Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem vrakoviště v Ostravě-Mariánských Horách

Ostrava-město |

Hasiči zhruba od pondělní druhé hodiny ranní zasahovali u rozsáhlého požáru autovraků v Ostravě-Mariánských Horách. Na místě byla i mobilní chemická laboratoř hasičů. Podle primátora Tomáše Macury nebyly důvody pro mimořádná opatření, přesto lidem v okolí doporučil nevětrat, ve vzduchu byl cítit silný zápach. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v úterý 6. července ve 2:25 hodin ráno.

Lukáš Popp, mluvčí ZZS MSK: "Po příjezdu na místo události byla požárem zasažena polovina nahromaděného kovového šrotu a autovraků. Z nejvíce zasaženého místa požárem se ozývaly občasné detonace, převážně pneumatik. Hasiči k likvidaci nasadili vodu i pěnu, kterou na místo požáru dodávaly tři kombinované hasící automobily. Zásoba pěnidla byla zajištěna kontejnerem se zásobou pěnidla, který byl připraven v záloze na místě události. Vodu na místo požáru dodávala i speciální velkokapacitní cisterna ze Záchranného útvaru Hlučín. Velitel zásahu si na místo události povolal i chemickou laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm, která odebrala vzorky jak ze vzduchu, tak i hasební vody, která odtékala z místa požáru. Obyvatelům, kteří bydlí ve směru proudění kouře, bylo doporučeno nevětrat. Hasiči za pomoci těžké techniky, bagrů a nákladních automobilů patřících firmě na likvidaci kovů, vytvořili proluku, která rozdělila materiál zasažený požárem od nezasaženého hořlavého materiálu. Na místo dodávaly hasební látku kromě několika vodních proudu i tři hasičské automobilové plošiny. V 19:23 hod. nahlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Po 19. hodině došlo i ke třetímu vystřídání zasahujících hasičů, neboť zásah byl komplikován jak kouřem a teplem z hořících materiálu, tak hlavně i horkým počasím, které v době zásahu panovalo a negativně ovlivňovalo zásah hasičů. I přes všechny tyto komplikace se zásah obešel bez zranění zasahujících."

Zásah byl pro hasiče velmi náročný kvůli vysokému sálavému teplu a množství kouře. Na sociálních sítích lidé psali, že zápach byl cítit několik kilometrů od požářiště.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: "S rozsáhlým požárem šrotiště Trojek v bývalém areálu Ostramo bojují už od nočních hodin jednotky HZS MSK. Na místě je i mobilní chemická laboratoř, která měří přítomnost toxických látek, důvody pro mimořádná opatření nejsou. Hasební zásah potrvá ještě, bohužel, řadu hodin."

Hasiči zasahovali na začátku května v areálu recyklační linky v Ostravě-Vítkovicích, tehdy byl vyhlášen nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu.

Nahlásit chybu


K tématu

V třineckém obchodním domě hořela baterie elektrického Seqwaye, požární čidlo a hasiči zabránili obrovské škodě

4. srpna 2023 11:18 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V pátek brzy ráno hasiči zasahovali u požáru baterie elektrického vozítka Segway v dílně, která je součástí obchodního domu v Třinci. Mnohamilionové škodě zabránilo požární čidlo, které hasiče zalarmovalo a přivolalo na místo.

V Ludvíkově hořela pila. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu

31. července 2023 11:16 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Druhý stupeň požárního poplachu museli hasiči vyhlásit v Ludvíkově, kde hořela pila na zpracování dřeva. S ohněm pak jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů bojovali tři hodiny.

Požár pily v Ludvíkově na Bruntálsku hasilo sedm jednotek

30. července 2023 21:22 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V neděli odpoledne byl vyhlášen druhý požární stupeň, když v Ludvíkově na Bruntálsku začalo hořet v areálu pily na zpracování dřeva. Na místě zasahovalo celkem deset cisteren a dvě automobilové plošiny.


Ostravskou městskou policii posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Lidé opět obdivují květinovou louku před havířovskou nemocnicí

Nemocnice v Havířově i v letošním roce nechala před hlavním vstupem vysadit květinovou louku. Ta hraje doslova všemi barvami a nečekaně na ní vykvetly i slunečnice.

VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Skokani z Fokusu získali bronzové evropské medaile, i tu historicky první pro Českou republiku

Tým dětí ze Střediska volného času Fokus zabodoval na mistrovství Evropy. V rychlostním skákání přes švihadla získal tři bronzové medaile. Jsou to historicky první medaile z evropského šampionátu v této sportovní disciplíně pro Českou republiku.

