Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podpoří organizátory prorodinných aktivit. Na žádosti o finance mají týden

Ostrava-město |

Ostrava opět přispěje na podporu prorodinných a volnočasových aktivit. O peníze může zažádat každý, kdo organizuje nějaké akce nebo aktivity zaměřené na soužití rodin i mezigenerační. Projekty mohu být i z oblasti poradenství.

Ostrava se dlouhodobě zaměřuje na rodinnou politiku s cílem zvrátit nepříznivý demografický vývoj a zejména zastavit stěhování mladých lidí, ale naopak jim co nejlepší podmínky pro život a založení rodiny. Kromě velkých projektů město každoročně podporuje i menší komunitní akce pro celé rodiny.

Zdeněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Vedle podpory velkých kulturních projektů vnímáme také potřebu podporovat i menší komunitně zaměřené akce a aktivity pro rodiny, které většinou vznikají jen z čisté potřeby lidí se setkávat, vzájemně spolu komunikovat a dělit se o své starosti i radosti. Právě z tohoto důvodu jsme vytvořili dotační program v oblasti rodinné politiky, což považuji za velice dobrý krok. Cílem je podpořit spolky a neziskové organizace, které se v této činnosti angažují, neboť jsme přesvědčeni, že především rodinám s dětmi je třeba nabídnout kvalitní a finančně nenáročnou možnost společného trávení volného času.“

Pro příští rok je prozatím připraven milion 100 tisíc korun. Každoročně je z tohoto dotačního titulu podpořena činnost 10-15 organizací, které se snaží o vytváření vhodných podmínek pro fungování rodin a usilují o odstranění překážek, jimž rodiny čelí. Podporu mohou získat i jednorázové akce.

Zdeněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Vedle toho ještě podporujeme volnočasové aktivity, na které je alokovaná částka 6 milionů korun, což je zhruba stejně jako v minulých obdobích."

O podporu se musejí zájemci přihlásit od 18. do 27. října. Žádosti mohou podat právnické i fyzické osoby. Podrobnosti naleznete na webu Ostravy. 

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava rozdělila miliony z loterií na sociální služby. Podpořeno bude 29 projektů

4. července 2023 9:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Část peněz z provozu výherních automatů rozdělí Ostrava mezi sociální služby ve městě. Zastupitelé schválili celkem 29 projektů, které si dohromady rozdělí přes 5 milionů korun.

Ostrava chce reagovat na změny a proto vytvořila novou koncepci rodinné politiky

3. dubna 2024 11:13 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava prochází v posledních letech dynamickým vývojem a výrazně se mění. Jedním z důsledků je i pokles počtu obyvatel, což se snaží vedení města zvrátit mimo jiné i novou koncepcí rodinné politiky, která by měla být pro obyvatele lákavá a atraktivní.

Ostrava letos rozdělí na sociální služby 100 milionů kč. Jde o 5 dotačních oblastí

5. února 2024 12:56 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava letos rozdělí na sociální služby 100 milionů kč. Dotační programy se týkají pěti dotačních oblastí a to sociální péče, protidrogové prevence, podpory osob s handicapem, prevence kriminality a také zdravotnictví.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Ostrava podpoří organizátory prorodinných aktivit. Na žádosti o finance mají týden
Vydáno 18. října 2021 10:28, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ostrava opět přispěje na podporu prorodinných a volnočasových aktivit. O peníze může zažádat každý, kdo organizuje nějaké akce nebo aktivity zaměřené na soužití rodin i mezigenerační. Projekty mohu být i z oblasti poradenství.

Ostrava se dlouhodobě zaměřuje na rodinnou politiku s cílem zvrátit nepříznivý demografický vývoj a zejména zastavit stěhování mladých lidí, ale naopak jim co nejlepší podmínky pro život a založení rodiny. Kromě velkých projektů město každoročně podporuje i menší komunitní akce pro celé rodiny.

Zdeněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Vedle podpory velkých kulturních projektů vnímáme také potřebu podporovat i menší komunitně zaměřené akce a aktivity pro rodiny, které většinou vznikají jen z čisté potřeby lidí se setkávat, vzájemně spolu komunikovat a dělit se o své starosti i radosti. Právě z tohoto důvodu jsme vytvořili dotační program v oblasti rodinné politiky, což považuji za velice dobrý krok. Cílem je podpořit spolky a neziskové organizace, které se v této činnosti angažují, neboť jsme přesvědčeni, že především rodinám s dětmi je třeba nabídnout kvalitní a finančně nenáročnou možnost společného trávení volného času.“

Pro příští rok je prozatím připraven milion 100 tisíc korun. Každoročně je z tohoto dotačního titulu podpořena činnost 10-15 organizací, které se snaží o vytváření vhodných podmínek pro fungování rodin a usilují o odstranění překážek, jimž rodiny čelí. Podporu mohou získat i jednorázové akce.

Zdeněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Vedle toho ještě podporujeme volnočasové aktivity, na které je alokovaná částka 6 milionů korun, což je zhruba stejně jako v minulých obdobích."

O podporu se musejí zájemci přihlásit od 18. do 27. října. Žádosti mohou podat právnické i fyzické osoby. Podrobnosti naleznete na webu Ostravy. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000028006/ostrava-podpori-organizatory-prorodinnych-aktivit-na-zadosti-o-finance-maji-tyden