Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podezřelého z vraždy zatkla v Ostravě zásahová jednotka

Ostrava-město |

Další případ vraždy s nejčastějšího motivem řeší kriminalisté v Ostravě. Jsou to partnerské neshody, které skončily brutálním útokem manžela na svou ženu. Po činu musela běsnícího vraha zadržet zásahová jednotka. Podezřelý je ve vazbě.

12. dubna spěchali hasiči do Ostravy -Hrabůvky, kde měli nahlášeného sebevraha, který se chystal skočit z 10 patra paneláku. Nafoukli vak a čekali. Mezitím se už ale policisté dozvěděli důvod jeho zoufalého jednání. 49letý muž totiž krátce před tím zavraždil svou manželku. "Muž měl za užití hrubého fyzického ataku v kombinaci tupého a bodnořezného nástroje usmrtit stejně starou ženu. Poté se zabarikádoval v bytě," uvádí mluvčí policie Richard Palát.

Policisté povolali vyjednavače, který se snažil muže téměř dvě hodiny přesvědčit, aby neskákal. Mezitím už dorazila  i zásahová jednotka.  Zakuklenci se nakonec spustili z horního patra a muže stojícího v okně skopli dovnitř do bytu a zatkli. Ještě pár dní před vraždou nikoho ze sousedů ani nenapadalo, že by se něco takového mohlo stát. "Bydleli tady přes dvacet let. Byli to milí a spokojení lidé. Paní jsem potkala den před tím u schránek a byla usměvavá. Vůbec to nechápu," říká sousedka.

"Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy pro zkoumání znalců. Prověřují také motiv a veškeré okolnosti spáchání skutku. Stíhání je vedeno vazebně," dodává mluvčí. 

Kvůli čemu se manželé pohádali se nám zjistit nepodařilo. Mezi sousedy se povídá o možném rozchodu. Manželé měli dvě děti, které jsou už dospělé. Muži nyní hrozí až 20 let vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu

Jel v obci 125 km/h, chtěl prý „vyzkoušet radar“. Policie během dopravní akce rozdávala i další pokuty

17. dubna 2025 11:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V obci Holčovice na Bruntálsku naměřili policisté řidiči osobního auta 125 km/h. Muž jim tvrdil, že si chtěl „vyzkoušet radar“. Za pár hodin během dopravní akce policisté v kraji zjistili desítky dalších přestupků, včetně telefonování za jízdy, jízdy bez dálniční známky nebo vjezdu na železniční přejezd na červenou.

Seniorka zapomněla kufr s prádlem na parkovišti, to spustilo velkou policejní akci

27. března 2025 11:00 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově si seniorka vyzvedla z prádelny kufr s vypraným prádlem, ale zapomněla ho na parkovišti a odjela domů. To spustilo velkou policejní akci. Na místo se žena dostavila, až když kufr prohlédl pyrotechnik.

Noční pátrání v Porubě, policisté pomohli najít seniora s Alzheimerem

14. dubna 2025 16:17 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Během nočního dohledu v ostravské části Poruba si policisté z hlídkové služby všimli starší dámy, která na ně mávala ulice Řecké. Žena je požádala o pomoc – před čtvrt hodinou jí odešel z domova manžel, který trpí Alzheimerovou chorobou, a ona se obávala, že by mohl zabloudit.


82letého cyklistu bez přilby srazilo auto. Přejížděl silnici na červenou

Včera 14:07 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Vjel na přejezd pro cyklisty na červenou a srazilo ho auto. 82letého cyklistu převezli do nemocnice. Policie upozorňuje účastníky silničního provozu, aby byli obezřetní a zodpovědní. Sražený cyklista bohužel neměl ani helmu.

Paní Amálka Kyjovská oslavila v domově 100 let, seniorka si život užívá naplno

Včera 10:36 | Havířov | Bára Kelnerová

Výjimečné životní jubileum oslavila paní Amálka Kyjovská, rodačka z Havířova, která nyní žije v Horní Suché. Na oslavě všichni obdivovali její vitalitu a především smysl pro humor.

Podle posledních měření se ovzduší v Ostravě dlouhodobě zlepšuje

Včera 11:47 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Ostrava pokračuje v trendu posledních let a kvalitou ovzduší nijak nevybočuje ve srovnání s jinými velkými městy. V některých částech, jako je třeba Poruba, je dokonce lepší. Vyplývá to z analýzy Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, který provádí kontinuální měření na pěti stanicích.

V lokalitě starého Ráje v Karviné pokračuje výměna vodovodů a dopravních omezení

Včera 12:36 | Karviná | Gabriela Stašová

Ve starém Ráji v Karviné stále probíhá výměna vodovodního potrubí, a to po jednotlivých ulicích. Aktuálně se s omezeními potýkají obyvatelé na ulici Slepá.

Domy s pečovatelskou službou v Ostravě-Jihu prochází rekonstrukcí

Včera 11:18 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Domech s pečovatelskou službou v Ostravě-Jihu se brzy vylepší podmínky pro personál i klienty. Stavební úpravy již probíhají v domově na ulici Odborářská a na ulici Horymírova se chystá rekonstrukce zázemí pro pečovatele.

Frýdek-Místek má už rok vyhlášku proti žebrání a bivakování

2. března 2026 11:11 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek chce zajistit bezpečnější a čistější veřejný prostor. Jako jeden z lídrů v dané problematice, kterým se chtějí inspirovat další města, má už rok nástroj – obecně závaznou vyhlášku proti žebrání a bivakování.

