Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dalšího zloděje kovu natočily v Ostravě kamery. Pomozte policii s jeho odhalením

Ostrava-město |

Krádeže kovů jsou v našem regionu stále velmi časté. Pro zloděje, kteří lup odvezou do sběru, je to poměrně snadný způsob pro získání peněz. V Ostravě takového zloděje natočily kamery a policie teď pátrá po jeho totožnosti.

Zní to neuvěřitelně, ale zloděj, kterého vidíte na záběrech bezpečnostních kamer, si udělal z domu na Brandlově ulici v centru Ostravy doslova jakousi banku. Vždy když potřeboval peníze, vyrazil k němu a orval další kus okapu. Policisté vědí o nejméně třech případech.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ostravští kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality prověřují okolnosti přečinu krádeže. Skutku se dopustil dosud neznámý pachatel, který ve vrátil na místo činu třikrát a ve všech případech odcizil měděné okapy. Svým jednáním způsobil již škodu okolo 50.000,- Kč."

Je pravděpodobné, že měď skončila v nějaké sběrně. Výkupní ceny se v současné době pohybují kolem 150 korun za kilogram. Přitom riziko, že bude zloděj polapen, je poměrně vysoké, protože v Ostravě je velmi hustá síť bezpečnostních kamer. 

Svatopluk Harok, strážník MP Ostrava: "Díky kamerám můžeme ihned reagovat na mimořádné situace a následně na problémová místa vysíláme nejblíže situované hlídky." 

Policisté v souvislosti s krádeží okapů žádají občany o spolupráci. Pokud poznáváte muže na záběrech, oznamte to na bezplatné lince policie 158 a nebo na kteroukoliv služebnu. 

Nahlásit chybu


K tématu

Devadesátiletý muž se ztratil při procházce, policisté ho našli u přívozského jezu

28. října 2025 12:48 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Díky rozsáhlé pátrací akci policistů z Ostravska se podařilo zachránit téměř devadesátiletého muže, který se nevrátil z odpolední procházky. Senior byl nalezen v noci poblíž přívozského jezu podchlazený, zmatený, ale naživu.

V přehradě Větřkovice utonul muž, pátrali po něm 5,5 hodiny

23. července 2025 14:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Desítky policistů i hasičů pátrali v úterý dlouho do noci po nezvěstném plavci v přehradě Větřkovice. Po pěti a půl hodinách přišla bohužel velmi smutná zpráva. Tělo muže našli potápěči.

Cyklista spadl ze srázu a těžce se zranil. Hledali ho hasiči, záchranáři, policisté i dron

23. června 2025 7:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sjel z cesty, spadl ze srázu a doslova zmizel neznámo kam. Do hledání cyklisty na Opavsku se následně zapojili hasiči, policisté i záchranáři. Nakonec ho našli v hloubce 35 metrů. S těžkým zraněním a v ohrožení života byl vrtulníkem přepraven do nemocnice.


Na Černé louce začala rekonstrukce Géčka. Bude z něj nová divadelní scéna

Z bývalého pavilonu G na ostravské Černé louce se stane nové kulturní centrum. Národní divadlo moravskoslezské zahájilo jeho rozsáhlou rekonstrukci, která přinese moderní scénu pro divadlo, ale také multifunkční prostor pro koncerty a další kulturní akce a společenské akce.

Motorkář narazil do šipky silničářů na dálnici D1 u Klimkovic

Dnes 11:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vážná nehoda motorkáře zkomplikovala provoz na dálnici D1 u Klimkovic ve směru na Ostravu. Do šipky silničářů naboural motorkář. Museli ho vyprostit.

Na Dole ČSM-Jih odstavili výkonné ventilátory, celé uzavírané podzemí teď větrá jen severní šachta

Dnes 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Více než jeden milion korun denně ušetří na elektrické energii společnost OKD, když byl ve čtvrtek ráno zastaven obří ventilátor na jedné ze dvou šachet Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Větrání všech důlních chodeb nyní zajišťuje ventilátor sousední šachty.

90letý senior doma upadl. Chytré hodinky zalarmovaly policisty, kteří ho usilovně hledali

Dnes 10:44 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Zhruba 90letý senior spadl doma z invalidního vozíku. Na ruce měl chytré hodinky, které poslaly zprávu na policii. Jenže policisté nedostali přesnou polohu a začalo usilovné hledání. Do terénu vyrazilo několik hlídek, které usilovně prohledávaly poměrně rozsáhlou oblast v Ostravě-Porubě. Nakonec seniora našli a dokázali mu pomoci.

Centrum pro léčbu endometriózy ve FN Ostrava získalo nejvyšší evropský certifikát

Endometrióza, onemocnění, které může ženám výrazně komplikovat život a často bývá odhaleno až po letech. Fakultní nemocnice Ostrava získalo nejvyšší evropský certifikát a patří mezi špičková pracoviště v Evropě pro její diagnostiku a léčbu.

Zrušení policie v Bílovci se nelíbí ani ve Studénce

Dnes 8:01 | Studénka | Petra Dorazilová

Bílovec nesouhlasí se záměrem Policie České republiky, která zvažuje zrušení temního obvodního oddělení. Starosta zaslal dopis tohoto znění Ministru vnitra. Názor bílovecké radnice sdílí i Studénka a další obce.

