Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté bleskově vtrhli do hořícího domu a postupně zachraňovali obyvatele

Ostrava-město |

Na konec noční směny zřejmě nezapomene policejní hlídka z Ostravy-Přívozu. Policista a policistka totiž jako první přijeli ráno k nahlášenému požáru rodinného domu. Z něj se valil kouř a na balkoně byla osoba volající o pomoc. Policisté neváhali, vtrhli dovnitř a v silně zakouřeném domě hledali jeho obyvatele. Evakuováno bylo devět lidí, kteří skončili i s policistkou v péči záchranářů. Díky rychlému zásahu jim policisté zřejmě zachránili životy.

Policie zveřejnila podrobnosti k zásahu u hořícího domu ve Vítězné ulici v Ostravě. Jako první přijeli na místo v sobotu 18. února krátce před šestou hodinou ranní policisté hlídkové služby obvodního oddělení Ostrava-Přívoz.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jakmile přijeli na místo, zpozorovali na balkóně osobu volající o pomoc. Z prostor domu vycházel přes balkón jasně viditelný kouř. Dvoučlenná policejní hlídka nezaváhala ani vteřinu a do domu vběhla. Už na chodbě, kde přes silný dým nešlo vidět téměř ani na 50 cm, volali na spící obyvatele domu, aby okamžitě opustili tyto prostory."

Postupně vcházeli do místností a vyváděli je ven. Následně se policisté dozvěděli, že se v prvním patře nachází dvě imobilní osoby. I přes silný kouř policistka se svým kolegou vyšla po schodech do patra, kde byly ale zamčené dveře.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena v uniformě na nic nečekala a okamžitě dveře vyrazila. Jakmile se tyto otevřely, vyšel silný dým. V danou dobu se na místo dostavili také hasiči, kteří si celou situaci převzali. 
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic. Po příjezdu provedli hasiči průzkum zakouřenými prostory, kde zjistili, že došlo k požáru zásobníku na tuhá paliva. Dvě osoby, které byly imobilní, ponechali hasiči v prostorách nezasažených kouřem, kde byly po celou dobu zásahu pod dohledem přítomných hasičů. Požár hasiči zlikvidovali během několika minut.”

Ze zadýmeného domu bylo nutné evakuovat devět lidí. Na místě si je převzali záchranáři. Lékaři ošetřili pacienty ve věku od dvaadvaceti do osmdesáti let. Pomoc potřebovala i policistka, která se v domě nadýchala zplodin hoření.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Vesměs se jednalo o nadýchání se zplodin hoření lehčího charakteru. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo ohrožení života. Po prvotním vyšetření a ošetření transportovaly posádky ZZS čtyři osoby do Městské nemocnice Ostrava, kde byly předány na tamní interní ambulanci. Dalších šest obyvatel domu bylo ponecháno na místě události. Jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.”

Požár vznikl ve sklepě v zásobníku kotle na tuhá paliva, kde se vznítilo uhlí. Tím se dvoupatrový dům silně zakouřil. V bytech byly sice instalované hlásiče požáru, ale ty měly vybité baterie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Přívoz v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti."
Nahlásit chybu


K tématu

Hasiči a policisté zachránili muže z hořícího bytu v Ostravě

22. dubna 2023 14:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V sobotu krátce po půl jedenácté dopoledne, vyjely tři hasičské jednotky k požáru bytu v ostravské části Hrabová. Po příjezdu hasiči, ve spolupráci s již přítomnými policisty, vnikli do bytu a vytáhli muže, který se z bytu nestihl sám dostat. Hasiči také z bytu zachránili také tři kočky.

Rodina z Opavska přišla kvůli požáru domu o všechno, škoda je 10 milionů

13. října 2023 17:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Obrovský požár zachvátil ve čtvrtek rekonstruovaný rodinný dům, přilehlé garáže i hospodářská stavení ve Lhotce u Litultovic na Opavsku. Na místě zasahovalo 12 hasičských jednotek a velitel vyhlásil 2. stupeň požárního poplachu. Před příjezdem hasičů budovu opustilo celkem devět osob, z toho tři děti. Soused a dva hasiči se lehce zranili. Škoda je 10 milionů korun. Oheň rodině všechno zničil. Obec pro ni chce vyhlásit veřejnou sbírku.

