Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investiční akce pokračují. Mariánskohorská radnice opravila další bytový dům i ulici

Ostrava-Mariánské hory |

Mariánskohorská radnice letos zvládla dokončit řadu investičních akcí. Postupně opravuje své bytové domy a také chodníky a silnice. Aktuálně byla lidem předána do užívání zrekonstruovaná ulice Mojmírovců.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Rekonstruovaný úsek je dlouhý nějakých 250 metrů počínaje křížením s ulicí Přemyslovců po křížení s ulicí Mládí. Celkové náklady byly necelých 8 a půl milionů a v rámci rekonstrukce došlo ke sjednocení povrchu chodníků, které jsou nyní osázeny dlažbou. Došlo k výměně obrubníků a žulové přídlažby.”

Rekonstrukcí příští rok projde i druhá část této ulice, která bude probíhat s ohledem na vzrostlé stromy.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Protože je kácet nechceme, je potřeba najít nějaké řešení tak, aby co největší počet stromů mohl být zachovaný, ale aby nám následně jejich kořenový systém třeba nedevastoval chodníky a další okolí.”

V těchto dnech skončila i rekonstrukce bytového domu na Žákovské ulici, na kterou radnice získala dotaci přes 2 miliony korun.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Byla provedena nová hydroizolace spodní stavby a sklepních prostor včetně revize drenáží a kanalizace, Ve sklepě došlo k zateplení stropů, celý dům má nový obvodový plášť, který je zateplený. Došlo k zateplení půdy a montáži nových prvků jako jsou balkony a stříšky nad balkony a nad vchodovými dveřmi, které jsou rovněž nové.”

Nezapomnělo se ani na rorýse, kteří tady hnízdí. V horní části fasády pro ně byla vybudována nová hnízda ve formě malých otvorů.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “My jsme rekonstrukci tady toho domu naplánovali už v roce 2019, kdy bylo potřeba vybrat bytové domy, které mají vysoké měrné spotřeby tepla, abychom lidem snížili tepelnou náročnost.”

Radnice už připravuje rekonstrukce dalších domů v této lokalitě.

Nahlásit chybu


K tématu

Rekonstrukce bytového domu na Strmé 7 v Mariánských Horách pokračuje rychlým tempem

29. ledna 2026 14:58 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Bytový dům na Strmé ulici číslo 7 v Ostravě-Mariánských Horách prochází od loňského roku kompletní rekonstrukcí. Práce postupují podle plánu a už za několik měsíců by se sem mohli nastěhovat první obyvatelé.

Mariánskohorská radnice pokračuje ve snižování energetické náročnosti bytových domů

9. října 2025 20:26 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky chystá rekonstrukci bytového domu V Sušilově ulici. Do oprav se pustí společně s jednotlivými vlastníky bytů, což je vůbec poprvé, kdy se podařilo domluvit společný postup v rámci společenství vlastníků jednotek.

Odry rekonstruují bytový dům naproti městskému hřbitovu, v nadstavbě vznikne osm nových jednotek

3. února 2026 10:30 | Odry | Michal Slonina

Bytový dům na okraji sídliště Pod lesem v Odrách se dočkal rozsáhlé rekonstrukce a dostavby. V novém patře vzniknou do půl roku další byty.


Den zdraví přilákal do městského parku všechny generace

31. července 2026 17:14 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

Včera 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

Včera 9:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

31. července 2026 21:11 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

31. července 2026 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

31. července 2026 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

30. července 2026 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

31. července 2026 11:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdecko-místecku řádil šestkrát

31. července 2026 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdecko-místecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

30. července 2026 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Obyvatelé rozhodli. V participativním rozpočtu vyhrálo nové hřiště mezi ulicemi Poděbradova a 30. dubna

31. července 2026 13:53 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Participativní rozpočet Moravské Ostravy a Přívozu má svého vítěze. Do rozhodování se zapojily stovky obyvatel. Lidé vybírali celkem ze čtyř nápadů, které sami navrhli. Hlasování ukázalo, že místním na jejich okolí záleží.

