Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách

Ostrava-Mariánské hory |

Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "Půjde o úplnou uzávěru pro všechny individuální motoristy. Provoz převedeme na objízdné trasy. Provoz autobusů MHD ale zůstane zachován a bude řízen kyvadlově pomocí dočasných semaforů."

V okolí Švermovy ulice jsou také příjezdy k ČD Cargo, do areálu Českých drah a ke společnosti Saton. Všechny tyto firemní vjezdy a výjezdy budou dostupné, řídit je bude rovněž dočasná kyvadlová světelná signalizace.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Opravovanou silnici budou moci řidiči objet severním směrem ke Slovenské ulici, kde najedou přes mimoúrovňový kruhový objezd (spojující Místeckou a dálnici D1) na Místeckou ulici a budou směrováni dále na Mariánskohorskou a na napojení na stávající trasy. V případě, že auta, která pojedou od Slovenské ulice, minou veškeré informativní dopravní značení, budou odkloněna na Chemickou ulici, kde je bude čekat další navigace na objížďku."

Objízdná trasa pro směr Hlučín a na Chemickou ulici, je vedena po Mariánskohorské směrem ke kruhovému objezdu mezi Mariánskohorskou a Místeckou ulicí. Odtud pak po Místecké na okružní křižovatku Místecké ulice s dálnicí D1 a dále na Slovenskou ulici. Všude bude s předstihem umístěno dopravní značení.

Nahlásit chybu


K tématu

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice

2. července 2023 11:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.

Řidiči do 8. dubna neprojedou v Ostravě po Slovenské k Mariánským Horám

25. března 2024 13:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Řidiči v Ostravě ode dneška neprojedou kruhovým objezdem na Slovenské ulici ve směru na Mariánské Hory. Složitější je i cesta z Mariánských Hor na Hlučínskou ulici. Ostravské komunikace totiž začaly opravovat obruby na okružní křižovatce Slovenská, přes kterou se sjíždí do města z dálnice D1.

Beskydská ulice ve Frýdku-Místku je opět plně průjezdná. Končí náročná oprava mostů

Mosty v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku jsou opět průjezdné. Skončila tak obousměrná uzavírka důležité silnice, která trvala od loňského srpna. Na místě ještě probíhají dokončovací práce. Pod mostem je tak doprava stále zúžena vždy do jednoho pruhu. To ale výrazně provoz neomezuje.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách
Vydáno 18. června 2023 17:08, Ostrava-Mariánské hory, Jiří Cileček
Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

zdroj foto: Ostravské komunikace

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "Půjde o úplnou uzávěru pro všechny individuální motoristy. Provoz převedeme na objízdné trasy. Provoz autobusů MHD ale zůstane zachován a bude řízen kyvadlově pomocí dočasných semaforů."

V okolí Švermovy ulice jsou také příjezdy k ČD Cargo, do areálu Českých drah a ke společnosti Saton. Všechny tyto firemní vjezdy a výjezdy budou dostupné, řídit je bude rovněž dočasná kyvadlová světelná signalizace.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Opravovanou silnici budou moci řidiči objet severním směrem ke Slovenské ulici, kde najedou přes mimoúrovňový kruhový objezd (spojující Místeckou a dálnici D1) na Místeckou ulici a budou směrováni dále na Mariánskohorskou a na napojení na stávající trasy. V případě, že auta, která pojedou od Slovenské ulice, minou veškeré informativní dopravní značení, budou odkloněna na Chemickou ulici, kde je bude čekat další navigace na objížďku."

Objízdná trasa pro směr Hlučín a na Chemickou ulici, je vedena po Mariánskohorské směrem ke kruhovému objezdu mezi Mariánskohorskou a Místeckou ulicí. Odtud pak po Místecké na okružní křižovatku Místecké ulice s dálnicí D1 a dále na Slovenskou ulici. Všude bude s předstihem umístěno dopravní značení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-marianske-hory/11000037787/kvuli-opravam-bude-tyden-uzavrena-svermova-ulice-v-ostravemarianskych-horach