Příměstský tábor MasterChef učí děti ve Frýdku-Místku vařit

Pizza, croassaint nebo třeba moravské koláče. Nejen to si samy připravily děti v cvičné kuchyni střediska Volného času Klíč Frýdek-Místek. Oblíbený příměstský tábor, který učí děti vařit, byl opět kompletně zaplněn. Některé děti ho absolvují i opakovaně.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Baseballistům Arrows Ostrava se letos daří. V tabulce extraligy jsou stále na 4. místě

Baseballisté Arrows Ostrava mají dobře našlápnutou sezonu. Zatím si vedou mnohem lépe než v předchozích dvou letech. Aktuálně jsou v tabulce na 4. místě.

Tropické teploty lákají k vodě. Na porubském letním koupališti padl první letošní rekord

Tropické teploty lákají k vodě. V Porubě si lidé mohou bezpečně zaplavat na letním koupališti, které nabízí i jiné sportovní vyžití jako plážový volejbal, ping pong nebo badminton.

Nevidomý muž vstoupil před tramvaj v Porubě, policie hledá svědky vážné nehody

Včera 13:54 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté se zabývají vážnou dopravní nehodou, která se stala v úterý 23. července okolo 8:45 hodin v Ostravě-Porubě. Podle informací, které dosud zjistili, před tramvajovou zastávkou Telekomunikační škola vstoupil do jízdní dráhy tramvaje 48letý nevidomý muž. Podle všeho ale při sobě neměl slepeckou hůl.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Zloděj se specializoval na dodávky. Peníze z lupu projedl a profetoval

23. července 2024 11:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Dnes potěšíme majitele dodávek z Ostravy. Policistům se ve spolupráci z jedním z nich podařilo dopadnout zloděje, který se specializoval právě na větší vozy. Řidič muže načapal přímo na korbě auta.

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem vrakoviště v Ostravě-Mariánských Horách
Vydáno 5. července 2021 8:52, Ostrava-město, Lukáš Zavadil
Hasiči zhruba od pondělní druhé hodiny ranní zasahovali u rozsáhlého požáru autovraků v Ostravě-Mariánských Horách. Na místě byla i mobilní chemická laboratoř hasičů. Podle primátora Tomáše Macury nebyly důvody pro mimořádná opatření, přesto lidem v okolí doporučil nevětrat, ve vzduchu byl cítit silný zápach. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v úterý 6. července ve 2:25 hodin ráno.

foto: HZS MSK

Lukáš Popp, mluvčí ZZS MSK: "Po příjezdu na místo události byla požárem zasažena polovina nahromaděného kovového šrotu a autovraků. Z nejvíce zasaženého místa požárem se ozývaly občasné detonace, převážně pneumatik. Hasiči k likvidaci nasadili vodu i pěnu, kterou na místo požáru dodávaly tři kombinované hasící automobily. Zásoba pěnidla byla zajištěna kontejnerem se zásobou pěnidla, který byl připraven v záloze na místě události. Vodu na místo požáru dodávala i speciální velkokapacitní cisterna ze Záchranného útvaru Hlučín. Velitel zásahu si na místo události povolal i chemickou laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm, která odebrala vzorky jak ze vzduchu, tak i hasební vody, která odtékala z místa požáru. Obyvatelům, kteří bydlí ve směru proudění kouře, bylo doporučeno nevětrat. Hasiči za pomoci těžké techniky, bagrů a nákladních automobilů patřících firmě na likvidaci kovů, vytvořili proluku, která rozdělila materiál zasažený požárem od nezasaženého hořlavého materiálu. Na místo dodávaly hasební látku kromě několika vodních proudu i tři hasičské automobilové plošiny. V 19:23 hod. nahlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Po 19. hodině došlo i ke třetímu vystřídání zasahujících hasičů, neboť zásah byl komplikován jak kouřem a teplem z hořících materiálu, tak hlavně i horkým počasím, které v době zásahu panovalo a negativně ovlivňovalo zásah hasičů. I přes všechny tyto komplikace se zásah obešel bez zranění zasahujících."

Zásah byl pro hasiče velmi náročný kvůli vysokému sálavému teplu a množství kouře. Na sociálních sítích lidé psali, že zápach byl cítit několik kilometrů od požářiště.