Slezskou Hartu ovládla soutěž ve vodním záchranářství. O vítězství bojovaly desítky týmů

Dnes 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Vodní nádrž Slezská Harta se ve středu proměnila v dějiště soutěže ve vodním záchranářství. 24 týmů z Česka i Polska, včetně profesionálních hasičů a dobrovolníků, poměřilo síly v náročných disciplínách.

Frýdek-Místek nemá primátora, Petr Korč byl zastupitelstvem odvolán

Včera 14:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku přineslo zastupitelstvo další nečekaný převrat. Primátor Petr Korč z hnutí Našem Město F-M byl ze své funkce odvolán. Pro jeho odvolání hlasovalo 24 ze 42 přítomných zastupitelů včetně zástupců koaličního hnutí ANO

Zraněný cyklista poděkoval zdravotníkům ve FN Ostrava za záchranu života

Cyklista po těžkém úrazu osobně poděkoval zdravotníkům ve Fakultní nemocnici Ostrava za záchranu života. Ke svým studentům i k ježdění na kole se mohl profesor Janda vrátit jen díky dokonale zafungujícímu řetězci přežití.

Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

9. června 2026 9:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

ZŠ Komenského slaví 70 let. Výročí připomněla Zahradní slavnost

Dnes 16:28 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Základní škola Komenského si připomněla 70 let od svého založení. Kulaté jubileum oslavila tradiční Zahradní slavností, která nabídla program pro současné žáky, rodiče i bývalé absolventy školy.

Veletrh Rail Business Days ukázal budoucnost železnic. Kraj vsadí na ekologičtější bateriové vlaky

Dnes 15:57 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days v Ostravě přilákal tisíce návštěvníků. Největší hvězdou celé akce se stal moderní vlak na baterie. Právě tyto soupravy nové generace mají už příští rok vyjet na tratě v Moravskoslezském kraji.

Radvanický rybník a jeho okolí je revitalizováno. Území bude snadněji přístupné pro rekreaci

Ostravské Radvanice a Bartovice se mění každým dnem a všechny přírodní projekty jsou v souladu s modrozelenou infrastrukturou. Dalšími atraktivními místy se tak stává parčík u Těšínské, okolí rybníka Volný a zakládány jsou i květinové louky.

Poklad v Porubě hostil 8. ročník AntraCity festu. Během tří dnů nabídl osm představení

Dnes 14:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Waldorfská základní a střední škola Ostrava-Poruba letos opět uspořádala AntraCity fest. Přehlídky waldorfských škol, zaměřené na umění, se v DK Poklad zúčastnili také Poláci. Představení si užili žáci i veřejnost.

Naftu měl i na obličeji. Zloděj v Ostravě-Přívoze odsál 50 litrů nafty z pracovních strojů

Dnes 12:23 | Ostrava-město | Anna Břenková

S padesáti litry ukradené nafty chtěl ujet na kole, ale jeho plán nevyšel. Strážníci v Ostravě-Přívoze zadrželi 55letého muže, který měl naftu nejen na oblečení, ale taky na obličeji.

V Ostravě-Vítkovicích vzniklo nové Krizové centrum pro děti a rodinu. Léčit bude dětskou duši

Dnes 10:18 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Děti v náročné životní situaci i jejich rodiny najdou nově pomoc v moderním krizovém centru na Syllabově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Vzniklo rozsáhlou rekonstrukcí bývalého domu a nabídne bezpečné zázemí pro krizovou intervenci, poradenství i terapeutickou pomoc.

Dalšího zloděje kovu natočily v Ostravě kamery. Pomozte policii s jeho odhalením
Vydáno 16. srpna 2021 15:38, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Krádeže kovů jsou v našem regionu stále velmi časté. Pro zloděje, kteří lup odvezou do sběru, je to poměrně snadný způsob pro získání peněz. V Ostravě takového zloděje natočily kamery a policie teď pátrá po jeho totožnosti.

Zní to neuvěřitelně, ale zloděj, kterého vidíte na záběrech bezpečnostních kamer, si udělal z domu na Brandlově ulici v centru Ostravy doslova jakousi banku. Vždy když potřeboval peníze, vyrazil k němu a orval další kus okapu. Policisté vědí o nejméně třech případech.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ostravští kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality prověřují okolnosti přečinu krádeže. Skutku se dopustil dosud neznámý pachatel, který ve vrátil na místo činu třikrát a ve všech případech odcizil měděné okapy. Svým jednáním způsobil již škodu okolo 50.000,- Kč."

Je pravděpodobné, že měď skončila v nějaké sběrně. Výkupní ceny se v současné době pohybují kolem 150 korun za kilogram. Přitom riziko, že bude zloděj polapen, je poměrně vysoké, protože v Ostravě je velmi hustá síť bezpečnostních kamer. 

Svatopluk Harok, strážník MP Ostrava: "Díky kamerám můžeme ihned reagovat na mimořádné situace a následně na problémová místa vysíláme nejblíže situované hlídky." 

Policisté v souvislosti s krádeží okapů žádají občany o spolupráci. Pokud poznáváte muže na záběrech, oznamte to na bezplatné lince policie 158 a nebo na kteroukoliv služebnu. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000027020/dalsiho-zlodeje-kovu-natocily-v-ostrave-kamery-pomozte-policii-s-jeho-odhalenim