Rekonstrukce ulice Volenská v Šenově zvýší celkovou bezpečnost

2. března 2026 15:38 | Celý MS kraj | Gabriela Stašová

V Šenově se chystá velká rekonstrukce ulice Volenská, při níž bude rekosntruována komunikace o délce více než tři kilometry, včetně přilehlých chodníků. Stavba bude znamenat také dopravní komplikace.

Slezská Ostrava využije peníze i na sportovní halu. Celkem je přebytek 37 mil. kč

2. března 2026 14:46 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Na začátku každého nového roku rozdělují zastupitelstva měst, obcí i obvodů peníze, které už nestihly zapracovat do rozpočtu pro daný rok. Slezská Ostrava má k dispozici přebytek 37 milionů, které budou využity například na stavbu nové sportovní haly v Koblově.

Zfalšoval pas z Antarktidy, na místo státního znaku dal tučňáka. Policie v MS kraji loni zkontrolovala přes 50 tisíc cizinců

Včera 9:10 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za rok 2025 prošlo rukama policistů v moravskoslezském kraji 54 tisíc cizinců. Při kontrolách policisté nezjistili ani jeden případ nelegální migrace. Nejčastějším prohřeškem bylo falšování dokumentů.

Desítky družstev, stovky dětí a jedinečná atmosféra - halová soutěž mladých hasičů

2. března 2026 12:40 | Havířov | Bára Kelnerová

V hale Slavia v Havířově se o víkendu konal 34. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska a zároveň 36. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů. O nejlepší výsledky v několika disciplínách bojovalo více než 550 dětí.

Kvalita ovzduší v Ostravě je stále výborná. Trend z minulých let pokračuje.

Včera 12:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes vám přinášíme dobrou zprávu. Z výsledků měření kvality ovzduší v Ostravě vyplývá, že byla i v loňském roce mnohem lepší, než jsme byli zvyklí v minulosti. Emise z měřících stanic byly na nízkých číslech a ani jednu nebyla vyhlášena smogová situace.

Ostrava-Jih plánuje spustit 2. vlnu projektu Corrency

Včera 11:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Vedení městského obvodu má v plánu spustit již druhou vlnu projektu Corrency, který pomáhá rodičům financovat volnočasové aktivity dětí do 16 let. První vlna byla vyčerpána velmi rychle.

V turnaji v halové kopané se o pohár starosty Jihu utkali chlapci z ostravských škol

Včera 10:18 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Futsalisté z celé Ostravy se sešli už na 24. ročníku turnaje O pohár starosty Ostravy-Jihu, který tradičně organizuje Výchovný ústav Ostrava-Hrabůvka. Do letošního klání se zapojilo deset týmů ze středních škol a výchovných ústavů.

Karneval porubských školek bavil děti i dospělé. Letos v duchu Ledového království

2. března 2026 15:25 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub Garage v Ostravě-Martinově zaplnily princezny, superhrdinové, zvířátka i sportovci. Konal se zde totiž karneval tří porubských školek. Letošní ročník se nesl v duchu Ledového království.

Ostrava podporuje rozvoj školství. Financuje školám vybrané projekty

2. března 2026 13:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vzdělání je pro naši budoucnost to nejdůležitější a proto Ostrava už řadu let podporuje rozvoj vzdělávání v rámci mateřských a základních škol prostřednictvím dotačního programu. V letošním roce půjde školám na projekty více než 36 milionů korun.

Mladí futsalisté se ve Vítkovicích utkali o pohár starosty Ostravy-Jihu

2. března 2026 10:18 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Futsalisté z celé Ostravy se sešli už na 24. ročníku turnaje O pohár starosty Ostravy-Jihu, který tradičně organizuje Výchovný ústav Ostrava-Hrabůvka. Do letošního klání se zapojilo deset týmů ze středních škol a výchovných ústavů.

Podezřelého z vraždy zatkla v Ostravě zásahová jednotka
Vydáno 18. dubna 2019 11:57, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Další případ vraždy s nejčastějšího motivem řeší kriminalisté v Ostravě. Jsou to partnerské neshody, které skončily brutálním útokem manžela na svou ženu. Po činu musela běsnícího vraha zadržet zásahová jednotka. Podezřelý je ve vazbě.

12. dubna spěchali hasiči do Ostravy -Hrabůvky, kde měli nahlášeného sebevraha, který se chystal skočit z 10 patra paneláku. Nafoukli vak a čekali. Mezitím se už ale policisté dozvěděli důvod jeho zoufalého jednání. 49letý muž totiž krátce před tím zavraždil svou manželku. "Muž měl za užití hrubého fyzického ataku v kombinaci tupého a bodnořezného nástroje usmrtit stejně starou ženu. Poté se zabarikádoval v bytě," uvádí mluvčí policie Richard Palát.

Policisté povolali vyjednavače, který se snažil muže téměř dvě hodiny přesvědčit, aby neskákal. Mezitím už dorazila  i zásahová jednotka.  Zakuklenci se nakonec spustili z horního patra a muže stojícího v okně skopli dovnitř do bytu a zatkli. Ještě pár dní před vraždou nikoho ze sousedů ani nenapadalo, že by se něco takového mohlo stát. "Bydleli tady přes dvacet let. Byli to milí a spokojení lidé. Paní jsem potkala den před tím u schránek a byla usměvavá. Vůbec to nechápu," říká sousedka.

"Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy pro zkoumání znalců. Prověřují také motiv a veškeré okolnosti spáchání skutku. Stíhání je vedeno vazebně," dodává mluvčí. 

Kvůli čemu se manželé pohádali se nám zjistit nepodařilo. Mezi sousedy se povídá o možném rozchodu. Manželé měli dvě děti, které jsou už dospělé. Muži nyní hrozí až 20 let vězení. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000015883/podezreleho-z-vrazdy-zatkla-v-ostrave-zasahova-jednotka