Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto srazilo na přechodu v Ostravě cyklistu, policie hledá svědky

Ostrava-město |

68letý cyklista přejížděl v Ostravě po přechodu pro chodce a srazil ho řidič ročníku 1990. Ten se ještě snažil srážce vyhnout a auto skončilo doslova nabodnuté na betonových zábranách u přechodu. Cyklistu převezli v ohrožení života do nemocnice. Policie teď hledá svědky.

Těžká dopravní nehoda se odehrála ve středu zhruba 20 minut po 10. hodině v ulici Frýdecká v Ostravě, poblíž autobusové zastávky U Rozvodny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dle prvotních informací měl jet řidič (r. 1990) v levém jízdním pruhu ve směru od Vratimova směrem do centra, kdy zatím z nezjištěných příčin srazil cyklistu, který přejížděl po přechodu pro chodce. Řidič se pravděpodobně snažil muži na kole vyhnout, kdy manévrem vjel na betonové zábrany, ale přesto došlo k jejich střetu. Následkem kolize došlo k pádu cyklisty (r. 1954) a jeho zranění."

Muž na kole bohužel neměl cyklistickou přilbu a po pádu se vážně zranil. Záchranáři byli u nehody do pěti minut.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmašedesátiletý muž byl po střetu s automobilem v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékař proto přistoupil k intubaci jeho dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření ukázalo vícečetná poranění hlavy, hrudníku a horní končetiny. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Po podání léků a dalším zajištění byl muž šetrně transportován do ostravské fakultní nemocnice a tam předán do další péče týmu urgentního příjmu."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řidič vozidla Škoda Octavia vyvázl bez zranění, dechová zkouška byla negativní."

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Místo dopravní nehody bylo po dobu nezbytně nutnou uzavřeno. Policisté nyní hledají svědky nehody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na tři blíže nezjištěné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme."

Policisté teď budou zjišťovat hlavně míru zavinění. Zda mohl řidič srážce zabránit. Cyklistovi také nepomůže fakt, že s kolem přes přechod přejížděl, správně by měl přes přechod přecházet a kolo vést. Zároveň mu mohla v takovém případě pomoci i zmiňovaná přilba.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "I když cyklistická přilba není povinným prvkem u osob nad 18 let, přesto ji doporučujeme použít. Mnohdy může nejenom zachránit život, ale také zmírnit následky nehody. "
Nahlásit chybu


K tématu

Při srážce dvou aut v Ostravě se zranili čtyři lidé, z toho dvě děti

13. srpna 2023 10:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu odpoledne u srážky dvou aut v Ostravě-Kunčicích. Zranili se čtyři lidé, z toho dvě děti. Jedno z aut nedalo přednost při odbočování a po srážce skončilo na střeše.

88letý řidič osobního auta se srazil u Příbora s dodávkou. Chvíli předtím naboural jiný vůz

30. října 2023 16:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nejprve najel do špatného směru, pak naboural vůz u kruhového objezdu. Později přejel 88letý řidič u Příbora z ničeho nic do protisměru a srazil se s dodávkou, kterou řídil další 81letý senior. Dodávka skončila na střeše a řidiče osobního vozu museli vyprostit hasiči.

Felicia byla pro srážce s traktorem na Opavsku odhozena mimo silnici, dva zranění

22. července 2023 19:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu u vážné nehody traktoru a osobního auta ve Větřkovicích na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné. Spolujezdkyni z osobního vozu museli hasiči vyprostit, na místo přiletěl i záchranářský vrtulník.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy vede Evropský pohár, čeká ji i mistrovství světa

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy je nejen členkou českého reprezentačního týmu, momentálně je také v čele tabulky Evropského poháru. Jachtingu se věnuje už devět let a úspěchy nesbírá jen v rámci Evropy. V červnu ji čeká dokonce mistrovství světa.

První zvířecí krematorium v kraji otevřeli ve Slezské Ostravě, zájem rychle roste

Ve Slezské Ostravě bylo slavnostně otevřeno první zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Zařízení nabízí důstojné rozloučení s téměř jakýmkoliv domácím mazlíčkem, a to až do 130 kilogramů. Samozřejmostí je individuální kremace i malá smuteční síň.

Ostravskou knihovnu čeká rekonstrukce a modernizace, čtenáři nepřijdou o knihy ani během prací

Ostravská ústřední knihovna se v letošním roce dočká rozsáhlé rekonstrukce a modernizace. Díky novým technologiím a vybavení se z ní má stát jedna z nejmodernějších knihoven v republice. Práce si vyžádají 36 milionů korun.

Žáci byli odměněni za výborné studium i účast v soutěžích

Dnes 11:19 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

Auto srazilo na přechodu v Ostravě cyklistu, policie hledá svědky
Vydáno 18. dubna 2023 17:41, Ostrava-město, Jiří Cileček
68letý cyklista přejížděl v Ostravě po přechodu pro chodce a srazil ho řidič ročníku 1990. Ten se ještě snažil srážce vyhnout a auto skončilo doslova nabodnuté na betonových zábranách u přechodu. Cyklistu převezli v ohrožení života do nemocnice. Policie teď hledá svědky.

místo nehody; zdroj foto: Policie ČR

Těžká dopravní nehoda se odehrála ve středu zhruba 20 minut po 10. hodině v ulici Frýdecká v Ostravě, poblíž autobusové zastávky U Rozvodny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dle prvotních informací měl jet řidič (r. 1990) v levém jízdním pruhu ve směru od Vratimova směrem do centra, kdy zatím z nezjištěných příčin srazil cyklistu, který přejížděl po přechodu pro chodce. Řidič se pravděpodobně snažil muži na kole vyhnout, kdy manévrem vjel na betonové zábrany, ale přesto došlo k jejich střetu. Následkem kolize došlo k pádu cyklisty (r. 1954) a jeho zranění."

Muž na kole bohužel neměl cyklistickou přilbu a po pádu se vážně zranil. Záchranáři byli u nehody do pěti minut.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmašedesátiletý muž byl po střetu s automobilem v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékař proto přistoupil k intubaci jeho dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření ukázalo vícečetná poranění hlavy, hrudníku a horní končetiny. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Po podání léků a dalším zajištění byl muž šetrně transportován do ostravské fakultní nemocnice a tam předán do další péče týmu urgentního příjmu."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řidič vozidla Škoda Octavia vyvázl bez zranění, dechová zkouška byla negativní."

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Místo dopravní nehody bylo po dobu nezbytně nutnou uzavřeno. Policisté nyní hledají svědky nehody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na tři blíže nezjištěné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme."

Policisté teď budou zjišťovat hlavně míru zavinění. Zda mohl řidič srážce zabránit. Cyklistovi také nepomůže fakt, že s kolem přes přechod přejížděl, správně by měl přes přechod přecházet a kolo vést. Zároveň mu mohla v takovém případě pomoci i zmiňovaná přilba.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "I když cyklistická přilba není povinným prvkem u osob nad 18 let, přesto ji doporučujeme použít. Mnohdy může nejenom zachránit život, ale také zmírnit následky nehody. "
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036761/auto-srazilo-na-prechodu-v-ostrave-cyklistu-policie-hleda-svedky