Bytový dům na Strmé v Ostravě-Mariánských Horách prošel kompletní rekonstrukcí

30. července 2026 19:38 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Po devíti měsících stavebních prací je rekonstrukce bytového domu na ulici Strmá 7 u konce. Objekt prošel kompletní proměnou od základních konstrukcí až po vybavení jednotlivých bytů. Celkové náklady dosáhly bezmála 28 milionů korun.

Prázdniny jsou v porubských školách věnovány opravám. Letos vyjdou na 40 milionů korun

30. července 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zatímco si školáci užívají letní prázdniny, v porubských základních a mateřských školách je napilno. Městský obvod využívá volné měsíce k rozsáhlým opravám a modernizacím.

Poruba 5 let podporuje Kavárnu života ve FNO. Na Klinice hematoonkologie funguje již 8 let

30. července 2026 16:40 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Šálek kávy a vlídné slovo. I to může pomoci lidem, kteří podstupují náročnou léčbu. Ve Fakultní nemocnici Ostrava funguje na Hematoonkologickém oddělení Kavárna života, kde pacientům zpříjemňují čas dobrovolníci. Kavárnu již 5 let podporuje také Poruba.

Arrows Park přivítal ME žen do 22 let v softballu. Naše reprezentantky ve finále podlehly Itálii

30. července 2026 15:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se sjely nejlepší evropské softballové týmy. Arrows Park Ostrava hostil ME žen do 22 let. Jak se dařilo naší reprezentaci, prozradíme v reportáži.

Participativní rozpočet centra Ostravy má mimořádně dva vítěze

30. července 2026 13:56 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Lidé v centru Ostravy si zvolili proměnu veřejného prostoru. V hlasování vyhrál návrh na nové hřiště. Radnice ale nakonec postaví i druhý nejúspěšnější projekt.

Investiční akce pokračují. Mariánskohorská radnice opravila další bytový dům i ulici
Vydáno 17. listopadu 2022 13:08, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová
Mariánskohorská radnice letos zvládla dokončit řadu investičních akcí. Postupně opravuje své bytové domy a také chodníky a silnice. Aktuálně byla lidem předána do užívání zrekonstruovaná ulice Mojmírovců.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Rekonstruovaný úsek je dlouhý nějakých 250 metrů počínaje křížením s ulicí Přemyslovců po křížení s ulicí Mládí. Celkové náklady byly necelých 8 a půl milionů a v rámci rekonstrukce došlo ke sjednocení povrchu chodníků, které jsou nyní osázeny dlažbou. Došlo k výměně obrubníků a žulové přídlažby.”

Rekonstrukcí příští rok projde i druhá část této ulice, která bude probíhat s ohledem na vzrostlé stromy.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Protože je kácet nechceme, je potřeba najít nějaké řešení tak, aby co největší počet stromů mohl být zachovaný, ale aby nám následně jejich kořenový systém třeba nedevastoval chodníky a další okolí.”

V těchto dnech skončila i rekonstrukce bytového domu na Žákovské ulici, na kterou radnice získala dotaci přes 2 miliony korun.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Byla provedena nová hydroizolace spodní stavby a sklepních prostor včetně revize drenáží a kanalizace, Ve sklepě došlo k zateplení stropů, celý dům má nový obvodový plášť, který je zateplený. Došlo k zateplení půdy a montáži nových prvků jako jsou balkony a stříšky nad balkony a nad vchodovými dveřmi, které jsou rovněž nové.”

Nezapomnělo se ani na rorýse, kteří tady hnízdí. V horní části fasády pro ně byla vybudována nová hnízda ve formě malých otvorů.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “My jsme rekonstrukci tady toho domu naplánovali už v roce 2019, kdy bylo potřeba vybrat bytové domy, které mají vysoké měrné spotřeby tepla, abychom lidem snížili tepelnou náročnost.”

Radnice už připravuje rekonstrukce dalších domů v této lokalitě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-marianske-hory/11000034408/investicni-akce-pokracuji-marianskohorska-radnice-opravila-dalsi-bytovy-dum-i-ulici