Zranění dospělých i dětí od pyrotechniky. Záchranáři v MSK se na Silvestra nezastavili

1. ledna 2024 9:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji mají na přelomu roku za 24 hodin na 400 zásahů. V prvních šesti hodinách roku 2024 museli ošetřit 116 pacientů. Ve většině případů se jednalo o různá lehká i těžká zranění spojená s odpalováním zábavní pyrotechniky. Hasiči zasahovali u čtyř desítek požárů. Policisté pak mají za prvních pět hodin nového roku na 230 výjezdů.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Policisté bleskově vtrhli do hořícího domu a postupně zachraňovali obyvatele
Vydáno 24. února 2023 10:04, Ostrava-město, Jiří Cileček
Na konec noční směny zřejmě nezapomene policejní hlídka z Ostravy-Přívozu. Policista a policistka totiž jako první přijeli ráno k nahlášenému požáru rodinného domu. Z něj se valil kouř a na balkoně byla osoba volající o pomoc. Policisté neváhali, vtrhli dovnitř a v silně zakouřeném domě hledali jeho obyvatele. Evakuováno bylo devět lidí, kteří skončili i s policistkou v péči záchranářů. Díky rychlému zásahu jim policisté zřejmě zachránili životy.

zdroj foto: Policie ČR

Policie zveřejnila podrobnosti k zásahu u hořícího domu ve Vítězné ulici v Ostravě. Jako první přijeli na místo v sobotu 18. února krátce před šestou hodinou ranní policisté hlídkové služby obvodního oddělení Ostrava-Přívoz.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jakmile přijeli na místo, zpozorovali na balkóně osobu volající o pomoc. Z prostor domu vycházel přes balkón jasně viditelný kouř. Dvoučlenná policejní hlídka nezaváhala ani vteřinu a do domu vběhla. Už na chodbě, kde přes silný dým nešlo vidět téměř ani na 50 cm, volali na spící obyvatele domu, aby okamžitě opustili tyto prostory."

Postupně vcházeli do místností a vyváděli je ven. Následně se policisté dozvěděli, že se v prvním patře nachází dvě imobilní osoby. I přes silný kouř policistka se svým kolegou vyšla po schodech do patra, kde byly ale zamčené dveře.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena v uniformě na nic nečekala a okamžitě dveře vyrazila. Jakmile se tyto otevřely, vyšel silný dým. V danou dobu se na místo dostavili také hasiči, kteří si celou situaci převzali. 
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic. Po příjezdu provedli hasiči průzkum zakouřenými prostory, kde zjistili, že došlo k požáru zásobníku na tuhá paliva. Dvě osoby, které byly imobilní, ponechali hasiči v prostorách nezasažených kouřem, kde byly po celou dobu zásahu pod dohledem přítomných hasičů. Požár hasiči zlikvidovali během několika minut.”

Ze zadýmeného domu bylo nutné evakuovat devět lidí. Na místě si je převzali záchranáři. Lékaři ošetřili pacienty ve věku od dvaadvaceti do osmdesáti let. Pomoc potřebovala i policistka, která se v domě nadýchala zplodin hoření.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Vesměs se jednalo o nadýchání se zplodin hoření lehčího charakteru. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo ohrožení života. Po prvotním vyšetření a ošetření transportovaly posádky ZZS čtyři osoby do Městské nemocnice Ostrava, kde byly předány na tamní interní ambulanci. Dalších šest obyvatel domu bylo ponecháno na místě události. Jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.”

Požár vznikl ve sklepě v zásobníku kotle na tuhá paliva, kde se vznítilo uhlí. Tím se dvoupatrový dům silně zakouřil. V bytech byly sice instalované hlásiče požáru, ale ty měly vybité baterie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Přívoz v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000035894/policiste-bleskove-vtrhli-do-horiciho-domu-a-postupne-zachranovali-obyvatele