Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Ostrava-Jih |

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: “Dle dosud zjištěných informací měly dvě dívky (17 a 18 let) vstoupit na přechod pro chodce v době, kdy měl již svítit na semaforu červený signál stop, a to bezprostředně do jízdní dráhy projíždějícímu vozidlu Škoda. Jeho řidič projížděl s vozidlem křižovatkou na zelený signál volno. Došlo ke střetu a dívky utrpěly zranění a byly předány do akutní péče zdravotníkům.”
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: Posádky poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči dvěma dívkám ve věku sedmnáct a osmnáct let. Starší z nich byla po nehodě v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním v přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a končetin, nevyloučil ani další možná zranění. Provedl intubaci dýchacích cest a zajistil pacientce přístrojem řízenou ventilaci. Druhá z dívek utrpěla těžké zranění v oblasti hlavy. Byla zajištěna krčním límcem a uložena do podtlakové matrace, týmy ZZS započaly s nitrožilním podáváním léků."

Záchranáři obě dívky transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.”

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: “Dechová zkouška u řidiče byla s negativním výsledkem. Další okolnosti zjišťují dopravní policisté.”

Podle mluvčí hasičů Kamily Langerové byl pro poskytnutí posttraumatické péče řidiči a spolujezdkyni povolán intervent HZS MSK.

Nahlásit chybu


K tématu

VIDEO: Policisté natočili nouzové přistání a záchranu horkovzdušného balónu v Ostravě

2. října 2023 13:42 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté v pondělí zveřejnili video ze záchrany horkovzdušného balónu, který musel nouzově přistát v Ostravě. Během manévrování mezi domy navíc narazil do školní budovy a byl poškozený i od kolize se stromem.

Auto srazilo chodce v Ostravě, řidič po střetu odjel, pátrá po něm policie

27. prosince 2023 9:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Zraněním chodce skončil nehoda, která se stala v pátek 24. listopadu krátce před 20. hodinou na přechodu pro chodce v Ostravě na ulici Závodní u tramvajové zastávky „Městský stadion“. Muž zde přecházel vozovku po přechodu a srazilo jej osobní auto KIA stříbrné barvy. Policie hledá řidiče, který z místa nehody odjel. Pomohly by i případné svědecké výpovědi nebo záznamy z palubních kamer.

Osobní auto ve Frýdlantu n/O srazilo chlapce s koloběžkou, policie hledá svědky

8. listopadu 2023 11:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Dopravní nehodu z 22. září letošního roku vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek. Asi dvacet minut po 16. hodině tam na přechodu pro chodce na ulici Hlavní, u parkoviště obchodního domu Albert, osobní vozidlo srazilo nezletilého chlapce s koloběžkou.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 15:12, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Moravská Ostrava a Přívoz postupně revitalizuje i Husův sad

Centrální ostravský obvod revitalizuje také Husův sad. Aktuálně tam byly vysazeny nové trvalkové záhony a chystá se také realizace nového hřiště.

Ostravští strážníci realizovali na školách přes 800 preventivních programů

Včera 14:32 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence je důležitou součástí práce ostravských strážníků. Cílí na nejzranitelnější skupiny, mezi které patří děti a dospívající mládež. Právě z tohoto důvodu ostravští strážníci-preventisté realizovali v průběhu celého školního roku v mateřských, základních i středních školách řadu besed i preventivních projektů.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

20. června 2024 21:10 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

20. června 2024 21:00 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

20. června 2024 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto
Vydáno 25. května 2024 9:13, Ostrava-Jih, Lukáš Zavadil
Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

foto: Kristýna Vavříková / Kde stojí švestky - Ostrava a okolí

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: “Dle dosud zjištěných informací měly dvě dívky (17 a 18 let) vstoupit na přechod pro chodce v době, kdy měl již svítit na semaforu červený signál stop, a to bezprostředně do jízdní dráhy projíždějícímu vozidlu Škoda. Jeho řidič projížděl s vozidlem křižovatkou na zelený signál volno. Došlo ke střetu a dívky utrpěly zranění a byly předány do akutní péče zdravotníkům.”
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: Posádky poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči dvěma dívkám ve věku sedmnáct a osmnáct let. Starší z nich byla po nehodě v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním v přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a končetin, nevyloučil ani další možná zranění. Provedl intubaci dýchacích cest a zajistil pacientce přístrojem řízenou ventilaci. Druhá z dívek utrpěla těžké zranění v oblasti hlavy. Byla zajištěna krčním límcem a uložena do podtlakové matrace, týmy ZZS započaly s nitrožilním podáváním léků."

Záchranáři obě dívky transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.”

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: “Dechová zkouška u řidiče byla s negativním výsledkem. Další okolnosti zjišťují dopravní policisté.”

Podle mluvčí hasičů Kamily Langerové byl pro poskytnutí posttraumatické péče řidiči a spolujezdkyni povolán intervent HZS MSK.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000043225/vazna-dopravni-nehoda-v-ostrave-dve-mlade-divky-vstoupily-pod-projizdejici-auto