o pejsky.”

“Upřímně řečeno se těším, ale mám z toho velkou trému, takže mi držte palce, ať to dobře dopadne.”

Dámy hodnotila nejen odborná porota, ale i diváci v sále. Každý měl k dispozici jeden hlas.

“Cítím se samozřejmě úžasně, protože už jsem byla v porotě v minulých letech. Myslám si, že je to skvělá akce. Všichni účastníci si ji vždycky nesmírně užijou a diváci jsou úžasní a ohromní, takže se moc těším,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Já jsem na tom odborně. Ze životní zkušenosti budu hodnotit stále vpřed,” hovoří František Staněk, místostarosta MOb Ostrava-Jih

“No já se dneska velice těším, ale nemám zrovna snadnou úlohu, protože se bude horko těžko vybírat, máme tady 11 účastnic ve věku 61 až 79 let, takže těžká konkurence. Záleží, jaký program předvedou,” Věra Válková, místostarostka MOb Ostrava-Jíh

A porota to měla opravdu těžké. Aktivní seniorky ve volné disciplíně tančily, zpívaly, nebo malovaly na hedvábí. Na závěr nechyběla ani promenáda ve společenských šatech. Miss Babčou 2017 se nakonec stala paní Věra Řezníčková. Publikum nejvíce zaujala paní Sylva Mezírková, která tak získala titul Miss sympatie Babča 2017. Obě dámy jsou z Ostravy Jihu a my jim samozřejmě gratulujeme.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000010138/v-dk-akord-vyhlasili-miss-babcu